Skocz do zawartości

Powłoki, supersealanty etc...


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Dystrybutor

Uwaga, odświeżam kotleta! :lol::lol::lol:

Znalazłem taką wzmiankę, żyjemy i istniejemy! :lol:

 

Panowie i Panie!

Chciałem zapytać, czy miał ktoś styczność z jakże tajemniczym produktem jakim niewątpliwie (przynajmniej z opisu) jest Nano Ceramic Protect Hard 9H. Nie znalazłem niestety nic na forum o tym 'cacku'... Zaciekawiła mnie zwłaszcza wzmianka producenta- deklaruje nawet 5lat trwałości!!!

Wrzucam link do strony producenta: http://samochodowe-kosmetyki.pl/nano-ce ... -felg.html

Jak ktoś coś gdzieś słyszał/widział więcej niech się wypowie, ja chętnie poczytam! :)

 

Gdybyście nadal mieli pytania, zapraszam do naszego nowo powstałego działu ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś miał do czynienia z Sonax CC36? Dostałem w prezencie i nie wiem co z tym zrobić. Po testach "organoleptycznych" nie wygląda obiecująco. Pomijając fakt, że jestem uprzedzony do produktów w aerozolu, Base Coat pachnie i wygląda jak nano lack protect, a gloss Coat jak polymer net shield. Chwilowo nie mam na czym tego testować więc chętnie poznam jakieś opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki roczny mohs na czarnej hondzie, po roku jezdzenia mnóstwo swirli, hologramów, zrobiłem finisz antiholo i teraz przed cure'm zaapilkować prepa, czy wystarczy IPA, rozcięczona? Nie chciałbym do reszty naruszyć i tak juz pewnie osłabionej powłoki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mocno przymierzam sie do powłoki. Auto to e90 czarny metalic. Zależy mi na ochronie przed ptasimi odchodami przedewszystkim i ładnym zrzutem wody. Zastanawiam sie nad CQart i Gyeon Mohs lub tez inna polecana. Dodam ze bede kładł powłokę pierwszy raz i zależy mi na w miarę prostej aplikacji. Czy lakier musi byc wyprowadzony na 0 (korekta 99%) czy tak na 70% wystarczy? Pytam bo lakier mam po korekcie tak na 70-80%-Polishing i finish i jest ładnie. Z gory dziękuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie o to mi chodzi. Korektę robiłem w tamtym toku(na 99%). Po zimie zrobiłem korektę pasta Menzerna 2500 i Koch AntiHolo. Lakier jest czysty, bez dramatycznych rys. Dlatego zastanawiam sie czy jest sens znów polerować na 0. Żałuje ze rok temu po korekcie nie położyłem powłoki ale nie ma ci teraz rozkminek robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CanCoat zawiera SiO2 i u mnie się sprawdza. Jednak chcę położyć prawdziwą powłokę. Na czarnym dał ładny efekt przyciemnienia, śliskości i ładny zrzut wody. Chciałbym go porównać do TacSystem Moonlight który na papierze ma więcej SiO2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Moonlight na masce , dachu i klapie bagażnika i siedzi jak zły

Miałem kiedyś cancoat ale coś było nie tak bo znikał szybko

Chyba ja go złe aplikowałem ale nie wiem tego. Moonlight jest prosty w aplikacji i widać ze siedzi , zastosowałem się do instrukcji minimu 6 h ma nie mieć styczności z woda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że po korekcie chciałbym wrzucić na lakier jakąś powłokę, ale nie chce wydawać przy tym fury kasy, dlatego pytam o CanCoat. ;) Chyba, że jakąś używaną powłokę kupie, taką, żebym sobie poradził z aplikacją, nigdy tego nie robiłem praktycznie, tylko filmiki oglądałem. Myślałem też żeby odżałować i kupić Q2 Prime, do reflektorów też by była. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie jestem prawie miesiąc po nałożeniu Gyeon Prime. Auto po aplikacji nie wyjeżdżało przez 2 dni z garażu, wszystko starannie nałożone, zgodnie z instrukcją. Ręczne mycie odbyło się dopiero wczoraj, a do tego czasu raz w tygodniu było auto opłukiwane wodą demineralizowaną na myjni bezdotykowej i efekty oszałamiające. Ale dziś zauważyłem jakieś resztki ptasiej kupy wraz z kawałkami skorupek na drzwiach i jakby "odpryski" bezbarwnego, czyli domyślam się, że została uszkodzona warstwa powłoki, ale dlaczego? Skoro powłokę usunąć można tylko mechanicznie? Podjechałem szybko na myjkę i również ostatnim programem (woda demineralizowana) usunąłem te zabrudzenia i ku mojemu zdziwieniu w miejscu zaznaczonym na zdjęciu nie występuje efekt kropelkowania, a widoczne "odpryski" zniknęły. Dlaczego? Kupa była aż tak żrąca? Po ręcznym myciu powłoka odetka się? Czy trzeba ją jakoś inaczej reanimować w tym miejscu? IPĄ? Czy od nowa położyć Gyeon Cure? Jeśli Cure od nowa w tym miejscu, to jak przygotować powierzchnię do tego zabiegu? Samo mycie czy odtłuścić Prepem i dopiero Cure?

 

1fdbe9c052e06.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się właśnie bałem. Napewno coś tam powłoka daje (auto się łatwiej myje, łatwiej wyciera i mniej brudzi) ale co do ochrony wydaje mi się że podobnie jak wosk niestety.. Chciałem kłaść właśnie ze względu na ochronę przed ptasimi odchodami ( w miejscu gdzie parkuję auto pod pracą jest wiele drzew)- zazwyczaj w słoneczny dzień gdy mój czarny lakier jest rozgrzany a ptak postanowi narobić mimo szybkiego zmycia i ochrony woskiem powstaje często wżer... Teraz nie wiem czy jest sens kłaść powłokę na przykładzie kolegi wyżej......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.