Skocz do zawartości

Vectra B Sport Caravan - Ciemna zieleń


djmatti91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałem pochwalić się moją pierwszą pracą do której bardzo długo się przekonywałem ale w końcu zaryzykowałem i jestem zadowolony ze swojej pracy :) Zapraszam do komentowania i sugestii oraz propozycji względem moich błędów i dalszych wskazówek :)

 

Auto: Opel Vectra B Sport Caravan 1999r. Kolor Z359

 

Użyte kosmetyki i akcesoria:

 

Nielsen Shampers

ValetPRO Yellow Poly Clay

Nielsen Cyclone APC

Dodo Juice Blue Velvet Hard Wax

MENZERNA Fast Gloss FG 500

MENZERNA Final Finish FF3000

IPA IZOPROPANOL

Gąbka polerska URBAN BIAŁA-bardzo twarda

Gąbka polerska URBAN CZARNA-bardzo miękka

 

i wiele innych

 

thp1010557.jpg

 

Auto zostało umyte dzień wcześniej więc w dniu rozpoczęcia prac miałem kilkanaście minut w kieszeni gdyż nie musiałem się pozbywać większych zabrudzeń.

Pacjent dzień po umyciu przed pracami:

thp1010558.jpg

thp1010562.jpg

 

Szybka ocena lakieru - masa swirli, zarysowań i chropowatości

thp1010559.jpg

thp1010561.jpg

 

"Aktywna piana" Taka moja mieszanka, trochę APC, Nielsen Shampers oraz aktywna piana Nerty z braku laku dało radę.

thp1010564.jpg

 

Auto zostało umyte metodą na dwa wiadra, zakamarki i wnęki były potraktowane APC. Po glinkowaniu auto zostało ponownie umyte i wysuszone. O dziwno na glince dużo brudu nie było.

thp1010565.jpg

 

Pacjent przygotowany na najlepsze :)

thp1010566.jpg

 

Bohaterowie na koniec dnia

thp1010567.jpg

Z racji że już musiałem kończyć przejechałem tylko raz FG500

thp1010568.jpg

 

Zaczynamy kolejny dzień i tak to wygląda po kilku przejazdach FG500 i FF3000

thp1010583.jpg

 

Amatorskie 50/50

thp1010587.jpg

 

Nowy wymiar sweet foci :D

thp1010591.jpg

 

Tylny błotnik przed

thp1010593.jpg

i po

thp1010594.jpg

 

Przetarcie pamiętające jeszcze niemieckie drogi

thp1010595.jpg

Czary mary ...

thp1010596.jpg

 

Nieznana substancja... również z DE :)

thp1010563.jpg

Jej już dziękujemy

thp1010597.jpg

 

Po pierwszym dniu pracy:

thp1010598.jpg

thp1010601.jpg

thp1010600.jpg

 

I finał! Po myciu, po woskowaniu. Sorki za słabe zdjęcia

thp1010602.jpg

thp1010603.jpg

thp1010604.jpg

thp1010605.jpg

thp1010606.jpg

thp1010607.jpgthp1010608.jpg

 

Parę słów komentarza: Uzyskałem efekt taki jak chciałem, jestem zadowolony ze swojej pierwszej pracy wykonywanej między godzinami pracy. Koleś na parkingu zapytał mnie czy malowałem auto :D Kolor na prawdę odżył bo w momencie kupna auta nie był taki jak teraz.

 

Dzięki za uwagę i niebawem kolejne projekty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszło :good:

Ale jedno mnie zastanawia..

MENZERNA Fast Gloss FG 500

MENZERNA Final Finish FF3000

Gąbka polerska URBAN BIAŁA-bardzo twarda

Gąbka polerska URBAN CZARNA-bardzo miękka

 

Czy na lakierze nie zostały hologramy po FG500..?

Moim zdaniem przeskok bardzo twardej gąbki i FG500 na FF3000 i wykańczający pad to nie najlepszy pomysł... i zwykle w takiej sytuacji ciężko wykończyć lakier bez hologramów ;)

Jeżeli się mylę - niech ktoś mnie poprawi, ale używam tylko past Menzerny i nie widzę korekty bez czegoś pomiędzy 500 a 3000/4000...

 

Nie mniej jednak praca fajna i jeżeli hologramów brak to szczerze gratuluję :good: Blask wrócił :-]

 

P.S. Aha.. I te aplikatory i czerwone mikrofibry, które chyba leżą na kostce.. :acute:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

djmatti91, zdrowo wygląda ten egzemplarz :good: . Miałem Vectrę z tego samego rocznika i w tym samym kolorze i pomimo niewielkiego przebiegu (około 70 tys km) tylnie błotniki zaczęły ostro gnić, dolne krawędzie przednich drzwi też, a najgorsze, ze pod uszczelką przedniej szyby na dachu i na słupkach było tyle rdzy, że nie wiem na czym ta szyba się trzymała. Ogólnie fajny samochód gdyby nie "blachy" :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewielkiego przebiegu (około 70 tys km) tylnie błotniki zaczęły ostro gnić, dolne krawędzie przednich drzwi też, a najgorsze, ze pod uszczelką przedniej szyby na dachu i na słupkach było tyle rdzy, że nie wiem na czym ta szyba się trzymała. Ogólnie fajny samochód gdyby nie "blachy"

 

Luk mam ten sam problem w swojej i tylko to mnie na razie wstrzymuje przed korektą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na lakierze nie zostały hologramy po FG500..?

 

Zostały, dałem więcej FF3000 i je wyprowadziłem :) Że tak powiem miałem ograniczony budżet i na prawde było mi szkoda kolejnych pieniędzy na dodatkowa pastę pomiędzy czy też pad.

 

P.S. Aha.. I te aplikatory i czerwone mikrofibry, które chyba leżą na kostce.. :acute:

 

Spoko przypilnowałem żeby nic tam nie weszło :P

 

lukwawa, To już moja druga VB w tamtej tez nie miałem problemu rudej, w tej jest parę parchów do zrobienia. Generalnie moje auta nie widziały polskich zim zanim trafiły w moje ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na lakierze nie zostały hologramy po FG500..?
Zostały, dałem więcej FF3000 i je wyprowadziłem :) Że tak powiem miałem ograniczony budżet i na prawde było mi szkoda kolejnych pieniędzy na dodatkowa pastę pomiędzy czy też pad.

W takim razie OK ;) Wiadomo, zakup wszystkiego co trzeba czasem może przerazić, więc brak tej pasty jest zrozumiały. Dobrze że się udało wyprowadzić :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Odświeżam temat bo wiosna nastała więc pasowałoby się pozbyć uszkodzeń lakieru po jesieni i zimie. Cóż, auto od jesieni było myte za pomocą gąbki i za pomocą szczotki zgarnywałem z niego śnieg. Generalnie nie była to jakaś pierwsza lepsza gąbka i szczotka, raczej "miekkie" produkty. Efekty minionego czasu widać na zdjęciach poniżej:

 

thp1030565.jpg

thp1030563.jpg

thp1030562.jpg

thp1030425.jpg

thp1030427.jpg

 

I teraz się zastanawiam.. Co z tym zrobic? Czy ponownie FG500 i FF3000 a może czas na odwage i siegnięcie po inne środki, jak myślicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.