Skocz do zawartości

Diagnostyka układu kierowniczego - Kraków


Capaz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od bardzo dawna mam problem z prowadzeniem mojego samochodu.

Wymieniłem wszystko, co można by wymienić. Zregenerowałem przekładnię. Niestety jest lepiej, ale nadal nie tak, jak powinno.

 

Poszukuję jakiegoś serwisu, który zna się na układach kierowniczych i będzie w stanie znaleźć problem. Zwiedziłem już sporo "magików" - niestety żaden sobie nie poradził...

 

Jeżeli znacie miejsce, do którego warto z problemem uderzyć - bardzo proszę o informację w tym temacie.

 

Jestem z Krakowa, więc dobrze by było to w okolicy - nie mniej jednak jeżeli warto to 200-300km mogę za właściwą diagnozę przejechać. ;)

 

Pozdrawiam,

Capaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownica pracuje bardzo lekko - tak jakby miała luz. Natomiast luzu nie ma bo koła reagują. Jest to dosyć niebezpieczne i nieprzewidywalne przy wysokich prędkościach. Kasowanie luzu na przekładni nie pomaga - minimalne dokręcenie śruby powoduje że kierownica nie odbija. Na kolumnie kierowniczej i łączniku nie ma grama luzu. Wahacze, drążki, amortyzatory powymieniane. Z tyłu w zawieszeniu oraz mocowaniu dyfra wszystko co możliwe wymienione...

:wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może samochód zostawia tobie 4 ślady ?

Nic na to nie wskazuje.

 

Ja bym pojechał na diagnostykę układu jezdnego aby sprawdzili całą geometrie

Dlatego właśnie utworzyłem temat, żeby znaleźć miejsce gdzie warto się udać.

 

Co do BMW to nie znam lepszego gościa w krk Robert 609490648

Dziękuję za konkret. Bardziej szukałem kogoś, kto zajmuje się szczegółowo samym zawieszeniem, czy układem kierowniczym, ale kontakt na pewno się przyda i skorzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.