Skocz do zawartości

Pady i aplikatory do nakładania wosku


metys

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem aplikator z BH, na zdjęciu był biały okrągły. Ale przyszedł inny. Sprzedawca odpisał, że zmienili ten aplikator. No i rzeczywiście na stronie BH jest:

https://www.bilthamber.com/accessories/app-pads

Ten nie wydaję się delikatny. Jest dosyć dziwny, dosyć duży, stosunkowo twardy i nie wydaję się delikatny. Nakładał tym już ktoś wosk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Godzinę temu, tryhp3 napisał:

I jak oceniasz? 

Mi nie podszedł. Strasznie miękki. Nie da się go trzymać tak jakby za ten "grzybek". 

Za to polecam Work Stuff aplikator. Jest zdecydowanie wygodniejszy. Gąbka jest delikatna ale bardziej mniej sprężysta przez co idzie trzymać go tak jakbym chcial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My się tym źle pracowało po prostu. A czy do cleanera to juz mnie to nie interesuje. Ja Cleaner wole maszynowo na DA zarzucić niż machać 🙂

Jak ręcznie kiedyś robiłem, to zawsze aplikator mikrofibrowy

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, david2888 napisał:

Jak ręcznie kiedyś robiłem, to zawsze aplikator mikrofibrowy

Też tak uważam. Cleaner do lakieru to kosmetyk, przy którego ręcznej aplikacji sprawdza się najlepiej aplikator z MF (ewentualnie ściereczka z MF). Pianka tylko w formie pada, przy aplikacji maszynowej.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderator
Godzinę temu, Rybik w Machinie napisał:

Czy aplikatory gąbkowe typu tricolor od Flexipads można jakimś sposobem wyprać?

Po polerowaniu szyby przypadkiem spadł mi na myjni na beton i wciągnął trochę piachu 😕

ja te pady wypłukuje pod bierzacoą wodą ale mysle ze w pralce też powinno byc ok 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Pytanie może głupie ale: Czy po aplikacji wosku czyścicie zawsze aplikator? Chciałem przeznaczyć sobie do każdego wosku indywidualny aplikator i po aplikacji do woreczka i czeka na następny raz. No ale przeczytałem pod jednym z filmów Nowickiego, że to skraca żywotność i delikatność aplikatora. No i teraz nie wiem, czy po prostu odpuścić temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcecie mieć 1 aplikator do każdego wosku to markerem napisac  na nim nazwę wosku i prac. Niestety wosk zawsze będzie zasychal w "porach" i ryzyko zarysowan będzie wzrastać , twardszy aplikator itp 😉

Jedyne opcja to o ile się mieszczą to zamykać razem w opakowaniu wosku, np. Zymol. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostka. Dzisiaj przez "przypadek" zamoczyłem i wycisnąłem kilka razy aplikator gąbkowy w szamponie kwasowym CT tech (rozcieńczonym) i zrobił się miękki bez śladów wosku. Był używany z infinity diablo jakieś miesiąc temu i widać i czuć pod palcami było że się trzyma. Na razie schnie i ocenie jutro czy szampon wypłukał wosk 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam mam pytanie co do zastosowania . Posiadam polerke wiadomo Hamron by Jula z talerzem 125mm, zakupiłem pady z Royal pads 135mm i teraz pytanie czy to jest średnica gąbki czy rzepu? Czy dobrze to dobrałem czy lepiej było zamówić pady z royala 130mm >?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, arturkw napisał:

Witam mam pytanie co do zastosowania . Posiadam polerke wiadomo Hamron by Jula z talerzem 125mm, zakupiłem pady z Royal pads 135mm i teraz pytanie czy to jest średnica gąbki czy rzepu? Czy dobrze to dobrałem czy lepiej było zamówić pady z royala 130mm >?

to sa srednice gabki @arturkw 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.