Skocz do zawartości

Valet Pro Advanced Neutral


SzaKal

Rekomendowane odpowiedzi

Michał_Excede, Można wiedzieć jakie stężenie piany użyliście i jak długo pozostała na aucie? :o

 

"Jest wysokoskoncentrowana, a co za tym idzie niezwykle ekonomiczna, w standardowym użyciu zaleca się rozcieńczenie 1:30. Jak pisze ValetPRO jest to "najlepszy produkt jaki kiedykolwiek stworzyliśmy", dlatego możesz być pewien, że jest rewelacyjny!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Niestety, nie jest to produkt dla fanów 5cm warstwy gęstej, stojącej piany - prawdę mówiąc spływa dość szybko. Dla mnie to nie problem, bo ma domywać a nie wyglądać, ale warto to zauważyć.

Zwykła VP pH Neutral Snow Foam również szybko spływa... Moim zdaniem zbyt szybko, bo często nie nałożę jej dokładnie na cały samochód a miejscami już znika... Myślałem że nowy produkt będzie pod tym kątem lepszy... Dzięki Tomku za opisanie stanu faktycznego :good:

 

 

W przypadku nakładania pianownicą ręczną (co chwilę trwa) faktycznie, taki efekt ma miejsce.

 

Jutro/pojutrze przetestuję VP Advanced Natural Snow Foam na brudnym i nienawoskowanym czarnym samochodzie, co zwykle bywa bezlitosne dla "lekkich" pian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i my również testowaliśmy Valet Pro Advanced Neutral.

 

Skrobnąłbym coś wcześniej, ale nakręcony filmik *.mov nie chce współpracować :(

 

Powiem szczerze,że podszedłem do tematu z olbrzymią ciekawością, z racji już dość długiej absencji Magifoam na rynku.

 

W ruch poszła gloria + 2 filce + 25ml VP Advanced Neutral w okolicy myjki bezdotykowej!

 

Zapach, może i nie można się w nim zakochać, ale jest przyjemny, taki standardowy Valet Pro, podobny do Interiora, czy Citrus PRE-Wash.

Zdecydowanie, nie jest to piana dla Fanatyków bitej śmietany na aucie przez kilkanaście minut. Advanced pieni się przyzwoicie, ale Magi daje dużo lepszy efekt, ale jak wszyscy wiemy, w pre-washu, nie o wygląd głównie chodzi :good:

 

Jesteśmy na etapie zabielenia auta i tutaj w moim przypadku pojawił się mały, ale dosyć upierdliwy problem... Otwieram przegródkę z drobnymi w portfelu, a tam niespodzianka... 2x 1zł i 4x 50gr, myślę: "nieźle, to mam problem, bo nie ma gdzie zamienić, ani rozmienić" " no cóż, jedziemy dalej".

 

Wrzucone 2zł i zabieram się do dzieła, a czasu na ostatnim programie nie ma zbyt wiele. Od tego momentu byłem w szoku, domywanie super, dużo lepsze niż Magi.

Teraz najważniejsze, za 2zł udało mi się bardzo dokładnie spłukać pianę, która nie pozostawiła naprawdę ŻADNYCH zacieków od pozostałości Advanced Neutral na lakierze.

Uważam to naprawdę, za ogromną zaletę tej piany.

 

Podsumowując jest to dobry zastępca Magi, a dla osób, którym nie zależy na śmietance będzie to dużo lepszy wybór niż produkt AB. Pozycja z pewnością warta polecenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz najważniejsze, za 2zł udało mi się bardzo dokładnie spłukać pianę, która nie pozostawiła naprawdę ŻADNYCH zacieków od pozostałości Advanced Neutral na lakierze.

 

To jest coś. Spłukiwanie Magi nie należy do najprzyjemniejszych i najszybszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DawPi, nie testowałem go stricte "wpływ na wosk". Na masce, na której leżało 2 miesięczne destiny... nie było widać śladów nadgryzienia. Niestety brud też pozostał, więc niestety - rewolucji nie ma. Może VPAN powinno się używać z myjkami ciepłowodnymi.

 

Z moich doświadczeń wynika, że co ładnie domywa i to w miarę szybko - musi nadgryzać wax'y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Piszecie że piania nie utrzymyje się za długo , ale czy to znaczy że również szybko wysycha, czy poprostu piany nie ma ale auto dalej jest "mokre" od roztworu ? Bo to dość znaczna różnica ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie że piania nie utrzymyje się za długo , ale czy to znaczy że również szybko wysycha, czy poprostu piany nie ma ale auto dalej jest "mokre" od roztworu ? Bo to dość znaczna różnica ;)

 

Jest mokre od roztworu, ale z grawitacją Advanced sobie gorzej radzi od Magi. Z kolei nie wysycha tak jak Neutral Snow Foam.

 

Jacek, w moim przypadku VP lepiej domył niż produkt AB, auto troche utrzaskane, po 1,5 tygodnowych trasach i ciągłych opadach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przetestowałem nową piankę od VP. Zdjęc niestety brak.

Zapch: bardzo przyjemy, jak dla mnie pachnie pomarańczami. Przyjemnie się z nią pracuje przy takim zapachu. Używałem z pianownicą od PA i myjka Lavor Skipper Junior. Przy rozcieńczeniu 1:100 piana pozostawała mało gęsta, ale utrzymywała się na aucie około minuty. Samochody które obmywałem nie były najbrudniejsze. Na moim jedna ptasia kupa, (którą zostawilem specjalnie na test od rana) została zmyta bez problemu. Lekkie błoto z drugiego auta również zostało zmyte. Co do pytania, czy rusza wosk, teraz nie odpowiem, bo wosku praktycznie na aucie już nie miałem. W następny weekend spróbuje większego stężenia i zobaczymy czy będzie zbierała wosk.

 

Podsumowując: Bardzo fajna piana, wydajna, o przyjemnym zapachu, która dobrze domywa auta :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też wczoraj testowałem tą piane. Rozcieńczyłem ją 1:20, pieniła się ciekawie, lekki brud (po jednodniowej jeździe w deszczu) zmyła, a wosku jakoś nie zauważyłem żeby ruszyła. Foto jakieś tam mam na kom, ale wrzucę jutro;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obiecana fota;)

35m1mpg.jpg

 

ogólnie piana była gęściejsza, ale nie przygotowałem się do foty :P zanim odłożyłem pianownice, wyciągnąłem aparat i go włączyłem trochę minęło haha :mrgreen:

Na aucie siedzi miesięczny colli, a nas szybach miesięczny rain'x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.