Skocz do zawartości

Karcher RM 760 + Tersus PR101


bolz

Rekomendowane odpowiedzi

W ubiegłym tygodniu postanowiłem wziąć się za porządki - zgodnie z radami forum a przede wszystkim Kanara (dzięki) postanowiłem zakupić Karcher RM760 oraz prespray Tersus PR101. Do prania wykorzystałem Karchera Puzzi 100 (wypożyczalnia sprzętu elektro).

 

 

 

rm760pr1011.jpg

 

 

 

 

Przede wszystkim zależało mi na dokładnym wyczyszczeniu 8letnich kanap z alkantary uświnionych przez małe dziecko oraz "dorosłe imprezy" ;). W/w meble rok temu postanowiłem wyprać Vanishem korzystając ze zwykłego odkurzacza z możliwością odciągania wody. Co z tego wyszło - widać na poniższych zdjęciach - tragedia! Potężne czarne plamy gdyż woda (czyt. brud) nie została poprawnie odessania ze względu na brak mocy...

 

 

tak to wyglądało przed praniem:

 

kanapaprzed.jpg

 

2012080411195544.jpg

 

2012080411200623.jpg

 

 

 

 

...a oto efekt:

 

kanapapo.jpg

 

20120804142231394.jpg

 

 

jako dodatkowa ciekawostka - "wyciąłem" kwadracik w wykładzinie:

 

2012080414063631.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Praca Puzzi w przypadku dużych i ogólnodostępnych powierzchni jest absolutnie banalna, czego nie można powiedzieć o praniu auta gdyż fabryczna, mała końcówka karchera skutecznie uniemożliwia poruszanie się np po wyżłobieniach w podłodze pojazdu. Trzeba się trochę nakombinować...

 

Ogólnie - pranie dywanu to ok 30 minut (włącznie z odczekaniem 10 minut na działanie presprayu) a praca przy jednym aucie to ok 1-1,5 godziny (przy założeniu że mamy uprzednio przygotowane powierzchnie)

 

 

 

 

W związku z faktem iż forum jest stricte motoryzacyjne - informuję że chciałem umieścić zdjęcia z procesu prania auta lecz staram się dbać o mojego czteroletniego legasia więc jak się okazało efektu po praniu nie zauważyłem choć woda w odkurzaczu nie była czysta a na zdjęciach nie widać żadnych różnic...

 

 

Test miał ukazać jakie róźnice można uzyskać dzięki zastosowaniu w/w preparatów. Skoro tak działają na jasnych kanapach czy wykładzinach - adekwatny efekt uzyskamy stosując go w aucie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ja przy pracy z puzzi 100 uzywalem waskiej ssawki do trudno dostepnych miejsc zapryskiwalem dyfuzorem miejsce a sciagalem ssawka waska ale troche wprawy i wiadomo bylo kiedy skonczyc puzzi 100 jest spoko tak samo jak 8/1 z ktorego tez korzystalem

 

rm tez daje rade lecz na mocne plamy apc ew inne mocniejsze srodki i szczotowanie i mozna uzyskiwac piekne efekty ... dziennie puzzim smialo osiagalem 3-4 auta wyprane ale kto inny wykanczal... gdy ja pralem kolejne auto..

 

 

alcantara fajnie byla ubrudzona pewnie duze dzieci bardziej rozrabialy :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o rm to ja jego jakos mocno nie wyplukiwalem

 

RM to jest środek jednozadaniowy. Płukanie dotyczy prespraya, chodzi o to aby poprzez płukanie zneutralizować agresywne działanie wspomnianego prespreya. RM to tego zadania nadaje się nieszczególnie. Chociaż sam lubię RM (pomijając jego słabą wydajność) jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prespray tak i faktycznie do wyplukiwania sie slabo nadaje czesto trzeba sie wspomagac innymi srodkami piorac samym rm ale do srednio brudnych tapicerek albo zalanych pianami aktywnymi z ''pseudo myjni'' jest dobry u nas w plocku sa magicy na myjniach co piora za 100 a potem klient przychodzil i mowi czemu plamy wychodza ja rm biore a piana leci jakbym z pianownicy samochod w srodku wysmarowal... i do takich czynnosci do neutralizacji pian aktywnych i innych apc sie dobrze nadawal wlasnie rm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o rm to ja jego jakos mocno nie wyplukiwalem tylko na ostatnie sciagania wody poprostu mniejsze stezenia bralem... ja rm polecam fajnie sie nim pierze czy to meble czy tapicerki samochodowe, w porownaniu do proszka od k2 to roznica ogromna na korzysc rm

a dla mnie k2 rozpuszcza brud lepiej niż rm , zrobiłem test pół kanapy rm drugie pół k2 , wygrał k2 , kanapa bardzo brudna

 

a tutaj ani rm , ani k2 ani prespray ni dawał rady :kox:

07082012207.jpg.202e823d4bfe06d433ddd5dff6e3288b.jpg

07082012208.jpg.0c2c02ac4de677dfc8c447b527fb0d36.jpg

07082012205.jpg.73008ad02f249eb24bd2687309f73020.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
stosowanie Tersusa PR101 a jako środka do płukania RM760 jest zdecydowanie błędnym podejściem. Oba środki osobno oczywiście są jak najbardziej ok. , natomiast do płukania lepiej użyć środków do tego dedykowanych.

 

Witam

czyli RM760 stosujemy bez prespraya ? Czy zatem do uprania normalnie zabrudzonej tapicerki wystarczy pojechać „na raz” samym RM760 odkurzaczem piorącym, natryskując roztwór i od razu go odsysając ?

Poniżej zdjęcia mojej tapicerki ( fatalna jakość materiału w Toyocie Avensis), ew może polecicie jakiś zestawik do takiego materiału?

a8cc1ea42e99fa7fm.jpg

f6d2e41f163f41e0m.jpg

 

Dziękuję za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może lepszy będzie Tersus PR101 jako prespray a potem ekstrakcja TERSUS EX850 ?

 

Tutaj ew. http://www.cleanstore.co.uk/products/Pr ... cc&ID=7666 widzę że do Georga oferują dodatkowo Prochem, ale nie wiem czy warto rozważać te środki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od razu do maszyny rm , spryskać fotele przetrzeć szczoteczką i płukać , na koniec przejechać wszystko samą wodą aby wypłukać resztki proszku , możesz dodać do samej wody np płynu do płukania tkanin , zmiękcza wodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki za poradę

Rozumiem, że zamiast pryskac maszyną mogę też atomizerem

Pytanie czy taki sposób sprawdzi się też na dywanach teściowej :D

Nie chciałbym kupować kilku różnych wiader z chemią :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o rm to ja jego jakos mocno nie wyplukiwalem

 

RM to jest środek jednozadaniowy. Płukanie dotyczy prespraya, chodzi o to aby poprzez płukanie zneutralizować agresywne działanie wspomnianego prespreya. RM to tego zadania nadaje się nieszczególnie. Chociaż sam lubię RM (pomijając jego słabą wydajność) jest ok.

 

To ja już zgłupiałem kompletnie :? . Do tej pory wydawało mi się że:

-PR101 to typowy prespray to natryskania i wcierania np. szczotką, używany w stężeniu 1:10.

-RM760 to typowy środek ekstrakcyjny którym wyciągniemy prespray razem z brudem z wykorzystaniem odkurzacza piorącego, używamy wtedy np. 1:50.

 

Podobne wnioski wyciągnięte np tu:

http://www.firmasprzatajaca.pl/forum/vi ... =20&t=2531

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pryskaj maszyną , podobnie jak tutaj

 

[ Dodano: 15 Luty 2013, 13:49 ]

 

To ja już zgłupiałem kompletnie :? . Do tej pory wydawało mi się że:

 

-RM760 to typowy środek ekstrakcyjny

http://www.firmasprzatajaca.pl/forum/vi ... =20&t=2531

rm nadaje si do czyszczenia prania jako środek

 

a np ex850 nie , nic nim nie wyczyścisz bez prespray , więc to jest różnica ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie jezeli tapicerka nie jest super brudna lub chce tylko na szybko odswiezyc to uzywam RM760 natryskujac rozcienczone prosto z maszyny (Karcher Puzzi 100) i zaraz potem odsysajac. Daje to zadowalajace efekty, radzi sobie rowniez ze slabszymi plamami etc.

 

Na bardziej zabrudzone, w szczegolnosci jasne jasne kolory uzywam prespreya. Fajne jako presprey nadaje sie APC Predator od 4nano, chemia Tersus/Prochem tez jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo tak na zdrowy rozum jak napryskujesz z maszyny i od razu wciągasz to przecież ten środek ile ma czasu na działanie ? Ułamek sekundy. Więc mi się wydaje, że jednak trzeba mu dac chwilę na działanie tj napryskać najpierw np kwazarem, wetrzeć i potem wciągąć.

Ale jeszcze tego nigdy nie robiłem dlatego wolę dopytac coby potem nie mieć odbarwionej czy białej tapicerki tylko upraną :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rm nadaje si do czyszczenia prania jako środek

 

a np ex850 nie , nic nim nie wyczyścisz bez prespray , więc to jest różnica ,

 

ok, a czy jest duża różnica w jakości ekstrakcji pomiędzy EX850 a RM760??

Bo jeśli RM760 jest słaby jako ekstrakcja po porządnym presprayu w takim układzie najlepiej stosować albo:

-prespray PR101 + ekstracja EX850

-prespray RM760 + ekstrakcja RM760

 

Mam RM760 i mocno się zastanawiam jak go najskuteczniej używać (jako prespray? ekstrakcja? oba?) i czy muszę do niego jeszcze coś dobrać. Wtedy zastosował bym kombinację np:

-prespray PR101 + ekstracja RM760 , ale ta tutaj została opisana jako zła, tylko nie podano czemu :o

 

PS. Brud u mnie jest średnio-mocny. nie prane od ... nigdy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn moze zle sie wyrazilem, ze 'zaraz potem', ale napryskuje za pomoca RM760, oddczekuje chwile i odsysam. Zazwyczaj nawet pomimo braku prayspraya woda leci czarna ;)

 

a nie wcierasz szczotką ?

Białych plam nie ma potem z pozostałego proszku ?

Ew tak jak pisaliście można wodą na koniec pojechac z odrobinką płyny do płukania tkanin

 

Moja toyota też nie wiem czy miała kiedykolwiek praną tapicerkę a to już Pani lat prawie 9...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Donatel,

zrób tak jak pisałem do wiaderka rm spryskaj fotele wetrzyj szczoteczką i płucz dalej rm , na koniec wodą lub z płynem do płukania i będzie ok , zobaczysz że nawet po płukaniu z płynem woda będzie czarna :) chyba że masz czyste auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr-gdansk,

Rozumiem że najpierw pryskam RM na fotele np. atomizerem (pianownicą), potem wcieram i odczekuję.

Płuczę karcherem z odsysaniem znowu RM. Stężenie w obu przypadkach 1:25?

Na koniec odsysam już samą wodą albo wodą z płynem do płukania. Tylko czy taki płyn później nie będzie tylko łapał kurzu no i czy nie zostawi zacieków?? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bardziej zabrudzone, w szczegolnosci jasne jasne kolory uzywam prespreya. Fajne jako presprey nadaje sie APC Predator od 4nano, chemia Tersus/Prochem tez jest ok.

 

w jakim rozcieńczeniu dajesz predatora? czy w ogóle go rozcieńczasz?

Kurcze nie boisz sie, to mocarz APC :D

 

[ Dodano: 15 Luty 2013, 22:39 ]

Tutaj ew. http://www.cleanstore.co.uk/products/Pr ... cc&ID=7666 widzę że do Georga oferują dodatkowo Prochem, ale nie wiem czy warto rozważać te środki ?

 

wruciles linka z tym odkurzaczem, nie wiem czy chesz go kupic ale uwazaj, to poserwisowa zabawka z 6 miesieczna gwarancją.

 

A refurbished vacuum is a machine that has been returned to the supplier. The unit has been returned with a minor fault, have a cosmetic scuff or scratch, or a broken part that needed replacing. The necessary repairs have then been completed by qualified engineers and comprehensive quality control testing completed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.