Skocz do zawartości

Coś do szybkiego odświeżenia, one step lub aio.


Sucre

Rekomendowane odpowiedzi

Producent chwali się na stronie WWW, że S17+ nie zawiera wypełniaczy.

Czy ktoś może jedną bądź drugą wersję potwierdzić?

Jednego "wypełniacza" w arsenale już mam.

No więc potwierdzam, bo mam S17+: zawiera wypełniacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent ma racje i Wy macie rację co do S17+.

Zależy co rozumiecie pod pojęciem "wypełniacze" i ciężko będzie Wam znaleźć pastę polerską, która nie wypełni mikro rysek.

 

Do produktów polerskich dodawane są różne olejki służące jako lubrykanty, a do niektórych woski, które maja dawać wypełnienie i większy połysk.

 

Lubrykanty ma każda płynna "pasta" polerska i one wypełniają małe defekty na lakierze. Dlatego ważne jest przemywanie np. IPĄ w celu ich wymycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej wiecej o taki efekt mi chodzi.

Obecnie nie mam pasty do finishu i wolalbym wiedziec czy jest ona konieczna po S17+ na polishu.

Na wszelki wypadek dokupie jakies male opakowanie.

 

zegarek czy jezeli wykonczenie bedzie oki po samym S17+, mozna na to dawac LSP czy przed LSP ipa+cleaner?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do produktów polerskich dodawane są różne olejki służące jako lubrykanty, a do niektórych woski, które maja dawać wypełnienie i większy połysk.

:good:

Dodałbym do tego możliwość dłuższej pracy i mniejsze pylenie :)

 

Pisałem ostatnio gdzieś na forum, że polerowałem Hyundaia i30 na którym zostawały mi hologramy zarówno po S17+ jak i Urbanie, co wcześniej mi się nie zdarzyło.

Więc tak jak pisano wiele razy, każdy lakier jest inny i dana kombinacja może różnie zadziałać na różnych lakierach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ważne jest przemywanie np. IPĄ w celu ich wymycia.

Oczywiście jestem amatorem ale nie widziałem różnicy między przed i po wytarciu IPĄ lakier. Użycie zmywacza silikonowego też raczej minęłoby się z celem skoro producent utwierdza, że nie ma silikonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dlatego ważne jest przemywanie np. IPĄ w celu ich wymycia.

Oczywiście jestem amatorem ale nie widziałem różnicy między przed i po wytarciu IPĄ lakier. Użycie zmywacza silikonowego też raczej minęłoby się z celem skoro producent utwierdza, że nie ma silikonów.

 

Wszystko zależy czym świeciłeś na lakier patrząc na niego, albo był już tak idealny, że nie było różnicy ;)

Zmywacz do silikonu ogólnie wymywa większość olejków z past, nie tylko tych na bazie silikonu.

S17+ nie ma silikonu, ale to nie znaczy, że nie ma olejków nośnych na bazie czegoś innego, co zapycha ryski. Inaczej miałbyś "farecle", którą trzeba by było lać wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zegarek, świeciłem lampą błyskową w tel E72 (można z lampy mieć latarkę), zwykłym halogenem oraz światłem dziennym ;) . Na ori VW lakierach może góra 50% schodzi rys, za to na ponownie lakierowanych elementach wychodzi lustro.

 

Carire, ogólnie IPA stosuje aby odtłuścić lakier przed politurą/cleanerem bądź woskiem. Osobiście różnicy nie widziałem w wyglądzie lakieru przed i po ale tak jak pisałem- jestem amatorem hobbystą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Więc teraz mam dylemat który wybrać, A15 czy S17+?

Chciałem ojcu auto odświeżyć bo będzie sprzedawał. Jest to Audi A6 C6 czarna.

Coś co zajmie najmniej czasu i da się nakładać rotacją.

Drugie pytanko. Jak już zrobię robotę shollem to co jeszcze nałożyć na auto a żeby było jeszcze lepiej :o

Może DJ lime prime cleanser i na koniec wosk Collinite 476?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czarny lakier polecam PB Black Hole

Mam go na stanie :) a można go rotacją nakładać?

S17+ to pasta one step, mocniejsza od A15 ale po niej przydałoby się zarzucić cleaner i wosk.

To nawet i lepiej bo ten jego lakier jest w marnym stanie, wosk w życiu widział może raz, jest też sporo drobnych rysek.

To po użyciu S17+ nałożyć np. DJ lime prime cleanser i na to wosk Collinite 476?

Da rade nałożyć DJ lime prime cleanser rotacją na miękkim padzie?

A co myślicie o Menzerna PP Ultra, słyszałem że też daje rade, i akurat u mnie bardziej dostępna niż produkty scholl'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I BH i cleaner możesz nakładać miekkim padem na rotacji, efekty będą lepsze niż zrobiłbyś to ręcznie. Menzerna PP to AIO Scholl S17 to pasta, a więc zupełnie inna bajka ;)

Dzięki za info .

Mi się za bardzo nie rozchodzi już tutaj jakim produktem będę robił, oby dobrze krył i był dobry efekt.

Jak nie znajdę sholl'a to pójdę w menzerne PP.

Co myślicie o czymś takim??

-Prickbort

-Glinka

-Menzerna PP

-DJ lime prime cleanser lub PB Black Hole

-Collinite 476

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o czymś takim??

-Prickbort

-Glinka

-Menzerna PP

-DJ lime prime cleanser lub PB Black Hole

-Collinite 476

 

Bez sensu zupełnie - możesz tą PP śmiało z zestawu wyrzucić.

Czyli PP ma te same właściwośći co DJ i PB ??

to teraz jaka kolejność ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli PP ma te same właściwośći co DJ i PB ??

to teraz jaka kolejność ?

 

Widzę, że nie za bardzo łapiesz "ideę" ONE STEP ;)

 

Kolejność taka jak napisałeś, czyli

-Prickbort

-Glinka

-Menzerna PP

-DJ lime prime cleanser lub PB Black Hole

-Collinite 476

 

Z tym, że kładzenie Menzerny PP jest bez sensu bo i tak Ci ją wymyje DJ. On sam w sobie ładnie wypełnia i daje "tłustość", więc na niego możesz położyć tylko Colli, lub...

...w kolejności: DJ, BH i Colli, chociaż uważam, że to już przerost formy nad treścią :)

 

Jak nie chcesz się narobić, zrób:

 

-Prickbort

-Glinka

-Menzerna PP

...i na sprzedaż :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.