Skocz do zawartości

Epoca Tec One Vs Gloria


marcineke

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 246
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie wiem, ale jak dla mnie to słabiutko to wygląda. Chodzi mi o to, że bardzo krótko leci taki liniowy strumień piany. Później leci taki 2 punktowy i niefajnie to wygląda.. :thumbdown: Na zmodowanym marolexie o wiele, wiele lepiej :)

 

marcineke, Strasznie mierne efekty z tej pianownicy, w porównaniu do Marolex'a naprawdę słabo wypada.

 

 

Mam wrażenie, że ludzie boją się przerabiać Marolex'a, dlatego ich wybór pada, na gotowy tańszy od Glorii wyrób Epoca. Co dla mnie, po kilku filmach dalej jest nie wypałem ! Czas pianowania, i strumień gorzej niż mierny, jedynie rozwiązanie z końcówką spieniającą i umiejscowieniem filców, tak żeby nie były miażdżone jest OK, nie mniej jednak to takie same rozwiązanie jak w Glorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni filmik miażdży jest rewelacyjny.Piana rewelacyjna czas pracy dłuuugi efekt piorunujący.Może ja coś źle robię???. Wczoraj bawiłam się końcówka płynu w kabinie prysznicowej i wydaje mi się że czas pracy szerokiego strumienia był o wiele dłuższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widze zadnego problemu w tym zeby Epoca dzialala jak Marolex jesli tylko zaworek powietrza utrzyma podobne cisnienie i pianownica przejdzie proste zmiany (ustawic wydatek powietrza) jak w Marolexie

Zbiornik 2l, fajna koncowka, dobre opinie co do jakosci.

Tylko odrobina wysilku i cieszyc sie fajna piana :P

Wszystko w temacie

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 93&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem paczkę z tą pianownicą dwulitrową. Spostrzeżenia: wykonanie bez zarzutu, boli jedynie brak wymiennej pompki. Albo jak czegoś nie widzę.

 

Porównując z Marolexem 2000 - Epoca ma pół litra mniejszy zbiornik, bo tutaj podane jest 2l jako całkowita objętość, w Marolexie robocza. Również pompka jest mniejsza w Epoce. Działanie - może coś nie tak miałem z przeróbką, ale pierwszy test i zrobiłem :shock: . Epoca jest świetna! Poniżej filmik z łazienki. Przepraszam, bo mało widać na białej wannie, ale nie miałem na czym zrobić testu. Postaram się o up z bezdotyku niedługo, aczkolwiek powiem, że jak dla mnie to na jednym napompowaniu na maxa pół boku auta oblecę.

 

Żeby nie było niejasności - wlałem litr roztworu VP Neutral Snow Foam (35ml/l), dałem 2 filce (z czterech) i napompowałem na maxa. Piana wyszła gęsta i się trochę utrzymała, ile to sprawdzę na aucie jak będzie coś widać :D . Strumień dość równomierny szedł, bez tych dwóch ciurków na krawędziach.

 

Filmik:

 

 

Myślę, że bazmasta i marcineke mają po prostu nie taką pianę i za dużo filcu wsadzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon3021,

 

Czy masz na myśli że samo zrobienie dziurki 1cm od góry poprawiłby osiągi EPOCA? Jeśli tak to zaraz dziurawię :kox:

Jesli dziala intensywnie a krotko oznacza daje za duzo powietrza. Jesli zmniejszymy jego wydatek trzeba bedzie dostroic reszte analogicznie jak to sie robi w Marolexie czy Glorii tzn dpoasowac stezenie roztworu i ilosc filcu.Proste :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nie był to wymarzony debiut na YT, nauka na egzamin dziś nie idzie, więc obiecany filmik z bezdotyku poniżej. Najpierw jednak foto przed "myciem" i po - samo pianowanie i spłukanie auta. :-]

 

2.jpg

 

1.jpg

 

Większość luźnego brudu zlazła, mówmy tu o płukaniu za 5 zł. Na lakierze leżą resztki Nattysa Blue (1,5 miesiąca ma bodajże), gdzie po drodze chyba jednak myło go ASO i nie miał lekko. :)

 

Epoca wbrew moim obawom jest stabilna i dobrze się ją pompuje (chyba lepiej niż Marolexa, gdzie trochę się bałem, że ułamię tłoczek i jakoś tak gorzej uchwyt w ręku leżał). Spust działa bez zarzutu (w Marolexie po przeróbce lubi się przycinać). Kolejna zaleta jak dla mnie - Epoca jest niższa i wejdzie do (tak, tak, Pany..) szuflady. Marolexa muszę trzymać na szafie ;).

 

Na auto poszło ok 0,7 l roztworu (bez dachu) - końcowe 0,1-0,2 ciężko wypsikać, zwłaszcza pod kątem. Wlanie 1,2 litra powinno spokojnie styknąć na całe auto. :good:

 

 

Dla spostrzegawczych - w przyspieszonych partiach wyciąłem 2 pompowania, bo trochę to komicznie wyglądało... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzinkins, są dwulitrówki, przecież taką pianowałem :D . Kupiłem od BEPS na ichniej aukcji na allegro. 89 zł plus przesyłka ;)

 

Domel, pianownica ma oryginalnie 4 filce, jak widać wystarczą dwa do sprawnego działania, więc dwa na zaś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.