metys

Pady i aplikatory do nakładania wosku

334 postów w tym temacie

Używał ktoś z was aplikatorów sonaxa? Jakieś opinie? Niestety w tu gdzie mieszkam na miejscu tylko sonax i megs. A prawie 10e za 2 aplikatory z megsa mi się nie uśmiecha płacić :D

sonax-4672-5921245-1-zoom.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Używam na codzień do.... nakładania dressingów na opony. Do wosków czy sealantów są za cienkie/miękkie. Jak naciskasz trzema palcami środek gąbeczki to krawędzie nie mają styku z lakierem, jak nie dociskasz to leci z rąk (dlatego skończyły na oponach). Jak nie masz wyboru to od biedy mogą być.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

[ref=#ff3366].r.[/ref], wybór mam... kupię megsa albo jakieś inne jak będę przelotem w PL ;) W każdym razie dzięki za opinię. Do opon akurat kształt mi nie pasuje. Wolę coś w kształcie kostki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy czarny karbowany NAT będzie dobry do Prima Amigo pod DA ? Czy lepiej wziąć gładki typowo pod DA (z dziurką) ? A może jest coś ciekawszego?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy aplikatory po aplikacji wosku można prać?

jeśli tak to jak? tak jak mikrofibry w pralce czy lepiej ręcznie?

Te po dresingach do plastyków zewnętrznych, opon itd używam jednorazówek z chin więc te pare centów to nic ale do wosku chciałbym kupić coś lepszego i po każdym woskowaniu kosz to nie widzi mi się.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja osobiście również używam piankowych, ważne żeby były miekkie a nie twarde. Flexipads ma ciekawe aplikatory (zestaw skłąda się z 3 sztuk i kosztuje jakieś 20zł).

Aplikatory po każdym woskowaniu dokładnie płucze w wodzie z płynem do garów :) Narazie nie zauważyłem żeby im coś się działo.

Pamiętaj aby dobrze wypłukać bo inaczej będzie pylić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Flexipads bardzo fajne, jedynie mam wrażenie, że lekko różnią sie twardoscią, przy czym czarny jest najbardziej miekki. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dobre masz wrażenie bo tak jest :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta