Skocz do zawartości

Powłoki, supersealanty etc...


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj była premiera nowej powłoki od Gyeon, pozwolę sobie przekopiować info z fejsa dla tych co go nie posiadają. Ciekawe kiedy będzie u Nas. :) Jeszcze premiara szamponu była. 

"Q² One - World Premiere

Q² One is the entry level coating, positioned above Q² CanCoat.
Makes coatings easy and affordable.
Easy to apply as a natural wax, glossy like a real glaze, durable and resistant as a regular coating.

Who is the product designed for?
- Detailing enthusiast
- Expecting more durability and resistance than Q² CanCoat

Basic facts:

Capacities: 30ml, 50ml, 100ml
1 layer coating, possible layering
CONSUMPTION: 30ml/ car
HARDNESS: 9H
CONTACT ANGLE: >100'
PH TOLERANCE: 2-11
THICKNESS: 0,2 - 0,5qm
DURABILITY: >12months / 20K km"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat od Gyeon Quartz Polska:

 

"Jedna z dzisiejszych premier z SEMA 2017 w Las Vegas: GYEON Q2 ONE ! Kompletnie nowa powłoka ochronna dla lakieru, dedykowana początkującym entuzjastom detailingu. Ultra łatwa w aplikacji, oferująca właściwości znacznie droższych produktów w przystępnej cenie. Nie wymagająca warstwowania ani promiennika podczerwieni. Zapowiada się hit rynkowy !"

Zapowiada się ciekawie... O ile cena będzie faktycznie przystępna...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne info:

"Q² Pure - World Premiere!

Replaces Q² Prime, being an improved version of it .
Shares it's main features, providing even more gloss and durability!
Super-hydrophobic properties.
Very thick coating in just one layer. 
Fast curing formula, allowing top up as soon as 1 hour after application.

Who is the product designed for?
- Advanced enthusiast or as a entry level coating for professionals
- Expecting more durability and resistance than Q² CanCoat or Q² One

Basic facts:

Capacities: 30ml, 50ml, 100ml
1 layer coating, possible layering
CONSUMPTION: 30ml/ car
HARDNESS: 9H
CONTACT ANGLE: >110'
PH TOLERANCE: 2-11
THICKNESS: 0,2 - 0,5qm
DURABILITY: >18months / 30K km"
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie obecnego asortymentu Gyeon'a, firma dzieli swoje produkty na trzy grupy*:

1. Produkty dla entuzjastów (czyli detailer-amator): CanCoat i One.

2. Produkty dla profesjonalistów (czyli doświadczony detailer): Mohs, Pure (zastępuje Q² Prime) i Syncro (czyli Mohs + booster Skin - podobno to odpowiednik duetu CSL + EXO Gtechniq'a).

3. Produkty certyfikowane, dla studiów akredytowanych, niedostępne dla "Kowalskiego".

 

*info pochodzi od przedstawiciela Gyeon'a w USA.

Generalnie na SEMA 2017 było trochę nowości od Meg'sa (nowy Interior Cleaner, szampon z woskiem, spray do usuwania asfaltu/smoły i nowy/ulepszony "czyściciel" do felg), Gyeon'a (nowy szampon Bathe Essence i powłoki), GTechniq (Crystal Serum Ultra), Griot's Garage (przede wszystkim akcesoria, pady i sprzęt), CarPro (nowa linia past, powłoka Gliss). Flex pokazał nową maszynę XFE 15 150 18.0 i zapowiedział akumulatorową wersję 3401, Rupes ogłosił pneumatyczną polerkę TA75 (chyba różni się tylko średnicą talerza od TA50). Przyznaję, że jestem trochę rozczarowany - oczekiwałem więcej nowości przez "duże N" (pomijam Gyeon'a i ciekawy jestem nowej linii past CarPro). A odchodząc od SEMA 2017 - Britemax wypuścił we wrześniu nową linię produktów z SiO2 w składzie - spray sealant Remax i Virtue (chyba coś, jak CarPro Essence), oraz trzy powłoki: Amethyst (7H), Igneous (9H) i Obsidian (4H). Ciekawe, czy coś będzie dostępne w PL...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

sprostowanie o nowościach CarPro dla nie mających czasu oglądać;
1) Nowa pasta a CarPro jest tylko jedna - ClearCut - wyciągająca w krótkim czasie po P1000
2) Powłoka Gliss to bardziej top coat - dodający śliskości i hydofobowości
3) Nowy płyn na insekty Bug - Out
4) Zapach jak Eraser <:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie i panie mam do was takie pytanie. Dostałem​ od znajomego powłoki Tenzi Q7 i Q10 i chciałbym je położyć na auto. Czy jest to bardzo ciężko położyć i czy warto brać sie za to samemu. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiamba8116d3e39f424a3d58ae0a2644beb5.jpgbd8f5f483e3fc318038a4f518bf7a638.jpg

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś z Was nakładał Siramika sc15? Zakupiłem zestaw, czekam do weekendu i będę działał na razie ma białym CLA, a w niedalekim czasie na czarnym Metalliku od Vw. 

Mam kilka pytań co do aplikacji gdyż producent podaje informacje ze jest to łatwa powłoka w aplikacji, i po jednej minucie można już zebrać nadmiar i docierać. Może ktoś już działał z ta powłoka i podzieli się wrażeniami ?:)

drugie pytanie to pytanie o temperaturę w garażu. Utrzymuje mi się średnio 10-14C, i nie wiem czy jest to odpowiednia temp ? Nie mogę znaleźć takiej informacji od siramika aczkolwiek np uncr można kłaść w temp 5-20C, myślicie ze tutaj jest podobnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mateeusz_sz napisał:

Czy ktoś z Was nakładał Siramika sc15? Zakupiłem zestaw, czekam do weekendu i będę działał na razie ma białym CLA, a w niedalekim czasie na czarnym Metalliku od Vw. 

Mam kilka pytań co do aplikacji gdyż producent podaje informacje ze jest to łatwa powłoka w aplikacji, i po jednej minucie można już zebrać nadmiar i docierać. Może ktoś już działał z ta powłoka i podzieli się wrażeniami ?:)

drugie pytanie to pytanie o temperaturę w garażu. Utrzymuje mi się średnio 10-14C, i nie wiem czy jest to odpowiednia temp ? Nie mogę znaleźć takiej informacji od siramika aczkolwiek np uncr można kłaść w temp 5-20C, myślicie ze tutaj jest podobnie ?

Ja kładłem ta powłokę na czarnym metaliku od audi. Aplikację w miarę ok aczkolwiek była to moja pierwsza powłoka więc nie mam punktu odniesienia. Trzeba uważać na dobre docieranie najlepiej na kilka mifrofibr ja dałem ciała bo w garażu mam ciasno i aplikując na błotnik kilka x położyłem mf na maskę i teraz mam przebarwienia które zauważyłem dopiero po 2 dniach jak wyjechałem z garażu ;((( Co do temperatury ja kładłem jak było około 8 stopni na zewnątrz wiec w nieogrzewanym garażu powiedzmy miałem około 10 stopni i można było ją spokojnie ścierać po 2 minutach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, zibi-M napisał:

Ja kładłem ta powłokę na czarnym metaliku od audi. Aplikację w miarę ok aczkolwiek była to moja pierwsza powłoka więc nie mam punktu odniesienia. Trzeba uważać na dobre docieranie najlepiej na kilka mifrofibr ja dałem ciała bo w garażu mam ciasno i aplikując na błotnik kilka x położyłem mf na maskę i teraz mam przebarwienia które zauważyłem dopiero po 2 dniach jak wyjechałem z garażu ;((( Co do temperatury ja kładłem jak było około 8 stopni na zewnątrz wiec w nieogrzewanym garażu powiedzmy miałem około 10 stopni i można było ją spokojnie ścierać po 2 minutach.

Dziękuje za info. To będzie tez moja pierwsza powłoka. Mam 4 pakiety mf (po dwie do zebrania i docierania ) zobaczymy jak pójdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj robiłem akcję bezdotyk z myciem na dwa wiadra i odtykaniem powłoki za pomocą ADBL Shampoo Pro, ADBL T&G oraz GS Pranhia po ponad 10k km i zdziwiło mnie, że na zderzakach i progach które są plastikowe siedzi znacznie lepiej niż na lakierze... Woda jest odprowadzana momentalnie. To normalne? Chodzi o CarPro Cquartz UK. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
17 godzin temu, Mart_ napisał:

Hey. Chciałem położyć Cquartz UK.
Garaż jest nie ogrzewany, temperatura 8-10 stopni. Czy sà jakieś minimalne temperatury kładzenia dla tej powłoki?

Około 5*C, ale przetrzymałbym auto minimum 24h w takich warunkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.