Skocz do zawartości

Efekt "krwawienia" felg - Deironizer


tasek

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat VL to mój najnowszy nabytek i korzystałem z niego w ciepłe/upalne dni - możliwe, że wysoka temperatura wzmacnia doznania :D

Jednak trzymając tugę w zamkniętym pojemniku z innymi kosmetykami - po otwarciu pojemnika nie czuję zapachu Tugi.

Gdy do tego samego pojemnika dołożyłem ADBL VL - po kilku dniach otworzyłem puszkę Pandory :mrgreen:

Od tamtej pory przechowuję ADBL'a zapakowanego dokładnie w foliówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z przechowywaniem nie mam problemu, u mnie wszystkie kosmetyki (łącznie z normalnym Vampirem, Dregons Breath i próbką IronX) stoją razem w szafce w temp. około 10-15 stopni. Co do temperatury to faktycznie przez nią rożne zapachy mogą być bardziej wyczuwalne, sprawdź jak się zachowuje V w chłodniejsze dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carplan jako marka nie jest taki zły, ten środek może się okazać całkiem skuteczny. Zresztą wśród preparatów do felg nie ma jakichś skrajnych różnic w działaniu, ja używałem nawet Carso Rim, który w ogóle się nie odbarwiał, a coś tam mył (chociaż Tuga oczywiście nieporównywalnie lepiej). Jak się nie myje szczurów, to większość środków do felg daje radę, z wyłączeniem takich, które powodują ich uszkodzenie.

 

Co do Tugi, już wiem, żeby na szczurach ją wypracowywać szczotką. Wczoraj robiłem felgi myte dotąd w zasadzie tylko karcherem i liczyłem, że spłynie razem z ADBL Tire and Rubber Cleaner po potraktowaniu pianą z pianownicy. No i niby spłynęła, ale trochę syfu zostało. Musiałem jeszcze raz na sportowo spryskać felgi (=zużyć jeszcze nieco środka) i wtedy wyszczotkować. Plus taki, że nie jeździłem po felgach najgorszym syfem. Ale przyznaję się bez bicia, że perfekcyjne to one wciąż nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio trochę się pobawilem ze szczurami jak na zdjęciach. Specyfiki budżetowe/marketowe. Na zdjęciach odpowiednio szczur, po tenzi alux gt, k2 tar remover i ostatnie efekt końcowy. Po alux był jeszcze roton ale chyba nie mam fotki a bardzo mile mnie zaskoczył

b51947ec3ee9.jpg 17a34a91225b.jpg 23348f27486a.jpg e4d3bf113084.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

650242 czy to zda egzamin czy poprostu zwykła woda to jest nic innego

 

 

W czym problem? Przetestuj i opisz na forum ;)

Testowane. Efekt nie jest oszałamiający 98969fd34314314b422792537c60d0c7.jpg

Bylo tak

 

Jest dde7b6b7b22413845187d13ab60d3c5d.jpg

Trzeba by bylo dosc ostra szczotka to robic zeby zeszlo.

 

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz , ja bym te fele zamiast myć ....przeleciałbym je papierem ściernym i pomalował jak kolega w innym temacie :-]

 

Myślisz że z takimi rantami papier ścierny coś pomoże ?

 

Moje ranty wyglądały podobnie i udało mi się papierem ręcznie to wyciągnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz , ja bym te fele zamiast myć ....przeleciałbym je papierem ściernym i pomalował jak kolega w innym temacie :-]

 

Myślisz że z takimi rantami papier ścierny coś pomoże ?

Zawsze możesz kupić kit z opiłkami aluminium (np. BOLL'a) i to wyrównać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlifujesz papierem ściernym, ja jak robiłem swoje felgi to zaczynałem od 100, bo miałem ranty zjechane tak jak Twoje, kończyłem na 800 żeby nie było jakiś głębszych rysek. Potem podkład dwie warstwy, lakier dwie-trzy warstwy zależy jakie ma krycie itd no i na koniec jeszcze bezbarwnym.

 

Teraz niedawno ktoś wrzucał relację i to fotograficzną nawet, więc wysil się trochę i poszukaj :zly:

Będę też tak dobry i wstawię ten link bo akurat mam to otwarte w drugiej karcie: viewtopic.php?t=21283&start=4965

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja też malowałem fele jakiś czas temu przy okazji remontu Opyliny. Papier ścierny, szpachla z alu, podkład wypełniający a na to farba do felg. Może wiekliego wow nie było ale do tej pory nic nie wyłazi i nie pęka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyglądają tez felgi gdy zamiast bezbarwnego, na wypełniacz daję bazę srebrny/grafit metallic z niewielką ilością utwardzacza akrylowego takiego jak np do bezbarwnego :) patent stosowany przy wnekach bagażnika / komory silnikowej... nie odcina tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.