Skocz do zawartości

Pady i aplikatory do nakładania wosku


metys

Rekomendowane odpowiedzi

Używam na codzień do.... nakładania dressingów na opony. Do wosków czy sealantów są za cienkie/miękkie. Jak naciskasz trzema palcami środek gąbeczki to krawędzie nie mają styku z lakierem, jak nie dociskasz to leci z rąk (dlatego skończyły na oponach). Jak nie masz wyboru to od biedy mogą być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy aplikatory po aplikacji wosku można prać?

jeśli tak to jak? tak jak mikrofibry w pralce czy lepiej ręcznie?

Te po dresingach do plastyków zewnętrznych, opon itd używam jednorazówek z chin więc te pare centów to nic ale do wosku chciałbym kupić coś lepszego i po każdym woskowaniu kosz to nie widzi mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Do woskowania dla mnie osobiście tylko i wyłącznie gąbkowe aplikatory, ostatnio bardzo długo używam gąbkowe na palce np. ten http://showcarshine.pl/aplikatory/1106-blackfire-gold-applicator-1-szt-.html

Co do prania ja piorę ręcznie choć podejrzewam ze w pralka im nie zaszkodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście również używam piankowych, ważne żeby były miekkie a nie twarde. Flexipads ma ciekawe aplikatory (zestaw skłąda się z 3 sztuk i kosztuje jakieś 20zł).

Aplikatory po każdym woskowaniu dokładnie płucze w wodzie z płynem do garów :) Narazie nie zauważyłem żeby im coś się działo.

Pamiętaj aby dobrze wypłukać bo inaczej będzie pylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flexipads aplikatory mają fajne krawędzie, cieńsze niż na środku dzięki czemu lepiej się dojeżdża do listew. Zymol jednak mimo, że mały to dla mnie idealny na duże obszary no i na alusy.

Osobiście szukam dobrego aplikatora z mikrofibry. Czy miał lub ma ktoś Liquid Elements? Wygląda fajnie i jest prostokątny, nie chcę już okrągłych. Co możecie polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Używam Black to the Future jako dressing na plastiki zewnętrzne i opony. Jest to produkt dosyć tłusty, o konsystencji kremu. Aplikatory piankowe okrągłe oraz na opony z wycięciem (najtańsze).

Czy uważacie, że można je prać łącznie z mikrofibrami? Nie złapią w żaden sposób "oleistych" pozostałości z aplikatorów?

Fibry piorę w Białym Jeleniu do puchu (z płatkami mydlanymi) oraz odrobina octu na płukanie. W temacie dotyczącym fibr, ktoś pisał, że ostatnio wlał 10ml APC w celu doczyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Strus napisał:

Uważam że dressing na opony powinieneś nakładać aplikatorami jednorazowymi typy ADBL One Shot Tire Pad

Czy mam rozumieć, że tego typu aplikatory:

http://showcarshine.pl/aplikatory/392-monster-shine-aplikator-dressingu-do-opon.html?search_query=showcarshine&results=140

nie nadają się do powtórnego nakładania dressingu? Czy mówimy tu akurat o danym produkcie, w związku z jego konsystencją?

Nie robiąc offtopu, pytanie dotyczyło czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu ich w jakikolwiek sposób prać. Nie przesadzajmy..to jest zwykła lekko chłonna gąbka i nic więcej. Można używać wielokrotnie 
@Cineos możesz spróbować ten aplikator co podesłałeś, lub tak jak kolega wyżej napisał od ADBL  -> Link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja one shot od odbl używałem 5 razy i wrzuciłem, mimo że dał by radę jeszcze pracować, ale mój dressing do opon śmierdzał i nie chciało mi się aplikatora szczelnie zamykać ... Więc powiem że jest bardzo mały i niewygodny jeśli mamy duże dłonie ale na 100% nie jest jednorazowy .

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.