Skocz do zawartości

Autofinesse Satin


cz@rek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Odgrzewam...

 

Kupiłem ten środek z ciekawości. A może będzie coś fajnieszego niż Endurance, myślałem sobie. Według mnie fajny wygląd opony, świetnie pachnie - guma balonowa z dawnych czasów :) , lepiej nakłada się niż Endurance ale...

Test wytrzymałosci do Endurance - porażka. Dwie osobne gąbki. Opony umyte zwyczajnie tylko szamponem. Jedna opona AF, druga Endurance, trzecia pół AF pół Endurance obydwa dresingi nałożone dokładnie. Następny dzień pierwsza opona(AF) małe plamy jakby dresing miejscami wyparował. Druga opona Endurance - ok. Trzecia opona Endurance ok Satin ok. Po 50 km w delikatnym deszczyku - rezultat Endurance leży na oponie AF Satin wyparował całkowicie.

Pytanie: dlaczego ??

Czy po prostu AF do Megsowego Endurance jeżeli chodzi o wytrzymałośc to lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak nie miałem co prawda jakoś okazji użyć tego środka ale uważam że troszkę nie trafne jest snaptwoje określenie że AF to niższa półka niż megs.

Uważam że jak każda firma ma produkty lepsze i gorsze czas szufladkuje je sam.

Ja jednak bardzo lubię QD Finalle oraz Tripple :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wytrzymałośc dressingów do opon to bardzo ważną sprawą jest przygotowanie powierzchni - jak np. ma to miejsce w przypadku wosków.

Im opona czystsza tym lepiej się środek trzyma. Proste.

Kwestia 10 minut, odpowiednich środków i narzędzi.

 

Dlatego, umyj najpierw porządnie opony (i nie mam tu na myśli szamponu), daj im wyschnąć, nałóż dressing i dopiero patrz na wytrzymałość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowanie opony to podstawa , ale i tak do megs'a raczej nie ma startów . Fajne opakowania , niezły lans na forum , ale na razie tylko stary Finale( ten z ładnym zapachem ) mi podpasował :) . Wiosną sprawdzę jeszcze wosk soul ( leży i czeka odkupiony innego użytkownika ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wytrzymałośc dressingów do opon to bardzo ważną sprawą jest przygotowanie powierzchni - jak np. ma to miejsce w przypadku wosków.

Im opona czystsza tym lepiej się środek trzyma. Proste.

Kwestia 10 minut, odpowiednich środków i narzędzi.

 

Dlatego, umyj najpierw porządnie opony (i nie mam tu na myśli szamponu), daj im wyschnąć, nałóż dressing i dopiero patrz na wytrzymałość ;)

 

Ciężko się z tym nie zgodzić choć.... od reguły jak zawsze są wyjątki :)

I takim wyjątkiem jak dla mnie jest własnie Endurance.... które nie raz już aplikowałem nawet na brudne opony (albo poprostu spsikane samą wodą z cisnieniem) i nie zauważyłem odczuwalnie obniżonej trwałości.

 

Inna sprawa jest, że każda opona troszkę inaczej "pije" dany środek (jedne są gładkie na ściance bocznej, inne mają różnego rodzaju rowki itp) i dużo także od tego zależy jeśli chodzi o spływanie środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma AF Satin do AF Glos Tyre, bo akurt ten drugi (aplikowałem przed tym znaczącym pogorszeniem się pogody w PL) i do dziś jest efekt na oponie, mimo fatalnych warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wytrzymałośc dressingów do opon to bardzo ważną sprawą jest przygotowanie powierzchni - jak np. ma to miejsce w przypadku wosków.

 

Im opona czystsza tym lepiej się środek trzyma. Proste.

 

Kwestia 10 minut, odpowiednich środków i narzędzi.

 

Jasna sprawa.

Byc może AF Satin potrzebuje całkowicie czystej opony i wtedy jego trwałośc wydłuża się. Jak się pojawi w końcu Duragloss 701 to się przetestuje. A Endurance wszystko jedno czy opona jest sterylnie czysta czy umyta szamponem.

Pierwsze starcie wygrywa Megs i to z dużą przewagą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pascal, Mam Satina, i mam takie same odczucie. Po aplikacji się świeci bardzo, po 1 dniu jakby całkowicie go nie było, efekt jest lepszy po 3 warstwach. I nie zaobserwowałem, aby zależało to od czystości opony. Myłem Tenzi Green, APC , Blue Gelem, Prickobrtem efekt i trwałość identyczna. :thumbdown::thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.