Skocz do zawartości

Pady i aplikatory do nakładania wosku


metys

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Grzechu23 napisał:

No właśnie :?dostałem na święta pod choinkę pierwszy wosk z softt99 Kiwami, otwieram puszke a tam ten ich aplikator. Biorę do ręki i kurde mówie co on taki twardy i szorstki. Jak tym woskować auto :o

Nie miałem jeszcze okazji nim nakładać wosku, ale nie wiem czy po korekcie na początku sezonu nie użyje czegoś innego. Może właśnie polecanego jak Liquid Elements

Ja robiłem z ziomkiem testy na masce wyjetej z golfa 5 ori lakier czarny metalik po pełnej korekcie robiły sie mikro ryski które nie wystepowały po aplikatorze chociazby k2 lub aplikowaniu wosku MF, wiec tak srednio polecam chyba ze na wilgotno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Dodam swoje 3 grosze.

Używałem do wosków WaxPro Super Soft Foam teraz dostałem House of Wax HQ Wax. I ten drugi zdecydowanie lepszy. Słoneczko Wax'a po 3 autach i FK1000 nie wyglądało za ciekawie. Ten HW wydaj się delikatniejszy i trwalszy - zaliczył już pranie i ma się BDB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kilka i powiem tak, do małej puszki FK najlepszy Zymol, do dużej puszki Meguiars, aczkolwiek kupiłem niedawno K2 i bardzo podobne do Megsa. Mam też Ufo, który użyłem 2x i wg mnie zbyt twardy, szorstki. Nakładałem też kiedyś padem german, czarną stroną, wygodnie leży, ale szkoda mi go. Kupiłem ostatnio wosk Bilt-Hamber DW i aplikator był w zestawie, ale nie biały tylko szary. Jaki jest nie wiem, bo jeszcze nie próbowałem. Aplikatory z fibry używam z TKMax, takie duże, wygodne, zielone, z kieszonką, polecam.

Co do opon to używam ADBL kilka razy i wyrzucam, w międzyczasie zamknięty w pudełku po Ferrero 😜. Kupiłem do testów aplikatory typowe do opon z aliexpress, identyczne jak CarPro, ciekawe jak się będą sprawowały. Dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kedar napisał:

Kupiłem ostatnio wosk Bilt-Hamber DW i aplikator był w zestawie, ale nie biały tylko szary. Jaki jest nie wiem, bo jeszcze nie próbowałem.

Bardzo fajny aplikator - delikatny, mięciutki, a jednocześnie trwały. Podczas woskowania "sunie" po lakierze - nie czuć takiego "haczenia", jak przy aplikatorach np. Meg'sa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi WoWo nie siadł i przez to ze w środku jest pusty- jakby klejony z dwóch i dziwnie sie go używa. Dodatkowo boczne zgrzewy lubią zgarniać wosk (podobnie jak w megsie)

Moje ulubione to autofinesse grzybek, bilt hamber biały, house of wax, mam jeszcze czarny mały ufo ale nie pamietam gdzie kupiony ale uwielbiam go.
Białe z flexi sift tez bardzo fajne.
Bardzo dobry (nie chłonie wosków prawie) to czerwony aplikator z lake country tylko jest problem z dostępnością.
Swego czasu kupilem ze 20 różnych aplikatorow i te powyższe sie spisały najlepiej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez porownania, nie wiem jak dla Was, ale ja od kad zobaczylem i wzialem do reki LiquidElements, to od razu sie zakochalem. Ten aplikator nie ma sobie rownych. Jest kozacki. 
Nie jestem pewien, ale chyba jedyny taki na rynku. 
Moze ktos mial stycznosc z LE, i wie ktora firma posiada takie/podobne aplikatory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez porownania, nie wiem jak dla Was, ale ja od kad zobaczylem i wzialem do reki LiquidElements, to od razu sie zakochalem. Ten aplikator nie ma sobie rownych. Jest kozacki. 
Nie jestem pewien, ale chyba jedyny taki na rynku. 
Moze ktos mial stycznosc z LE, i wie ktora firma posiada takie/podobne aplikatory?

Pokaz aplikator


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja nie lubie tej wargi bo mi zawsze tam wosk podchodzi - lubie takie jak house ów wax ma bo wtedy ładnie dochodzi do krawędzi :-)



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Birkhof mozesz wziac nozyk do tapet, i racjonalnie obciac nadmiar rantu. Ja tak zrobilem, i sadze ze jest kozak 😄

Dobry i stary sposob, troche dla wygody, to te sloneczka tanie, budzetowe, uciac w 1/3 czesci, i do srodka wkladac paluszki. Wtedy mamy tak jakby wieksza kontrole nad aplikatorem, i ciut mniejsza powierzchnie ktora nakladamy wosk. Jednak jest wygodniej, bo nie ugina nam sie jedna strona, gdy mamy na niej wosk, itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=3124]Birkhof[/mention] mozesz wziac nozyk do tapet, i racjonalnie obciac nadmiar rantu. Ja tak zrobilem, i sadze ze jest kozak
Dobry i stary sposob, troche dla wygody, to te sloneczka tanie, budzetowe, uciac w 1/3 czesci, i do srodka wkladac paluszki. Wtedy mamy tak jakby wieksza kontrole nad aplikatorem, i ciut mniejsza powierzchnie ktora nakladamy wosk. Jednak jest wygodniej, bo nie ugina nam sie jedna strona, gdy mamy na niej wosk, itp. 

Dzieki za tipa! Mam z dodo chyba takiego palczaka ale juz zmęczony jest. Wytestuje na Megsie :-D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Birkhof taki "patent" kosztuje u innych firm po 15-30zl 😄 warto czasam pojsc na handmade, i zaoszczedzone pieniazki wrzucic w np jakas konkretna rzecz, nowy wosk, nowy qd itp 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=3124]Birkhof[/mention] taki "patent" kosztuje u innych firm po 15-30zl  warto czasam pojsc na handmade, i zaoszczedzone pieniazki wrzucic w np jakas konkretna rzecz, nowy wosk, nowy qd itp  

Ten z dodo super do felg sie sprawdzał.

Tez lubie patenty dyi. Dzieki jeszcze raz - niby proste a nigdy nie wpadł człowiek na to icon_smile.gif.b4a8b1961b729e494ee87a9a4b2a28bb.gif

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji porządków porównałem BH i wowo ....

Wowo średnica większą. Posiada krawędź, miękka. Coś w stylu słoneczka od megsa. Pianka w mojej ocenie delikatniejsza od BH, ale macalem przez chwilę. Ewidentnie pusty w środku. Po przyłożeniu do powierzchni pustą przestrzeń między połówkami zostaje zniwelowany i tym samym aplikator robi się płaski. Wstepnie bardzo dobry aplikator w tej cenie. Nie sprawdzałem w praktyce z woskami. BH bardziej "mięsisty". IMG_20181107_175028.jpeg.198df65db667acafaff0a0346afcbfd0.jpeg

 

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Korzystał ktoś z Was z aplikatorów Sam`s Detailing? Zastanawiam się nad zakupem, może nie tyle co tego do wosku a do polerowania i użyć na do CGP. Czy lepiej nie kombinować i wziąć standardowo Tricolor?

https://mrcleaner.pl/aplikatory/sam-s-detailing-polishing-sponge-aplikator-do-recznego-polerowania?from=listing&q=sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.