Skocz do zawartości

Efekt "krwawienia" felg - Deironizer


tasek

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jakie znacie inne środki do mycia felg dające efekt krwawienia poza IronX, Sonax Extreme, BILT HAMBER AUTO WHEEL

szukam w miare dobrego ale i niedrogiego preparatu do codziennej pielęgnacji felg.

chyba ze efekt krwawienia ma jakieś negatywne własciwosci dla felg to zostane przy apc i VALETpro BILBERRY SAFE WHEEL CLEANER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P21 powergel, Purple Rain, Rim7 (chyba krwawi), RimCleaner+...

 

Krwawiące środki dobrze jest używać co 2-3 mycie, chociaż na to nie ma zasady, bo wiele z nich ma neutralne pH i oprócz opiłkom metalu nie szkodzą niczemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie podepnę bo o kołpakach zwykle nie ma mowy.

 

Czy plastikowy kołpak (zapewne jakoś lakierowany z wierzchu) jest równie podatny na działanie tego typu środków co felga alu?

Moją zmorą są właśnie przednie kołpaki na których jest mnóstwo syfu w zakamarkach a chciałbym je doprowadzić do stanu przyzwoitości.

Niestety "alusków" się jeszcze nie dorobiłem więc ratuje to co mam :D

 

P.S. Uprzedzając uwagi: wiem że można w cenie środka typu iron-x kupić zamienny komplet kołpaków Tesco ale zależy mi właśnie na tych, oryginalnych, które dziś bardzo ciężko dostać poza krainą kosmicznych cen zwaną "ASO"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

vandrad, ciekawy produkt.

 

Nowy, nowoczesny środek do mycia wszytkich typów felg, polecany do mycia felg polerowanych, również aluminiowych i felg chromowanych i niklowanych.

Wheel Cleaner Ultra Kenotek ma neutralny odczyn ph dzięki czemu może być stosowany na delikatnych powierzchniach felg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ktos wie jak sie zachowuje TRIX w porownaniu z IRONx?
jak mam być szczery trix nie zdaje swojego zadania, potwierdziły mi to tylko opinie znajomych, wiadomo że zdarzają się produkty do kilku zadań ale w tym przypadku im nie wyszło, zadanie IronX-a w Trixie jest mocno osłabione co dla mnie eliminuje ten środek... Jest tyle produktów na rynku alternatywnych typu Iron jak 4Nano RC czy Scholl Rim7- oba mają dosyć gęstą konsystencję więc nie spływają jak Iron, są tańsze i nie ustepują mu w niczym...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iron jest tylko do metalicznych a Trix do organicznych też. Jak już ktoś pisał, że trixa nie ma jak rozcieńczyć, więc wg mnie lepiej kupić oddzielnie :o
Ja pisałem o tym.

 

TriXa więcej nie kupie, szkoda pieniedzy. Kupilem IronX juz teraz wisnowego i jest tak jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego chcialem sie zapytac bo trix to dla mnie wielkie badziewie, ale ze jako jestem poczatkujacy to chcialem sie zapytac jakie sa innych odczucia czy przypadkiem nie jestem sam. na szczescie kupilem mniejsza wersje wiec nastepnym zakupem bedzie cos a'la ironx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mam jedno zasadnicze pytanie. Który z tych wszystkich wymienionych preparatów, które "krwawią" i mają za zadanie rozpuszczenie opiłków metalu nie nadaje się do stosowania na lakier? Dokładniej, który z nich może wyrządzić szkody na lakierze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mam jedno zasadnicze pytanie. Który z tych wszystkich wymienionych preparatów, które "krwawią" i mają za zadanie rozpuszczenie opiłków metalu nie nadaje się do stosowania na lakier? Dokładniej, który z nich może wyrządzić szkody na lakierze?

Pozostale nie wiem ale IronX normalnie stosuje na lakier tak do wysokosci klamek, łatwiej maszyna wtedy idzie po lakierze jak sie ze wszystkiego oczyści, a i tak szybko nie zazycha jak sie stosuje na dworze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.