Skocz do zawartości

Pady i aplikatory do nakładania wosku


metys

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
W dniu 31.03.2017 o 21:59, Fredi88 napisał:

[ref=#ff3366].r.[/ref], wybór mam... kupię megsa albo jakieś inne jak będę przelotem w PL ;) W każdym razie dzięki za opinię. Do opon akurat kształt mi nie pasuje. Wolę coś w kształcie kostki.

Szczerze? bardzo sobie chwale te sonaxowe aplikatory, zobacz tylko który rodzaj, gdyż sa aplikatory z około 2015 roku gdzie nie było na nich wybitego loga sonax i te sa słabszej jakości, ale dalej moim zdaniem przewyższają one megs'a, nie wiem, ja przy wosku duzego nacisku nie na aplikator nie wywieram, aby cos sie odkształcało albo było w nich nie wygodne, no i są pełne w środku, a nie puste :)
No i są drugie te aktualne z połowy 2017 gdzie mają wybite logo sonax i te są już bardziej czerwone oraz grubsze :)
EDIT: łooo panie ale odkop coś źle kliknąłem w posta i przerzuciło mi na stare strony, a myślalem że to aktualne ;)

12 godzin temu, Peter92 napisał:

A co sądzicie o aplikatorze Flexipads 2 stronny aplikator? 

Jeden do cleanera drugi do wosku fajna opcja :)

 

W dniu 7.11.2017 o 11:10, david2888 napisał:

@psemo widziałem ostatnio na youtube kolesia "krolblasku" czy jakos tak heheh :D nakładał własnie płatkiem kosmetycznym jakiś wosk w mleczu od Tenzi :P 

Pewnie ceramic wax i pomyslał że trzeba aplikowac jak powłoke :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gozdziu23 napisał:

EDIT: łooo panie ale odkop coś źle kliknąłem w posta i przerzuciło mi na stare strony, a myślalem że to aktualne ;)

No trochę... :D jak się pewnie domyślasz kupiłem już kilka od tamtego czasu ;) mimo wszystko dzięki. Spróbuję tych sonaxowych też przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fredi88 napisał:

No trochę... :D jak się pewnie domyślasz kupiłem już kilka od tamtego czasu ;) mimo wszystko dzięki. Spróbuję tych sonaxowych też przy okazji.

Polecam tez zrobić zakup tych https://pl.aliexpress.com/item/Marki-10-Paczka-Lucullan-Ultra-Dzie-a-Rafinowany-Piana-Aplikator-Auto-Care-Narz-dzia-G-bka/32834932129.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.1KxYCz 

Są dobrej jakości, takie jak ten sonax 1generacji, pełne w srodku, nie robią się takie płaskie i cienkie po kilku użytkowaniu, nic się nie dzieje po praniu, nie oddają barwnika w pralce. Picuś glancuś i pizdeczka ;)

3 godziny temu, Peter92 napisał:

do cleanera twardszą stroną? 

http://autonablask.pl/produkt/flexipads-tri-color-aplikator-3-kolory-twardszy-od-germana/
Mówisz o czymś takim ?
Twardzą cleaner i wszystkie mleczka, pasty polerskie
Miękką woski i płyny zabezpieczające :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
3 godziny temu, Kozaa napisał:

A czy ktoś używa do nakładania wosków aplikatorów piankowych zamiast gąbkowych, np. od SG? Tak samo bezpieczne jak gąbki?

Nie bardzo wiem co dla Ciebie jest pianką, a co gąbką :o. SG, wg. mojej wiedzy ma dwa aplikatory i oba to gąbki, z tym, że ten zielony jest chyba trochę twardszy (tak wnioskuję bo osobiście go nie mam). Zapewne oba spełniają swoją rolę i nie sądzę aby któryś miały by być jakoś niebezpieczny dla lakieru. Używam różnych aplikatorów o różnej twardości i wszystkie są (jak to ująłeś) bezpieczne :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, david2888 napisał:

a co sądzicie o aplikatorach K2 ??? Czy lepiej coś innego kupić do smacowania ? 

Za 2zł sztuka na pewno nic lepszego w PL nie kupisz. Nie są szorstkie jak najtańsze chińskie. K2 są jakby z 2 płatów zgrzanych ze sobą i puste w środku. Jeżeli budżet uciska to swoje zrobią ale...

Jeżeli masz kilka pln więcej. To Liquid Elements za 6zł możesz brać śmiało. Pianka jest jednolita, bardziej zbita i grubsza, aplikator jest zdecydowanie stabilniejszy. Bdb stosunek jakości do ceny.

Bilt Hamber bardzo dobry aplikator do wosków łatwo nakładających się, tych śliskich lub oleistych. Np. SV, BH, Blackfire. Cena około 12pln.

Chemical Guys Pro Durafoam, duży i stabilny, pewnie się trzyma, pianka zbita a jednocześnie miękka. Minusem jest cena około 20pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@david2888  Jednak mam inny i nie mogę go polecić jest mały miękki i źle mi się nim nakłada woski 
http://autonablask.pl/produkt/shiny-garage-green-devil-appliactor-miekki/


Dla mnie najlepszy jest UFO z tych co mam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby dla SG wykonała to firma Royal Pads ale ciekawe czy się różnią :) przekonam się na wiosnę :) ja woskowałem do tej pory auta aplikatorem "słoneczko" - cieńki - niskobudżetowy. Na początku mi to było obojętne, ale za którymś autem stwierdziłem ze mało wygodne to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gozdziu23 napisał:

Dla mnie soft rysuje lakier te delikatne i te takie srednie.

No właśnie :?dostałem na święta pod choinkę pierwszy wosk z softt99 Kiwami, otwieram puszke a tam ten ich aplikator. Biorę do ręki i kurde mówie co on taki twardy i szorstki. Jak tym woskować auto :o

Nie miałem jeszcze okazji nim nakładać wosku, ale nie wiem czy po korekcie na początku sezonu nie użyje czegoś innego. Może właśnie polecanego jak Liquid Elements

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.