Skocz do zawartości

Powłoki, supersealanty etc...


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Szukając swojej pierwszej powłoki łatwej w aplikacji zastanawiam się nad Carbon Collective Oracle Paint Coating, gyeon prime i si3d ostatnio mocno promowanej przez Fran3k. Wszystkie podobno bardzo przyjazne w aplikacji. Prime najdroższy ale nie trzeba go warstwować, Oracle tańszy i najłatwiejszy w aplikacji, ale poza jednym starym wątkiem ciężko coś znaleźć o tej powłoce. Si3d jest najtańszy ale trzeba warstwować więc pewnie wyjdzie porównywalnie do reszty pod względem kosztów. Pomijając kwestie finansowe ktoś wskazać powłokę najtrwalszą, najlepiej maskującą lub dającą najlepszy look?

Odpowiedzi nie dostałem, ale nie w tym rzecz. Sporo poczytałem i najprawdopodobniej wybiorę nanolexa. Chcę tylko upewnić się co do aplikacji.

 

Powłokę nakładamy i rozmazujemy aplikatorem aż do całkowitego zniknięcia. Następnie delikatnie polerujemu mikrofibrą pozostałą mgiełkę. Druga warstwa maksymalnie do 15 minut po pierwszej. Jak się robi samemu to nawet nie ma co zabierać się za kolejny większy element. Istnieje możliwość nakładania drugiej warstwy po krótkiej chwili przerwy? Boję się przeciągnąć te 15 minut, bo będą wychodzić mazy i trzeba będzie wszystko zdzierać maszyną. Tylko czy skrócenie czasu między warstwami do minimum też nie spowoduje jakiś problemów?

Druga sprawa, powłoka mocno przyciemnia. Jak uniknąć mazów na łączeniach. Nie dam rady zrobić całego dachu w kombi na raz.

I chyba ostatnie pytanie. Czy jeśli druga warstwa będzie położona na nie dotartą pierwszą to zamaskuje tą niedoskonałość jak GYEON-Q2-Prime czy wręcz przeciwnie i jeszcze bardziej uwidoczni niedoskonałość.

Proszę o opinie ludzi którzy pracowali z tą powłoką.

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dobry wieczór,

Koledzy i Koleżanki - w przyszłym tygodniu odbieram nowego Passata w kolorze Biały "Pure".

Chciałbym zabezpieczyć go dobrze jakąś powłoką. Dostałem całkiem niezłą ofertę w mojej ocenie na GYEON Q2 DuraBead.

Pytanie moje do osób, które aplikowały lub użytkują samochód z tą powłoka - czy warto?

Generalnie producent daje 5 lat gwarancji - więc tutaj jestem w szoku - ale jak to fizycznie wygląda?

Nie mam jeszcze info od studia na ten temat - mam tylko ofertę na e-mailu, ale jeśli faktycznie 5 lat dają na całą powłokę to chyba warto?

Bardzo mało w PL jest informacji na temat tej powłoki niestety.

 

Pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamillo625

A które studio będzie to nakładało, jeśli wolno zapytać ?

Nie wiem jeszcze czy będzie nakładało - to po pierwsze.

Jutro będę mógł sprawdzić jakie to studio - ofertę mam na mailu firmowym a niestety nie mam do niego dostępu z domu.

Dostałem kilka ofert i nie chciałbym pomieszać. Na 99% było to studio z Warszawy.

Ktoś coś na temat tej powłoki.

 

Pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
694193 Generalnie producent daje 5 lat gwarancji

 

Na co daje tą gwarancję i na jakich warunkach?

Doczytaj dokładnie bo moim zdaniem to pic na wodę... chyba, że jest przymus przyjeżdżania na odświeżenie raz w miesiącu gdzie psikną czymś i auto będzie znowu dobrze kropelkować :P

Najtrwalsze powłoki to góra 2-3 lata realnego i widocznego działania przy garażowanym samochodzie. Jak auto parkuje pod chmurką to takiego wyniku nie da się raczej osiągnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ja widzę tam zapis "up to 60 months" co będzie się zgadzać w przypaku słonecznej Kaliforni i klasyka raz na kwartał wyjeżdżającego z garażu. W naszych warunkach i aucie użytkowanym na codzień zapomnij.

 

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę tam zapis "up to 60 months" co będzie się zgadzać w przypaku słonecznej Kaliforni i klasyka raz na kwartał wyjeżdżającego z garażu. W naszych warunkach i aucie użytkowanym na codzień zapomnij.

 

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Tak - w tym miejscu o którym piszesz jest up to... ale powyżej jest 5 lat gwaracnji --> http://prntscr.com/ean8nd

A tutaj wygrzebałem jakieś warunki --> http://www.cleandetail.co.uk/gyeon-warranty

 

A odbiegając już od tematu gwarancji. Ktoś coś na temat tej powłoki może powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

[ref=#ff3366]kamillo625[/ref], noo:

 

The coating (MOHS+ & DuraBead) should still protect the surface of your vehicle after 5 years, but its Hydrophobic properties may weaken due to sedimentation of contaminates on the paints surface. This includes washing with “Wash & Wax” shampoo’s or even waxing over the coatings

 

Czyli niby coś masz na aucie, ale tego nie widać :D Rewelacja.

Ja wiem, że to musi mieć marketing, ale osobiście uważam te wszelkie gwarancje za pic na wodę.

 

The Car is not washed by a Hand Car Wash or Automatic Car Wash
After the Gyeon Service, the vehicle is not serviced, washed or detailed by any other detailing company not authorised by Gyeon.
Gyeon Cure, Bathe+ or Wetcoat must be used once every 3 months
This warranty is valid from the date on your invoice from CleanDetail. For vehicles 2 years old or newer your warranty is 5 years, for vehicles over 2 years and under 10 years old at the time of application, your warranty is only 2 years.

 

To, rewelacyjne warunki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nakładałem na dwa auta UNC-R 1.5. W moim odczuciu znacznie łatwiejsza aplikacja :good: Nawet na czarnym uni nie było śladów. W połączeniu z fibrami od Szakala to bajka w porównaniu ze standardową wersją.

Pojawiła się wersja UNC-R 1.7, czym różni się od UNC-R 1.5?

 

Poproszę o linki do Szakala do tych fibr do Szakala sklepu :):song: - chciałbym dobrej jakości nierysujące fibry do ścierania past nabyć . Mam kilka część dobrych część złych i ciężko się w nich już połapać które są idealne i nierysujące a które otwarte mają włókna bo metki pozrywane i to wszystko się miesza jak jest "nieco" ich na półce..

Dzięki, :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

694193 Generalnie producent daje 5 lat gwarancji

 

Na co daje tą gwarancję i na jakich warunkach?

Doczytaj dokładnie bo moim zdaniem to pic na wodę... chyba, że jest przymus przyjeżdżania na odświeżenie raz w miesiącu gdzie psikną czymś i auto będzie znowu dobrze kropelkować :P

Najtrwalsze powłoki to góra 2-3 lata realnego i widocznego działania przy garażowanym samochodzie. Jak auto parkuje pod chmurką to takiego wyniku nie da się raczej osiągnąć...

 

Jak ostatnio napisałem to samo na pewnej grupie na FB to zostałem zrównany z ziemią, nazwany imbecylem, człowiekiem nieumiejętnie obchodzącym się z marketingiem i nie wiadomo co jeszcze ;)

 

A ja po prostu nie chcę kłamać swoich klientów i chcę, żeby byli zadowoleni z powłoki. :roll:

 

Ostatnio nawet ktoś mi wspomniał o powłoce 9 letniej... Odpowiedziałem tylko, że mogę mu dać powłokę z dożywotnią gwarancją pod warunkiem corocznej reaplikacji. :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

694193 Generalnie producent daje 5 lat gwarancji

 

Na co daje tą gwarancję i na jakich warunkach?

Doczytaj dokładnie bo moim zdaniem to pic na wodę... chyba, że jest przymus przyjeżdżania na odświeżenie raz w miesiącu gdzie psikną czymś i auto będzie znowu dobrze kropelkować :P

Najtrwalsze powłoki to góra 2-3 lata realnego i widocznego działania przy garażowanym samochodzie. Jak auto parkuje pod chmurką to takiego wyniku nie da się raczej osiągnąć...

 

Jak ostatnio napisałem to samo na pewnej grupie na FB to zostałem zrównany z ziemią, nazwany imbecylem, człowiekiem nieumiejętnie obchodzącym się z marketingiem i nie wiadomo co jeszcze ;)

 

A ja po prostu nie chcę kłamać swoich klientów i chcę, żeby byli zadowoleni z powłoki. :roll:

 

Ostatnio nawet ktoś mi wspomniał o powłoce 9 letniej... Odpowiedziałem tylko, że mogę mu dać powłokę z dożywotnią gwarancją pod warunkiem corocznej reaplikacji. :kox:

OK - ale kładłeś tą powłokę? Masz z nią jakieś doświadczenia czy nie wytrzyma bo inne nie dają rady?

Mam też ofertę od Braci Pietrzak ze śląska - tam oferują w pakiecie z powłoką 5 letnią Echelon Zen Xero darmowe coroczne "przeglądy" powłoki.

Też tylko PR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też ofertę od Braci Pietrzak ze śląska - tam oferują w pakiecie z powłoką 5 letnią Echelon Zen Xero darmowe coroczne "przeglądy" powłoki.

Też tylko PR?

Przegląd powłoki? A co wchodzi w jego skład? Może tylko mycie zewnętrzne i informacja, że należy użyć wspomagacza za 500 złotych netto? Na takiej samej zasadzie klient u mnie może zawsze uzyskać "odetkanie" powłoki w cenie, które zawiera mycie zewnętrzne rękawicą bez nawet osuszania. Natomiast reaplikacja EXO w przypadku Crystal Serum to już koszt około ~400-500 złotych. Ale żeby nie było - każdego o tym informuję, że po półtorej roku należy to wykonać.

 

OK - ale kładłeś tą powłokę? Masz z nią jakieś doświadczenia czy nie wytrzyma bo inne nie dają rady?

Trudno mieć doświadczenie z czymś co nie ma nawet nazwy i jest czyimś wymysłem (mówię o pseudo powłoce 9-letniej). ;)

 

Pracowałem z powłokami 7-letnimi, 5-letnimi, 3-letnimi, 2-letnimi czy nawet 8 miesięcznymi i póki co tylko jedna powłoka w warunkach niegarażowych wytrzymuje półtorej roku bez wspomagaczy i jest jak nowa - zgadnij która. :D Mówiąc wprost - używałem Mohsa, Prime, Crystal Serum Black, Crystal Serum Light, Gtechniq C1, UNC-Ra, DodoJuice Infinity, Ceramic Pro 9H, Ceramic Pro Light i Echelona.

 

Miałem sytuację, że klient z założonym świeżym Crystal Serum Black z gwarancją 7-letnią pojechał do innej myjni, gdzie użyli niewiadomo jakiej chemii i na następne mycie auto przyjechało do mnie bez hydrofoby i całe zarysowane.

 

Ustalmy sobie jedno. Nie miałem jeszcze detailera, który przyjechał do mnie na powłokę. Większość to zwykli ludzie, którzy chcą mieć lśniące auto, które łatwo idzie umyć. Raz miałem sytuację, że powłoka mi się nie przyjęła, a klient nawet tego nie zauważył - dopiero moje zaproszenie na reaplikację gwarancyjną go uświadomiło (a mogłem użyć BSD :kox:)

 

I ostatnia sprawa to klimat. Wiosna, lato, jesień, zima. Ostre słońce, pyły z drzew, śnieg, deszcz, brud, kwaśne deszcze, osady drogowe, sól i piach. To wszystko wpływa negatywnie na powłokę i na pewno nie pozwala jej żyć tyle ile w testach laboratoryjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też ofertę od Braci Pietrzak ze śląska - tam oferują w pakiecie z powłoką 5 letnią Echelon Zen Xero darmowe coroczne "przeglądy" powłoki.

Też tylko PR?

Przegląd powłoki? A co wchodzi w jego skład? Może tylko mycie zewnętrzne i informacja, że należy użyć wspomagacza za 500 złotych netto? Na takiej samej zasadzie klient u mnie może zawsze uzyskać "odetkanie" powłoki w cenie, które zawiera mycie zewnętrzne rękawicą bez nawet osuszania. Natomiast reaplikacja EXO w przypadku Crystal Serum to już koszt około ~400-500 złotych. Ale żeby nie było - każdego o tym informuję, że po półtorej roku należy to wykonać.

Ciężko mi powiedzieć - to wstępna oferta, na szczegóły muszę czekać.

OK - ale kładłeś tą powłokę? Masz z nią jakieś doświadczenia czy nie wytrzyma bo inne nie dają rady?

Trudno mieć doświadczenie z czymś co nie ma nawet nazwy i jest czyimś wymysłem (mówię o pseudo powłoce 9-letniej). ;)

Pytałem o te dwie, które wspominam w wątku Gyeon DuraBead i Echelon Zen Xero. Ja wiem, że rynek i papier wszystko przyjmą - stąd moje pytania.

 

Pracowałem z powłokami 7-letnimi, 5-letnimi, 3-letnimi, 2-letnimi czy nawet 8 miesięcznymi i póki co tylko jedna powłoka w warunkach niegarażowych wytrzymuje półtorej roku bez wspomagaczy i jest jak nowa - zgadnij która. :D Mówiąc wprost - używałem Mohsa, Prime, Crystal Serum Black, Crystal Serum Light, Gtechniq C1, UNC-Ra, DodoJuice Infinity, Ceramic Pro 9H, Ceramic Pro Light i Echelona.

 

Miałem sytuację, że klient z założonym świeżym Crystal Serum Black z gwarancją 7-letnią pojechał do innej myjni, gdzie użyli niewiadomo jakiej chemii i na następne mycie auto przyjechało do mnie bez hydrofoby i całe zarysowane.

OK - ale ja jestem w miarę świadomym Klientem. Nie mam zamiaru myć auta na szczotkach a bezdotyk to tylko i wyłącznie do opłukania auta.

Ustalmy sobie jedno. Nie miałem jeszcze detailera, który przyjechał do mnie na powłokę. Większość to zwykli ludzie, którzy chcą mieć lśniące auto, które łatwo idzie umyć. Raz miałem sytuację, że powłoka mi się nie przyjęła, a klient nawet tego nie zauważył - dopiero moje zaproszenie na reaplikację gwarancyjną go uświadomiło (a mogłem użyć BSD :kox:)

 

I ostatnia sprawa to klimat. Wiosna, lato, jesień, zima. Ostre słońce, pyły z drzew, śnieg, deszcz, brud, kwaśne deszcze, osady drogowe, sól i piach. To wszystko wpływa negatywnie na powłokę i na pewno nie pozwala jej żyć tyle ile w testach laboratoryjnych.

Jeśli możesz i chcesz odezwij się do mnie na PW z ofertą zabezpieczenia auta - widzę, że znasz się na temacie i to lubisz a zawsze wolałem w każdym biznesie współpracę z osobami, które pracę traktują jako przyjemność - nie obowiązek :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czesc chłopaki !

 

Od 3-4 lat bawie sie w woski,polerki itd. Czas teraz na ceramike.

 

Zakupiłem akurat nowe auto , cermike przyjmnie mercedes c klasa sedan srebny.

 

Zakupilem nanolexa si3d 30ml.

 

Prosze o jakies porady i uwagi dotyczących aplikacji.

 

Moj plan :

Na wstępie glinka , mycie korekta na 3 pasty menzerna. Potem myślę umyć po korekcie cleanerem. Następnie IPa następnie nanolex ex i aplikowac.

 

Robie to pierwszy raz prosze o porady i bez dogryzania. Wszytsko w garazu suchym przy temperaturze okolo 10 /15°max.

 

Z butelki 30ml wyjdzie mi na calym aucie jedna warstwa tak ? Czytalem ze mozna warstowac max do 3 warstw sens.

 

Prosze bardzo o porady , z gory wielkie dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czesc chłopaki !

 

Od 3-4 lat bawie sie w woski,polerki itd. Czas teraz na ceramike.

 

Zakupiłem akurat nowe auto , cermike przyjmnie mercedes c klasa sedan srebny.

 

Zakupilem nanolexa si3d 30ml.

 

Prosze o jakies porady i uwagi dotyczących aplikacji.

 

Moj plan :

Na wstępie glinka , mycie korekta na 3 pasty menzerna. Potem myślę umyć po korekcie cleanerem. Następnie IPa następnie nanolex ex i aplikowac.

 

Robie to pierwszy raz prosze o porady i bez dogryzania. Wszytsko w garazu suchym przy temperaturze okolo 10 /15°max.

 

Z butelki 30ml wyjdzie mi na calym aucie jedna warstwa tak ? Czytalem ze mozna warstowac max do 3 warstw sens.

 

Prosze bardzo o porady , z gory wielkie dzięki !

 

 

Zostań lepiej przy woskach i polerach :D

 

Sama aplikacja powłoki to banał, przed tą czynnością, trzeba wszystko dokładnie wymyć, najlepiej 2x szampon odtłuszczający, następnie cały samochód Panel Wipe i na koniec wypadałoby jeszcze raz każdy element bezpośrednio przed aplikacją odtłuścić. Ludzie nie zdają sobie sprawy jak ważne jest idealne przygotowanie elementów przed aplikacją powłoki, jest wiele osób które nie robią tego wystarczająco dobrze, to jest przecież najistotniejsze i wtedy ma to sens. Warunki otoczenia również są bardzo ważne.

 

Ten cleaner jest zbędny, zwróć uwagę na pasty do korekty - najlepiej bez silikonów i wypełniaczy. Poczytaj coś więcej o przygotowaniu przed powłokę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci pastę Hyper Polish firmy Optimum na koniec zamiast ostatniej finishowej innej - ma ta zaletę że zupełnie nie pyli (totalnie zero) i nie ma silikonu, ani substancji trudno wymywalnych i coś dobrego robi"pod powłokę" bo idealnie po tym się przyjmują - ja używam Prep Gyona jeszcze po tej paście (by mieć już 100% pewności że jest totalnie beztłuszczowo ) i leżą jak złoto - połączone z lakierem

Choć są lepsze na rynku powłoki od Optimum (teraz to człowiek już wie...) to akurat ten spray - pasta bardzo fajna jest. Sprawdzone empirycznie :idea:

 

PS. Cleanera po korekcie i odtłuszczeniu bym też odpuścił sobie jak mówi przedmówca - masz czysto i sucho , beztłuszczowo to lepiej nie brudzić jeszcze czymś co może mieć silikon lub coś tłustego. Miłego dnia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki , past uzylem z Menzerny. Aplikowalem w ubiegla sobotę w garażu ogrzewanym :) kilkukrtonie kazdy element odtluszczony ipa . Robota wykonana starannie , powloka nalozona bez zadnych mazow wyszlo czy czegokolwiek. Szkoda ze na srebnym kolorze nie ma az takiego "łał ". Jak teraz myc autko ? Chemia na bezdotyku moge ? Oczywiście za 2 tygodnie dopiero pierwsze mycie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu użyłbym na bezdotyku tylko wody zdemineralizowanej (ostatni program) , bez proszku przypadkiem i bez swojego szamponu :) A następne mycie szamponem już bez bólu.

PS. Sama IPA nie wymywa silikonu (jeśli użyta pasta ma) , dobrze użyć po IPIe zmywacza silikonowego

Dlatego używam (jednego) Prep Gyona bo ma w skłądzie jakby IPE + zmywacz silik. Wygodniej jednym. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.