Skocz do zawartości

Efekt "krwawienia" felg - Deironizer


tasek

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj pierwszy raz użyłem Sonax-a Xtreme i pozytywnie mnie zaskoczył, próbowałem domyć zapuszczone białe felgi w ciężarówce a dokładnie rdzawy nalot którego było sporo, najpierw umyłem felgi Bilberry od angelwaxa, wysuszyłem i atax sonaxem, zdjęcia jak działa poniżej. Bardzo dobrze domył felgi jestem zadowolony z tego produktu.

 

 

 

20160608-181536.jpg

 

20160608-181542.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po raz pierwszy użyłem zachwalanej Tugi i muszę przyznać, że się nie rozczarowałem. Myje rzeczywiście kapitalnie. Mam tylko jedno pytanie. Jak radzicie sobie z opryskiwaniem? Fabryczny atomizer nie ma możliwości regulacji i psika tylko strumieniem co jest bardzo nieekonomiczne bo aby spsikać dokładnie felgę to trzeba go trochę zużyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adriand0088, można sobie kupić butelkę z atomizerem Canyon i przeleać napewno będzie lepiej ;) Ja mam już ponad rok w normalnej butelce , fakt faktem że psika strumieniem ale nie narzekam . Cóż zresztą chcieć od Tugi tylko 30 zł 1 L :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adriand0088, spróbuj naciskać bardziej energiczniej, szybciej. Jak normalnie naciskasz to trochę leje a z większa siłą jak by większe ciśnienie się tworzyło i lepiej "rozpyla". Nie wiem czy kumasz co mam na myśli...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Wam tez tak szybko Vampire Liquid schodzi? :D Brud znika momentalnie ale zawartosc butelki jeszcze szybciej. Chyba wroce do ekonomiczniejszej tugi :mrgreen:

 

Ostatnio używałem go z fabrycznym (nową wersją) atomizerem i byłem zaskoczony jak mało zużyłem po porządnym opryskaniu całego samochodu. A nie zastanawiałem się nad tym by wyszło ekonomicznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, ta Tuga to już tyle nie kosztuje. Wychwalacie i cena poleciała na 34zł. Zamawiałem dopiero.

Jak ktoś potrzebuje na JUŻ to na miejscu w sklepie Sonax za 22zł da się przeżyć.

A z tym Rotonem to ja bynajmniej się rozczarowałem...nie krwawił i cuchnie cała okolica :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Sonaxy, Tugi ale uwierz, ze Roton wali najgorzej.

Ostatnio kumpel podjechał jak myłem koła, stanął z kilka metrów dalej. Idzie i pyta co tak wali ? Mówi, ze zaczął się pod pachami wąchać bo był po robocie i myślał, ze to od niego :D Szefowi w Niemczech to bałem się potem felgi w Cayenne myć, żeby mnie nie pogonił z podwórka :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miałem Rotona, więc nie będe się wypowiadał ;)

porównywałem Sonaxa do Tugi, i nie widzę specjalnie różnicy w "zapachu" jedno i drugie nie jest przyjemne. nooo, może Tuga ciut intensywniej śmierdzi :dontknow:

jednak za tą cenę można to wybaczyć :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka słuchajcie zastanawiam się nad Tuga albo adbl vampire liquid by użyć również na całą powierzchnię lakieru, również ktoś pisał że tuga jest dobra jako poślizg do glinki, jak myślicie który warto ? do lakieru i felg ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj doszła do mnie kolejna Tuga i mając w pamięci powyższe posty miałem wrażenie, ze Tuga o ma nawet jakiś zapach w porównaniu do Rotona :D Normalnie nachylałem się nad kołami gdzie w przypadku R nie szło wytrzymać.

Co do glinkowania to raczej sobie nie wyobrażam skoro można wodą z pachnącym szamponem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś mam odwrotne wrażenie :D Jak kiedys używałem Tugi jako pierwszego deironizatora to dla wszystkich 'pachnial' a ja czułem smród. Teraz uzywam K2 Rotona i bez problemu potrafie 'wytrzymac' z tym zapaszkiem co bylo ciezkie przy tudze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci, że mam wrażenie, ze poprzednia Tuga, którą kiedyś miałem bardziej śmierdziała. Nie wiem czy coś w tym kierunku zmienili.

Wiem, że miałem w ręce niemiecką Tugę (w Niemczech) i była jaśniejsza, ciut inna barwa i jak by bardziej przeźroczysta/klarowna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyjemność stosowania i "przyjemność" wąchania Iron Off v3, Tuga(zielona), Sonax Xtreme i ADBL Vampire Liquid.

Moja subiektywna lista w kolejności od najbardziej śmierdzącego:

1. ADBL Vampire Liquid

2. Sonax

3. Iron Off

4. Tuga

Pierwsza trójka "capi", natomiast Tuga przy reszcie to perfuma :D

 

O kolejności według skuteczności nie powiem, bo każdego środka używałem na różny poziom zabrudzeń.

Nie mniej jednak każdy z wymienionych środków działa :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.