Skocz do zawartości

Seat Leon Evo - ponad 400 zdjęć


Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba przyznać Piotrek, że dupe urywa :mrgreen: Będzie to kolejna relacja na forum do której z przyjemnością będzie się wracało przez bardzo długi czas tak samo jak do relacji Łukasza z Mercedesem E220 8-) Dużo się można z takiej relacji nauczyć :good:

Wspaniała robota i oby więcej takich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 353
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A propos końcówki, jutro wrzucę foty. Jedyną samoróbką była wymiana końcówki z gwintowanej na szybkozłącze. Na bank miała w nazwie turbo. Bez problemu można wysuszyć całe auto, wspomagając się standardowym pistoletem do przedmuchu można całkowicie wyeliminować użycie jakichkolwiek ścierek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos końcówki, jutro wrzucę foty. Jedyną samoróbką była wymiana końcówki z gwintowanej na szybkozłącze. Na bank miała w nazwie turbo. Bez problemu można wysuszyć całe auto, wspomagając się standardowym pistoletem do przedmuchu można całkowicie wyeliminować użycie jakichkolwiek ścierek Popularne są też ekrany LCD LED, które różnią się od zwykłych LCD rodzajem podświetlenia - wykorzystuje się diody LED. W mniejszych odbiornikach LED stosuje się podświetlenie ramowe, czyli diody umieszcza się tylko na brzegach matrycy. W dużych ekranach podświetla się całą matrycę i używa technologię LDT, która steruje jasnością diod. Dzięki temu można uzyskać idealną czerń i przy okazji zaoszczędzić na energii. Ekrany LED dają lepszy jakościowo obraz, są jednak znacznie droższe od zwykłych LCD.Kolejnym rodzajem telewizorów jest OLED, w których wykorzystuje się diody organiczne. Można w nich uzyskać niewiarygodnie naturalne kolory. Dzięki brakowi filtrów ograniczających świecenie, obraz zyskuje znacznie lepszą jakość w porównaniu do innych odbiorników. Nie ma też problemów z czernią, gdyż przy ciemnym ekranie diody po prostu nie świecą i w przeciwieństwie do kryształów wykorzystywanych w ekranach LCD, nie przepuszczają światła. Ekrany oferują też szeroki kąt widzenia oraz krótki czas reakcji matrycy - jedynie 10 ms, bez rozmycia i efektu smug. Wyświetlacze OLED pobierają najmniej energii z obecnych ekranów. Niestety, ekrany tego typu mają istotną wadę - są podatne na wilgoć. Żeby nie uległy zniszczeniu muszą być hermetycznie zamknięte w obudowie, co znacznie zwiększa koszty produkcji.Najnowszą technologią stosowaną w telewizorach jest użycie laserów do wyświetlania obrazu. Stosuje się lasery trójkolorowe (czerwone, niebieskie i zielone), dzięki czemu telewizor jest w stanie odzwierciedlić znacznie więcej kolorów niż inne ekrany. Dla porównania monitory LCD są w stanie wyświetlić około połowy palety kolorów, które człowiek może zobaczyć. Telewizory laserowe oferują aż 90% kolorów, które widzimy. Dodatkowo używają tylko 25% energii potrzebnej do wyświetlenia obrazu w panelach plazmowych. Są także znacznie lżejsze i trochę węższe od płaskich telewizorów. Intensywność kolorów jest taka sama przez cały okres żywotności telewizora. Niestety, obecnie jest to mało popularny typ ekranów i są bardzo kosztowne.

 

Ok czekam na fotki ale to gdzies kupowałes normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak rok temu mówiłeś ,że się zabierasz za relację :D:D to ogólnie sporo ci czasu zeszło z tym projektem :P ale 70% korekty? - amatorka :thumbdown: to się nie liczy w przypadku takiego użytkownika czytając nawet te w/w wymówki hehe :P ale ogólnie super :good::good: fajnie się oglądało i czytało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądziłem, że ten Leon nigdy nie zagości w PSB bo jest tak nieskazitelny, że nie ma szans ukazać jakiejkolwiek przemiany, a tu proszę stan przed to jak na "nasze" standardy niezły bajzel ;) nie wiem jak taki detailingowy freak wyhodował taki okaz :song::o

Relacja bardzo mi się podoba przez pewną swojskość. Widać że autor mocno już w tym obyty i stuff raczej głównie z wysokiej półki, ale smaczki jak tani zajzajer do tirów czy ocet winny robią klimat :-] Również próby czy nowe spostrzeżenia, ukazywanie słabszych punktów programu pokazują zdrowe podejście i dystans do własnych umiejętności. Wchodząc w ten temat kolesia co zrobił więcej Prosiaków i Astonów niż ja pewno w ogóle widziałem, spodziewałem się raczej perfekcyjne ułożonego sprawozdania, po którym zwątpię w sens udawania detailera ;)

Nie taki widać Moderator straszny jak go malują 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę sobie od kilku dni w Mielnie, i tak na raty studiuję tą relację, patrzą się na mnie dziwnie

 

trochę że zamiast na plaże bo pogoda o dziwo dopisuje, to ja z kompem i zdjęcia z jakiegoś

 

tam dla nich, mycia oglądam :lol: z wychodzeniem na zmianę i oglądaniem Aston Martina DBS (taki sam jak główna fota foruma)

 

:mrgreen:

 

Dla mnie bomba relacja, bo dużo zdjęc, sam bede dążył teraz chociażby do tego żeby zrobic

 

tyle fot chociaz przy pracy... Wartościowych fot ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek czekałem 2 dni, żeby na spokojnie odpalić ten temat i obejrzeć całość dwa razy. Co tu dużo pisać, człowiek uczy się całe życie, a to była kolejna dobra lekcja, jedynie czego mi zabrakło, to korekta przednich reflektorów, wiem wiem, doczytałem podobne zużycie, w przyszłości wymiana, ale jako amator, za czasów Leona działałem przy nich, byłem po prostu ciekawy jak Tobie to wyjdzie. Świetna robota !! Wszystko co trzeba, bez zbędnych wodotrysków i "pajacowania" :good::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacja powala na kolana i motywuje do pracy. Koniec końców co zrobiłeś z tymi zardzewiałymi śrubkami na reflektorach? Mam ten sam problem, chyba nowe trzeba będzie kupić w ASO. Poza tym w twoim Leónie przydałyby się przednie ramiona wycieraczek aero do kompletu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ja sobie siedzę w Chorwacji a Piotrek mnie wyprzedza z relacją :evil: nie no żart moja dopiero we wrześniu jak się wyrobię bo pracy przy aucie sporo :kox:

 

a praca jak i relacja zaje......... :good::good::good: Leon odmłodniał o ładnych kilka lat :)

 

co do śrubek trzymających przednie lampy to z tego co się orientuję są sprzedawane razem z mocowaniem lampy, a koszt to około 70 zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.