Skocz do zawartości

Karcher RM 760 + Tersus PR101


bolz

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze nie boisz sie, to mocarz APC

 

Bylo grane bez rozcienczenia, zreszta na opakowaniu jest ze mozna stosowac jakos prespray przy praniu tapicerki. Robilismy tak 2 auta stosujac 4nano w polaczeniu ze szczotka Swisswaxa, zaraz plukajac RM760 i szkod nie bylo, a efekty szczegolnie przy jasnej tapicerce były super ;)

 

Aczkolwiek zalecam najpierw sprawdzic na niewidocznym miejscu, jak zawsze przy tego typu chemii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

wruciles linka z tym odkurzaczem, nie wiem czy chesz go kupic ale uwazaj, to poserwisowa zabawka z 6 miesieczna gwarancją.

 

A refurbished vacuum is a machine that has been returned to the supplier. The unit has been returned with a minor fault, have a cosmetic scuff or scratch, or a broken part that needed replacing. The necessary repairs have then been completed by qualified engineers and comprehensive quality control testing completed.

 

Dzięki za info. Czytałem, że refurbished są zwracane po drobnych uszkodzeniach i naprawione (np. złamane kółko) przez serwis, więc do rozważenia (200 zł taniej)

"

What is a 'Refurbished' Vacuum?

A refurbished vacuum is a machine that has been returned to the supplier. The unit has been returned with a minor fault, have a cosmetic scuff or scratch, or a broken part that needed replacing. The necessary repairs have then been completed by qualified engineers and comprehensive quality control testing completed."

 

A gwarancja z UK to i tak lipa, bo kupując tam od razu musisz kliknąć, że potwierdzasz że gwarancja działa tylko w UK.

 

Znalazłem tam jeszcze sporo chemii Prochem

http://www.cleanstore.co.uk/SearchResul ... th=prochem

i wychodzi sporo taniej niż w Polsce bo 25 funtów to nie 300zł ...jak tutaj

http://www.hemmat.pl/PROCHEM_S777_Cryst ... g-274.html

 

Zatem mam do Was pytanie czy zestaw Prochem – prespray 789 i do ekstrakcji 777 jest w miarę uniwersalny ? Tzn czy obskoczę nim wykładziny zwykłe, dywany (nie wełniane), tapicerkę w samochodzie a także kanapę z alcantary ? Czy polecacie coś innego jednak np. wspomnianego RM760 ?

 

A znacie np te preparaty pokazane pod odkurzaczem George ?

 

S774-05 Contract Carpet Extraction Cleaner £11.04

S775-05 Extraction Plus £12.01

Rug Doctor Pro Quick Dry Carpet Cleaner £10.45

Rug Doctor Pro Professional Carpet Detergent £9.44

 

U nas ten 774 i 775 są chyba mało popularne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
PISZE

 

Krzyczysz w kwestii formalnej.

 

WITAJCIE

RM760 I PR101 TO DOBRE POLACZENIE PIORE AUTA WIEC WIEM CO PISZE

EX850 TO TYLKO PLUKANKA A RM POTRAFI NIEJEDNO ROZPUSCIC

 

Po to właśnie jest Prespray PR101 , aby RM760 nie musiał niczego rozpuszczać. Dlatego wielu zaleca jednak Prespray PR101 i ekstrakcję EX850. Ale PR101+RM760 też :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem mam do Was pytanie czy zestaw Prochem – prespray 789 i do ekstrakcji 777 jest w miarę uniwersalny ? Tzn czy obskoczę nim wykładziny zwykłe, dywany (nie wełniane), tapicerkę w samochodzie a także kanapę z alcantary

 

Spokojnie tą kombinacją wyczyścisz wykładziny i tapicerke w samochodzie czy materiałowe kanapy w domu , z alacantrą jak do tej pory styczności nie miałem , więc nie wiem . Próbowałem kilku innych środków do prania i 789 jak na razie jak dla mnie jest bezkonkurencyjny. Co do tych środków Rug Doctor to są one przeznaczone do maszyn czyszczących , które można wypożyczyć w większości hiper marketów na wyspach , skuteczności nie znam , ale z tego co pamiętam to przy użyciu według wytycznych producenta wychodzą bardzo drogo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupilem teraz georga i szukałem wlasnie pr101 odkupilem pol kilo od kolegi z forum

 

a tym olkuszem zabiłes mi klina bo mam z mojej wioski jakies 10 km do nich i chyba tam podjade zobaczyc co tam sie dzieje na tej przemysłowej probowałem tam dzwonic ale nr nie odpowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przecież to główny przedstawiciel firmy :)

 

tak tylko dopatrzylem tego dopiero na zdjeciu opakowania na necie bo nie mam jeszcze zadnej chemii tersusa w domu:)

 

[ Dodano: 7 Marzec 2013, 15:13 ]

Witam

 

wlaśnie wrociłem z Olkusza

Pr 101 jest juz na cle w polsce wiec za kilka dni pojawi sie w sklepach

 

zqakupy u nich na miejscu w detalu mozna robic jak najbardziej tylko ze w przypadku tersusa od 2 kg pojemniki

 

1kg przez katowicka filie hemmat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To może ja jeszcze wtrącę swoje 3 grosze bo już wyprałem "pare" samochodów i coś tam zauważyłem.

 

Generalnie jeżeli nie mamy do czynienia z jakimiś specyficznymi plamami jak mocz, krew czy inne plamy wymagające odpowiednich odplamiaczy to ja do prania używam, jako pre-spraya ValetPRO heavy duty w stężeniu 1:10, spryskuje wcieram szczotką, czekam 10min, jeszcze raz szczotką i jeszcze 5min, następnie RM 760 w tabletach 1szt na 4litry wody i odciągam.

Tym sposobem robiłem wszystkie dotychczasowe tapicerki i sprawdza się w 100%.

Nie ma tu wielkiej filozofii, prespray ma za zadanie rozpuścić brud, tłuszcz i inne substancje i potrzeba na to czasu ok. 10-15 min a potem po prostu całość odessać.

Po skończonej robocie warto podsuszyć całość pieluchami tetrowymi albo mikrofibrą i gotowe.

 

Tym sposobem doprałem tego szczura : http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=13750

i taki sposób polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@The Shade Możesz napisać czym przeważnie nakładasz presprey. Jedni na forum polecają zwykły opryskiwacz ręczny 1,5L, a niektórzy widzę że stosują pianownicę a'la gloria. Muszę coś w przyszłym tygodniu kupić żeby skończyć w końcu kompletowanie zestawu do prania :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby wypłukać osad mydlany , tu tekst ze strony tersus

Impregnację należy poprzedzić dokładnym odkurzeniem, wyczyszczeniem wykładziny metodą ekstrakcyjną z użyciem środka zakwaszającego EX375 MasterRinse™.

 

1. Natrysnąć środek impregnujący przeznaczony do wykładzin dywanowych IM001 Supershield™ Premium. W zależności od wagi runa wykładziny jedno opakowanie 5 litrowe powinno wystarczyć na od 30 do 50 m2. Natryskiwać kilkakrotnie na krzyż w różnych kierunkach, tak aby cała powierzchnia była pokryta. UWAGA! IM001 Supershield™ wymaga rozcieńczenia w proporcji 1 do 2 z wodą (jedna część koncentratu, na dwie części wody).

 

2. Szczotką ręczną wetrzeć impregnat w wykładzinę. Na końcu zaczesać runo w jednym kierunku.

 

3. Pozostawić wykładzinę do całkowitego wyschnięcia, co może potrwać nawet kilkanaście godzin. UWAGA! Do czasu wyschnięcia, nie należy chodzić po wykładzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.