Skocz do zawartości

Powłoki, supersealanty etc...


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam od roku położoną powłokę Crystal Serum Light + EXO od gtechniq. Jak najlepiej przeprowadzić dekontaminację (odetkanie) powłoki? Na pewno pierwsze piana aktywna + dokładne mycie na dwa wiadra ale co dalej? Mam trochę water-spotów na poziomych powierzchniach. Jak się umyje samochód to widać takie plamki. Jak wyschnie są już raczej niewidoczne. Schodzą po dłuższym przetarciu mikrofibra+QD. Czy użyć APC po myciu? Mogę użyć delikatną glinkę bez obawy o EXO? Mam do dyspozycji: Tar&Glue remover, Iron Remover, APC, PW i QD od Gtechniq oraz IPA i glinka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Gyeon'a - jest sprawdzony i naprawdę spoko. A tak apropo's Gyeon'a - gdzieś widziałem, że jakiś detailer aplikował go na lakier tak, jak QD (rozpylał na MF i rozprowadzał na lakierze). Podobno skuteczne i bardzo oszczędne... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Gyeon'a - jest sprawdzony i naprawdę spoko. A tak apropo's Gyeon'a - gdzieś widziałem, że jakiś detailer aplikował go na lakier tak, jak QD (rozpylał na MF i rozprowadzał na lakierze). Podobno skuteczne i bardzo oszczędne... :o

 

Tez to widzialem :) Rozwaze ten wybor :) Mam 1000 pomyslow na sekunde, wiec koncepcja sie zmienila, ale mysle ze na zime bedzie akurat ;) Dzieki za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Dodam od siebie że carchem Hydrocoat po rozcieńczeniu z wodą 1:39 jest wet protectorem o świetnych właściwościach hydrofobowych a 4 litry gotowego produktu wyjdzie nas około 40zł, kupując produkt w butelce 100ml

http://www.sklepcarchem-silesia.pl/pl/p ... chronna/54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od roku położoną powłokę Crystal Serum Light + EXO od gtechniq. Jak najlepiej przeprowadzić dekontaminację (odetkanie) powłoki? Na pewno pierwsze piana aktywna + dokładne mycie na dwa wiadra ale co dalej? Mam trochę water-spotów na poziomych powierzchniach. Jak się umyje samochód to widać takie plamki. Jak wyschnie są już raczej niewidoczne. Schodzą po dłuższym przetarciu mikrofibra+QD. Czy użyć APC po myciu? Mogę użyć delikatną glinkę bez obawy o EXO? Mam do dyspozycji: Tar&Glue remover, Iron Remover, APC, PW i QD od Gtechniq oraz IPA i glinka.

 

Najpierw piana i jakiś dobry szampon "odtykający-odtłuszczający". Jak to nie "odetka" powłoki, jechałbym w miejsce gdzie ją nałożono.... :dontknow: Zestawie tych produktów, z tego co podaje producent jest na 5-7 lat :D:wallbash: więc dawaj na gwarancję, pytanie ważne, jak traktowałeś autko i ile razy EXO poszło? od nałożenia CSL+EXO i gdzie wykonywana była aplikacja ?

 

Dodane po 4 minutach 29 sekundach:

Panowie szukam alternatywy dla Wet Protectora :) Ktoś? Coś ? :) Zalezy mi na latwym aplikowaniu i bardzo dobrej hydrofobowości :)

 

jak nie używałeś to polecam to: https://mrcleaner.pl/quick-detailery/so ... -lakier-1l

 

efekt i cena mielą wszystko co jest, płynne kwarce, woski i dzikie węże. Poleży na pewno tyle co Wet Protector, jak nie dłużej ;):good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie prosze o pomoc, skończyłem własnie korektę lakieru na samochodzie, kolor czarny. Chciałbym uzyskać jak największą głębię koloru na nim. Po odtłuszczeniu będę kładł na przód ceramic pro 9h(nie starczy mi już fiolki na cały), a na cały samochód ceramic pro light. Jeśli na ceramikę rzucę po jakiejś dobie amigo cleaner i na to brazilian carnauba /zymol carbon/ soft99 dark uzyskam jeszcze lepszy efekt głębi koloru czy tylko zniszczę sobie powlokę i nic mi to nie da na świeżej ceramice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie prosze o pomoc, skończyłem własnie korektę lakieru na samochodzie, kolor czarny. Chciałbym uzyskać jak największą głębię koloru na nim. Po odtłuszczeniu będę kładł na przód ceramic pro 9h(nie starczy mi już fiolki na cały), a na cały samochód ceramic pro light. Jeśli na ceramikę rzucę po jakiejś dobie amigo cleaner i na to brazilian carnauba /zymol carbon/ soft99 dark uzyskam jeszcze lepszy efekt głębi koloru czy tylko zniszczę sobie powlokę i nic mi to nie da na świeżej ceramice?

 

 

Omg takie pytania. Tyle juz bylo na ten temat, no ale jakos jestem na bani wiec moge odpisac wyjatkowo. Wosk powloki nie uszkodzi bo niby dlaczego mialby. Jedynie kwestia tego ze taki wosk nie polezy zbyt dlugo. Aczkolwiek na swiezo polozona powloke ktora pewnie nie utwardzisz lampa to doba to troche zbyt malo czasu zeby cos robic kolo lakieru. Zazwyczaj tydzien auta sie nie powinno traktowac zadna chemia po nalozeniu powloki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powłoka będzie utwardzona lampą, tak prudcent mowi tydzien na opakowaniu, ale wydaje mi się, że chodzi tu o mycie auta mocną chemią.

taki wosk nie polezy zbyt dlugo

czyli uwazasz ze np. SOFT99 Fusso Coat12 ktory sie utrzyma min 4mies. to krotko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No qrde. Nie wiem ile polezy taki wosk ale napewno nie 4 miesiace, bo szybko splynie po powloce. Nie zwiaze sie po prostu z lakierem. nawet ciezko to byloby stwierdzic czy wosk splynal bo zostanie powloka ktora bedzie dawala wlasciwosci hydrofobowe podobne do wosku.

 

Mozna przetestowac i podzielic np maske na pol odzielajac tasma.Oczywiscie cala maska jest pokryta powloka. Polowe wysmarowac woskiem, oczywiscie druga polowa to tylko powloka i sprawdzic jaka jest roznica w zachowaniu polowek pod wplywem polania woda, jak sa jakies zauwazalne roznice to mozna testowac to np co tydzien i wtedy bedziesz mogl stwierdzic czy wosk dalej lezy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie powłoki potrzebują tygodnia na utwardzenie :shock: To samo z aplikacją wosku, nie na każdą powłokę da się go nałożyć, nie ma znaczenia czy po 24h czy po miesiącu. Ja osobiście nie widzę sensu kładzenia wosku na powłokę, na pewno szybciej spadnie :kox:

Szybciej poszedłbym w jakiegoś "hydrofoba", jako topcoat głównej powłoki. Co kto lubi :)

 

Panowie prosze o pomoc, skończyłem własnie korektę lakieru na samochodzie, kolor czarny. Chciałbym uzyskać jak największą głębię koloru na nim. Po odtłuszczeniu będę kładł na przód ceramic pro 9h(nie starczy mi już fiolki na cały), a na cały samochód ceramic pro light. Jeśli na ceramikę rzucę po jakiejś dobie amigo cleaner i na to brazilian carnauba /zymol carbon/ soft99 dark uzyskam jeszcze lepszy efekt głębi koloru czy tylko zniszczę sobie powlokę i nic mi to nie da na świeżej ceramice?

 

 

Omg takie pytania. Tyle juz bylo na ten temat, no ale jakos jestem na bani wiec moge odpisac wyjatkowo. Wosk powloki nie uszkodzi bo niby dlaczego mialby. Jedynie kwestia tego ze taki wosk nie polezy zbyt dlugo. Aczkolwiek na swiezo polozona powloke ktora pewnie nie utwardzisz lampa to doba to troche zbyt malo czasu zeby cos robic kolo lakieru. Zazwyczaj tydzien auta sie nie powinno traktowac zadna chemia po nalozeniu powloki.

 

Lukanio, kładziesz CP9H a takie pytania zadajesz ?? żal :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem położenie wosku na powlokę na pewno wiele nie da, na pewno przyczyni się do poprawy nastroju posiadacza samochodu. Ja osobiście lubię ten rytuał, kiedy mam wolny czas, mogę w spokoju umyć auto, osuszyć, wziąć puszeczkę z woskiem, aplikator i popijając kawę nałożyć wosk. Co z tego ze spłynie za miesiąc? to jest relaks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie powłoki potrzebują tygodnia na utwardzenie :shock:

Utwardzenie wstępne następuje w 12-24 godziny. Potem przez kolejny tydzień następuje kolejne utwardzenie pod wpływem naturalnego promieniowania UV i w tym okresie niezalecane jest używanie chemii. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o poziom korekty przed położeniem powłoki. Wiadomo że robimy najlepiej jak się da i likwidujemy swirle i hologramy ale co z grubasami które strach ruszać, albo porostu nie chcemy tak mocno ingerować w lakier. Zostawić takie pojedyncze rysy, czy jak?

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o poziom korekty przed położeniem powłoki. Wiadomo że robimy najlepiej jak się da i likwidujemy swirle i hologramy ale co z grubasami które strach ruszać, albo porostu nie chcemy tak mocno ingerować w lakier. Zostawić takie pojedyncze rysy, czy jak?

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

 

Co kto lubi i potrzebuje. Nie ma to zadnego wplywu na powloke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wszyscy piszą że powłoka uwydatnia niedoskonałości. Może ktoś ma jakieś foty albo coś żeby zobaczyć jak to naprawdę jest. Z drugiej strony pojedyncza rysa będzie widoczna tylko pod odpowiednim katem i wcale nie musi rzucać się w oczy.

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj ze auto sluzy tez do jezdzenia:-) jesli chcesz to bierz papier i usuwaj nawet skorke pomaranczy i rob czyste lustro tylko co jak Ci sie jednak autko porysuje? Zawsze musisz przemyslec ile jeszcze mozesz usunac i iczego oczekujesz i jak bardzo sie doszukujesz tych pojedynczych sztuk - nawet bez powloki jak wiesz gdzie co jest to to znajdziesz, ale z powloka noe jest tak ze swieci Ci na rozowo "o tutaj jestem!":-) bardziej chodzi o to ze jak np masz autko po myjni szczotkowej i na to wsadzisz powloke to bedzie sie blyszczec i ektra odbijac swiatlo od tych wszystkich rys, a pojedyncze sztuki to trzeba sie doszukiwac i w normalnym uzytkowaniu zawsze znajdziesz po polerce jakies pojedyncze w uzywanym aucie - chociazby te przebijajace klar mozesz tylko splycic i zaokraglic brzeg zeby tak swiatla nie odbijal, ale dalej je widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybciej poszedłbym w jakiegoś "hydrofoba", jako topcoat głównej powłoki.

jakiś produkt konkretnie polecasz?

 

Lukanio, kładziesz CP9H a takie pytania zadajesz ?? żal

cp9h kładę na co dzien, w pracy i tak mam za darmo.

Uważam ze warto pytać gdy sie nie ma pewności.

 

 

Postautor: MirekGTS » 05 kwie 2017, 20:08

Ale wszyscy piszą że powłoka uwydatnia niedoskonałości. Może ktoś ma jakieś foty albo coś żeby zobaczyć jak to naprawdę jest. Z drugiej strony pojedyncza rysa będzie widoczna tylko pod odpowiednim katem i wcale nie musi rzucać się w oczy.

-To jak z legenda, duzo gadania i tyle. Moim zdaniem ceramika jeszcze nawet przykrywa rysy, a te grube wypelnia jak sobie, w tym miejscu wiecej nalozysz. Uwydatniają niedoskonałości, to środki by odtłuścić lakier - IPA czy Ex z Nanolexa, bo całą pastę która weszła w rysy wymyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie powłoki potrzebują tygodnia na utwardzenie :shock:

Utwardzenie wstępne następuje w 12-24 godziny. Potem przez kolejny tydzień następuje kolejne utwardzenie pod wpływem naturalnego promieniowania UV i w tym okresie niezalecane jest używanie chemii. ;)

 

Nie wszystkie powłoki tak mają jak piszesz :good: ale "bufor bezpieczeństwa" przez tydzień - jak najbardziej ok ;)

 

MirekGTS - hmmm, na lakier niepozbawiony defektów, nie aplikowałbym powłoki, troszkę szkoda towaru, lepiej pójść w jakiś fajny wosk jest ich masa, dobre przygotowanie przed woskiem i będziesz zadowolony :good:

 

LukanioZ - CP9H za darmo ?? to ładnie :shock: polecam Tobie CP Light albo CP Sport ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.