Skocz do zawartości

Epoca Tec One Vs Gloria


marcineke

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 246
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzisiaj miałem premierę Epoca 10L 8-)

Pierwsze na co zwróciłem uwagę to, że w zestawie, w dyszy siedziały 3 filce (nie 4 jak u kolego Abdula), no nic, zrobiłem roztwór z SHINY GARAGE Fruit Snow Foam, 100ml na 2 litry ciepłej wody,

na 3 filcach dysza się zapychała, piana była za gęsta, dolałem więc do baniaka jeszcze pół litra wody i wyjąłem jednego filca,

miałem wiec roztwór 40ml na litr wody i 2 filce - to dało pożądany efekt, opianowałem grubo dużego sedana + 3 rowery, reasumując jestem zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • Moderator
mam pianownice epoca one 4 filce roztwor wg zalecen i jest bardzo slaby rozprysk, ktos poradzi co zrobic ?

jeden filc i 80-100ml koncentratu na LITR piany.

np na 100ml roztworu zrob sobie 70ml piany i 30ml szamponu

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pianownice epoca one 4 filce roztwor wg zalecen i jest bardzo slaby rozprysk, ktos poradzi co zrobic ?

Wyjąć dwa filce i rozrabiać pianę raczej oszczędnie - którakolwiek z popularnych do regularnego mycia da sobie radę spokojnie w stężeniu 1:30. Tylko pamiętaj o dokładnym założeniu filców. Inaczej będziesz miał przeciwną sytuację - mleko. Ogólnie temat jest przepracowany i powszechnie wiadomo, że cztery filce w Epoce to bezsens. ;) Żeby nie było, piszę na podstawie dziesiątek, jak nie setek pianowań własną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]mam pianownice epoca one 4 filce roztwor wg zalecen i jest bardzo slaby rozprysk, ktos poradzi co zrobic ?

jeden filc i 80-100ml koncentratu na LITR piany.

np na 100ml roztworu zrob sobie 70ml piany i 30ml szamponu

 

 

czyli na 1,5 l wody ile tego wlac ?

szampon tez ? :o:o:o:o

 

Dodane po 1 minucie 18 sekundach:

mam pianownice epoca one 4 filce roztwor wg zalecen i jest bardzo slaby rozprysk, ktos poradzi co zrobic ?

Wyjąć dwa filce i rozrabiać pianę raczej oszczędnie - którakolwiek z popularnych do regularnego mycia da sobie radę spokojnie w stężeniu 1:30. Tylko pamiętaj o dokładnym założeniu filców. Inaczej będziesz miał przeciwną sytuację - mleko. Ogólnie temat jest przepracowany i powszechnie wiadomo, że cztery filce w Epoce to bezsens. ;) Żeby nie było, piszę na podstawie dziesiątek, jak nie setek pianowań własną.

 

 

 

mam piane shiny garage snow foam, na 1,5 l wody jak ja rozrobic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :-]:good:

 

Dodane po 1 minucie 46 sekundach:

Macie w razie czego zapasowe filce do epoci? Dostałem jakieś 2 plastikowe kółka, co to jest?

 

Dodane po 1 minucie :

1:30 przy 1,5 litra wody po skomplikowanych obliczeniach matematycznych daje rezultat w postaci 50 ml :)

 

 

To w końcu dać pianę i szampon? Mnie chodzi o efekt śniegu wiec jak rozdziabac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pianownice epoca one 4 filce roztwor wg zalecen i jest bardzo slaby rozprysk, ktos poradzi co zrobic ?

jeden filc i 80-100ml koncentratu na LITR piany.

np na 100ml roztworu zrob sobie 70ml piany i 30ml szamponu

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

 

To jak w końcu robić??? :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Paczaj,

Najważniejsze to przeczytać ulotkę piany aktywnej.

np:

 

 

 

http://www.pielegnowacauto.pl/kosmetyka-samochodowa-1/pielegnacja-na-zewnatrz/mycie/piany-aktywne-pre-wash/autobrite-magifoam-blue-500ml.html

 

Rekomendowana proporcja przy użyciu lanc pianujących to 1:9 (100ml produktu i 900ml wody)

Przy użyciu pianownic ręcznych (typu GLORIA) 25-40ml na 1L wody, zależnie od ilości wkładek filcowych i twardości używanej wody.

 

 

Ja używam SG także ta receptura bazuje na Pianie SG i Szamponie SG:

80-100ml na LITR wody.

Takze do Epoki która ma zbiornik 2 litry wypadało by wlac około pi x drzwi 150ml piany.

Sam musisz znaleźć swój złoty środek i sprawdzić gdzie i jaką pianę wyprodukujesz.

Zakładając że chcesz użyc 150ml piany na 2 litry wody proponuję użyc kombinacji i pobawić się trochę czyli:

 

2 litry wody do epoki + 100ml piany + 50ml szamponu + tylko jeden filc.

 

Baw, kombinuj, eksperymentuj - nie ma złotego środka. Są tu ludzie co twierdzą że mają świetną piane z 30ml na 2 litry wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ADBL Yeti 50 ml piany na 1,5 l wody w zupełności wystarczy do stworzenia bardzo gęstego śniegu. Dwa filce, dwa pozostałe schowałem i trzymam na zapas. Podobne rezultaty na Tenzi Neutral Magic Foam osiągałem przy 75 ml. Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z 1 filmem? Czy dwa?

Wieje 100 ml na 2 l wody

 

Dodane po 2 minutach 32 sekundach:

Jaka polecacie pianę?

Jaki polecacie szampon?

Wszystko neutralne

 

 

Czy płyn do mycia naczyń jest dobry do glinkowania i mycia zasadniczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Mam problem z Epocą. Jak napompuje pianownice to po wciśnięciu spustu nic się nie dzieje. Filce zmienione na nowe i dalej to samo. Dodam że jak nie napompuje do końca to coś tam lecibake pianą bym tego nie nazwał

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Planuje zakupić pianownice w jaki sposób można podłączyć ją pod kompresor? rozumiem że potrzebny jest wentyl, tylko jak ten wentyl podłączyć pod pianownice? 🙂

Wybiorę pewnie epoce, chociaż widzę że wiele osób ma problemy ze słabą pianą więc muszę jeszcze przemyśleć opcję FM10 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.