Skocz do zawartości

Problem ze skórą na kierownicy


pinio

Rekomendowane odpowiedzi

To nie skóra, tylko skaj. A jeśli skóra to mocno dziadowska.

IMHO nic nie rób. Jeździj jak jest i odkładaj 200pln na porządne obszycie kierownicy, gdy obecne poszycie posypie się mocno. Da się to u nas w mieście zrobić naprawdę sensownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć co szkodzi. Na pewno sam materiał jest do kitu. Spotkałem się też z sytuacją, gdy auta (nie Citroen, ale Peugeot) używała od nowości kobieta przez 3 lata i wtedy było ok. Potem auto poszło do kogoś z rodziny, zaczął go używać facet i kierownica się w pół roku posypała - odchodziła z niej płatami cienka powłoka, jakby lakier.

Lekko OT: z kolei mój brat miał kiedyś starego lapka IBM, z solidną metalową obudową, która wokół klawiatury pokryta była dziwną, czarną gumą (coś jak PlastiDip). Guma ta miała tendencje do puchnięcia i odchodzenia pod wpływem dotyku mojego, wówczas 2-letniego, bratanka, choć przy używaniu przez resztę ludzi, nie działo się nic.

To wszystko pozwala mi myśleć, że tu w grę wchodzi kwestia odczynu skóry ludzkiej i jego oddziaływania na takie materiały. Także stan skóry ma wpływ. Znam gościa, u którego plastikowa kierownica w Seicento jest wręcz w stanie opłakanym. Ale gość jest budowlańcem i ma ręce styrane fizycznie.

Więc - rada na początek najtańsza. Obejrzyj swoje dłonie i może zacznij używać jakiegoś kremu do rąk, jeśli do tej pory nie stosowałeś.

Kierownicy tym nie naprawisz, rzecz jasna. Ale może odrobinę spowolnisz "erozję".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.