Skocz do zawartości

Jak zabezpieczyć świeżo pomalowany samochód ?


Arti_r1

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka:)

Szukałem co nieco na forum,ale albo pod złym hasłem,albo niema jeszcze heh.

Wiec zapytam: za parę dni znajomy odbiera samochód od lakiernika. Było całe auto malowane. I jak go teraz zabezpieczyć? Czy mogę na niego nałożyć wosk czy trzeba jakiś czas odczekać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

DC2 chroniło nie będzie, ale lakier będzie odżywiony,

Chyba musi być czymś zabezpieczone przed solą, wodą itp.
większość ludzi nie zabezpiecza niczym aut i jeżdżą przez naście lat, ty może 2 miesiące wytrzymasz, a daję ci gwarancję że nic mu nie będzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większość ludzi nie zabezpiecza niczym aut i jeżdżą przez naście lat, ty może 2 miesiące wytrzymasz, a daję ci gwarancję że nic mu nie będzie

 

EEeech, dopadło mnie to zboczenie :P Po prostu czuję się pewniej i lepiej, kiedy mam świadomość, że lakier jest zabezpieczony. No, będę szykował drzwi na lakierkę, więc tylko to chyba przeboleję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Podobny problem z tym że mam właśnie malowany dach w ramach gwarancji. Znając życie to samochód był potraktowany aktywną pianą także wos z całego samochodu na bank spłynął. Zastanawiam się co robić, potraktować resztę clinerem i od nowa zawoskować a z dachem czekać czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Panowie odświeże. Czy jeśli po tygodniu od polakierowania potraktuje element np FK to coś się stanie lakierowi ?

Bo różne opinie są nt woskowania auta po lakierowaniu. Bardzo mi zależy żeby ktoś mi wytlumaczyl czy cos sie stanie czy też nie i nie ma przeciwskazań do tego by trakwować auto woskiem itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odświeże. Czy jeśli po tygodniu od polakierowania potraktuje element np FK to coś się stanie lakierowi ?

Bo różne opinie są nt woskowania auta po lakierowaniu. Bardzo mi zależy żeby ktoś mi wytlumaczyl czy cos sie stanie czy też nie i nie ma przeciwskazań do tego by trakwować auto woskiem itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc ja dzwoniłem też do swojego lakiernika i mówił, że można woskować taką powierzchnie, bo ona jest już utwardzona więc woski nic złego lakierowi nie zrobią. Jedynie czego nie polecał to jechać na szczotki i traktowania tego czyms "mniej" delikatnym bo do miesiąca lakier nabiera takiej pełnej trawdości, jednak sam wosk czy mf nie będą miały negatywnego wpływu.

 

Troche wczoraj się poddenerwowałem bo położyłem FK i już sie bałem, że coś nie tak będzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc ja dzwoniłem też do swojego lakiernika i mówił, że można woskować taką powierzchnie, bo ona jest już utwardzona więc woski nic złego lakierowi nie zrobią. Jedynie czego nie polecał to jechać na szczotki i traktowania tego czyms "mniej" delikatnym bo do miesiąca lakier nabiera takiej pełnej trawdości, jednak sam wosk czy mf nie będą miały negatywnego wpływu.

 

Troche wczoraj się poddenerwowałem bo położyłem FK i już sie bałem, że coś nie tak będzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.