Skocz do zawartości

Powłoki, supersealanty etc...


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, proszę o polecenie jakiejś powłoki na dobry początek. Dotychczas myślałem o GEYON Q2 lub Siramik Glascoat. Proszę o jakieś sugestie w tej sprawie.

Oprócz tego, jak to jest z trwałością tych powłok. Jak przestaje hydrofobować to znaczy, że się skończyła? Można niby stosować QD lub przecierać ipą w celu odetkania z tego co czytałem?

Poza tym, powiedzmy, że powłoka już słabo daje radę(dwa, trzy lata?) i chciałbym nałożyć nową to muszę starą spolerować czy jak to w ogóle wygląda? Bo nie widzę żeby ktoś tą kwestię poruszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Niby tak, ale na forum pisze, ze w 3 miesiace i 2 tygodnie zrobil 2800 km. Niezbyt wiele. Do tego parkuje pod wiata.

Darek z kolei zrobil 7000km i parkuje na ulicy.

Tak to jest z powlokami. Niektore funkcjonuja, a niektore nie. I nikt nie wie dlaczego...U jednych taki np. CQUK dziala mega, a u innych umiera po 3 miesiacach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Arkeolowy napisał:

Wszystko zależy tez jak przygotujesz :) Jak pościelisz tak się wyśpisz :good: 

Akurat to nie ma w wielu przypadkach znaczenia. Koledzy z fahrzeugpflegeforum.de przerobili setki aut z kilkunastoma powlokami i niektore mialy skutecznosc lepsza, inne gorsza. (Ten sam produkt, rozne auta, lub to samo auto i rozne produkty). A przygotowanie zawsze takie samo. Malo tego, sa auta, na ktorych wiele powlok umiera bardzo szybko, a inne zachowuja dlugo swoje wlasciwosci. Kolega Darek nawet wykreowal wlasne "Perlengold" z zaprzyjaznionym chemikiem. Mialo nawet trafic do wiekszej produkcji, ale niestety nie udalo sie tego wdrozyc. Przykladowe testy Darka:

Perlengold vs. Phps vs. Ultima (2018) vs. Diamond

Si3D HD vs. Crystal Serum light vs. Suave

Kamikaze ISM vs. Servfaces SUAVE

Hikari Pro

Ultra Pika Pika Rain

Nanolex Si3D vs. Servfaces Ceramic Coat Ultima vs. Carpro C.Quartz UK

Echelon Nano Fil

CarPro Cquartz Finest

Dalej nie chce mi sie szukac. :D Wniosek jest taki, ze nie ma problemowych lakierow, a sa problemowe powloki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, YOBACK napisał:

Ktoś z własnego doświadczenia wie, jaka powłoka nadaje się do ciemnego samochodu, w którym ma maksymalnie podbić wygląd? Mówię o jakiejś trwałej, ceramicznej, kwarcowej itp powłoce.

IGL Quartz. Niestety w PL tylko z akredytacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

@Hubee Jeżeli chodzi o aplikację powłoki na lakier, to tak na prawdę jej to obojętne. Różnice w strukturze lakieru powodują tylko zwiększenie bądź zmniejszenie zużycia produktu.
Lakier jest problemowy przy polerowaniu, ale to już kwestia umiejętności. Oczywiście pomijając wszelkie inne aspekty typu wyczyszczenie z pasty, odtłuszczenie, zaaplikowanie odpowiedniej ilości itp.

Co do umieralności produktów, ostatnio zauważyłem, że niektórzy posługują się argumentem: "Bo się krystalizuje to jest twarda". Obalę tą teorię zdjęciem poniżej. Widać tam uszkodzoną niewidzialną wycieraczkę, która też się skrystalizowała. Podejrzewam, że na lakierze wytrzymałaby maksymalnie 6 miesięcy, pomijając "łatwość" jej aplikacji.


28308679_1722797327785233_1754608629_n.jpg.9bedff3e6f842c5c74027d3eedb4f5ef.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ghost napisał:

Bo po obu swirle pojawiają się z podobną częstotliwością. 

Różnice trzeba by mierzyć laboratoryjnie, ale w zwykłym użytkowaniu ich nie zauważyłem. 

A masz porównanie jak wypadają na tym tle inne powłoki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@Pajko szczerze to rozważałem uncr'a już wcześniej zanim położyłem Cquartza, ale przestraszyłem się aplikacji. Teraz chyba się pozmieniało i może byłby to dobry pomysł, bo patrząc po Twoich relacjach wyglądało to świetnie. ;) Może by się udało odkupić używkę, która starczy na E91 tutaj na forum. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

unc-ra miałem w pierwszej wersji nie 1.5 i sam nakładałem powłokę pierwszy raz w życiu. Lakier przygotowany w zaprzyjaźnionym car-detailingu oraz PW/IPA na dokończenie w garażu. Po nocce poleciała powłoka i nie miałem szczególnego problemu z docieraniem powłoki. W paru miejscach troche za dużo nałożyłem ale dotarłem to i było super. Powłoka poleciała także na chromy, plastiki, felgi, gumowe uszczelki widoczne z zewnątrz oraz na światła. Powłoka wytrzymała jakieś 22 miesiące. Mycie regularne i zgodnie ze sztuką. Szampon Gyeona i piana SG oraz ValetPro.

Teraz mam ceramike i powiem, że unc-r na prawdę robił świetny efekt szczególnie na czarnym lakierze. Żeby dokończyć buteleczke i nie zmarnować produktu położyłem powłokę na szarej Octavii ojca ale już efekt nie był aż tak widoczny.

Nie ma co się bać unc-ra. Ja nakładałem przy 12 stopniach temp w garażu przy czterech świetlówkach i świetle padającym z zewnątrz. Miałem jakieś 10 terry towelsów oraz suede do nakładania.

Dodam tylko, że powłoka dalej siedziała na aucie po tych 22 miesiącach ale na poziomych elementach już mnie nie zadowalała. Na drzwiach dalej widać było efekt lustra. Następny właściciel kupując moją A4 był bardzo zadowolony ze stanu lakieru a i jego koledzy z pracy nie obeszli bez zainteresowania "co to takiego ktoś zrobił, że tak dobrze to wygląda":)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, SzaKal napisał:

Aplikacja naprawdę nie jest ciężka, w tym przypadku akurat Pro Elite, UNC-R podobnie się aplikuje.

O kurde, tak po prostu na aplikator i rozprowadzenie trochę na dziko? :D Nie wygląda to źle, bardziej nad Cquartzem się spuszczałem. Dzięki za filmik. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie szukam powłoki do aplikacji na auto znajomego. Czarny Nissan XTrail.

Chciałbym aby powloka maksymalnie przyciemnila lakier i pozostawiła szklany look.

 

Faworytem jest UNCR ktorego juz kladlem. Ale moze polecacie cos innego? Moze cos od Gyeona? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aplikatorze powinny być wcięcia w które szmatkę się „montuje/wciska brzegi” i szmatka trzyma sie aplikatora, a na większości filmów kazdy sie meczy starając sie utrzymać szmatkę na aplikatorze ;D

 

IMG_2986.JPG

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.