Skocz do zawartości

Efekt "krwawienia" felg - Deironizer


tasek

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam w pierwszej kolejności użyć wheel cleanera, a dopiero potem deirona jako 2 krok ;)
Na feldze nie leżą tylko opiłki a brud, tłuszcz i sami wiecie co. Nie rozumiem tej mody ze felgi czyści sie deironem ;D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Birkhof napisał:

Polecam w pierwszej kolejności użyć wheel cleanera, a dopiero potem deirona jako 2 krok 😉
Na feldze nie leżą tylko opiłki a brud, tłuszcz i sami wiecie co. Nie rozumiem tej mody ze felgi czyści sie deironem ;D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja również nie... felgi deironem jadę 3-4 razy w roku. Albo przy woskowaniu auta gdzie przy okazji odszczurzam karoserię, albo jak ściągam je po sezonie i dokładnie czyszczę przed leżakowaniem 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Fredi88 napisał:

Ja również nie... felgi deironem jadę 3-4 razy w roku. Albo przy woskowaniu auta gdzie przy okazji odszczurzam karoserię, albo jak ściągam je po sezonie i dokładnie czyszczę przed leżakowaniem 🙂

Ja po ostatnich testach zostaję na dłużej z excedee wheel cleanerem do użytku "daily". Muszę tylko potestować czy 1:10, 1:5 nie zjada SV autobahn, bo do niego wróciłem znów 🙂

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przy okazji odnowy 12 letnich felg,sprobowalem ekonomicznego deironizra od RRC Wheel gel,i przyznam ze w tej cenie robi robote,podoba mi sie tez lekko zelowa konsystencja 😉 wstawilbym pare fotek ale jak zwykle….blad w przetwarzaniu pliku 🙄

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem wczoraj deironizer nieco zapomnianej na forum firmy Cartec i mam nowego faworyta. Nieco go przelałem, czyszcząc obustronnie alufelgi, które mam zamiar zabezpieczyć Dluxem. Konsystencja gęstej cieczy (nie żelu), zapach zupełnie niedeironizerowy - jagodowy. Efekt krwawienia szybki, dość obfity, skuteczność bez zarzutu. Cena 40 zł/litr akceptowalna. Dotąd używałem: Tugi, Sonaxa Xtreme, Rotona, Soft99, Tenzi Detailer i Funky Witch. Ten jest najlepszy, poprzednim faworytem był Sonax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tuga, adbl vampire liquid, alu red eco shine.

Moim faworytem z tych trzech jest tuga, efekty usuwania dla wszystkich trzech moim zdaniem są jednakowe, lecz najmniej uporczywy zapach z trzech przeze mnie przetestowanych preparatów ma tuga.

To na co warto zwrócić uwagę przy myciu felg to to, aby najpierw spryskać felgi rozcieńczonym apc, a dopiero wtedy deironizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Panowie, coś taniego i sensownego do deironizacji lakieru. Odpadają żelowce typu Roton Pro, ADBL Vamire Light czy nawet Tenzi Krwawa felga. Mam 3 auta do zrobienia a zostały mi tylko właśnie wspominane żelowce pod ręką

Tego od RRC ktoś sprawdzał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Strus napisał:

Panowie, coś taniego i sensownego do deironizacji lakieru. Odpadają żelowce typu Roton Pro, ADBL Vamire Light czy nawet Tenzi Krwawa felga. Mam 3 auta do zrobienia a zostały mi tylko właśnie wspominane żelowce pod ręką

Tego od RRC ktoś sprawdzał ?

Spróbuj Fireballa 🙂 Można go rozcieńczać wtedy wychodzi bardzo ekonomicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MMCzysci napisał:

Czemu odpadają? Nie nadają się do tego?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

 

Tak, nie nadają się z uwagi na konsystencję i problemy z atomizerami które sobie zwyczajnie nie radzą z tak gęstymi produktami. Zamiast rozpylać preparat w miarę równomiernie i cienko to walą glutami punktowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rygryss napisał:

RRC+ z tanich

40zł za litr to już tak tanio jest. Tugę można taniej kupić. Tyle samo kosztuje litr ADBL VLiquid

 

Piranhia z GS mam lokalnie za 30zł litr. Da radę do lakieru ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, rygryss napisał:

No tak, zobacz sobie filmik o EcoShine, niedoceniany deiron, a moim zdaniem robi mega robotę

Zgodzę sie z Tobą, przelałem litr tego produktu i niczym nie ustępował zielonej Tudze. A cena dużo niższa. Ale jednak najmocniejszym deironem jakiego używałem był chyba CleanTech Red DeWheel. Ale konsystencja żelowa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Pirania , RRC Deironizer (ten do lakieru po 3 dyszki za litr) czy EcoShine ? Bo chyba taniej niż 3 dychy się litra sensownego nie kupi. Jeszcze od biedy rozważam zakup Krwawej felgi bo z tych gęstych jako jedyna daje się jakoś aplikować na lakier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.