Skocz do zawartości

APC Shiny Garage vs Nielsen Cyclone


Raku

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

wyglądało to tak:

- rozrobienie środka w butelce z atomizerem pianującym w proporcji 1:5 z wodą destylowaną.

- spsikanie wnęki i odrazu pędzelkowanie

- spłukanie wodą destylowaną z opryskiwacza

- tutaj przy wysychaniu już były białe zacieki. dziwne bo miały dużo takiego jakby proszku.

- mokry ręcznik papierowy i powolne przecieranie

- suche zacieki dalej widoczne

- wytarcie suchą mikrofibrą i zacieków nie ma

 

następnie byłem na bezdotyku więc znaczki, wycieraczki, uszczelki dostały apc.

tutaj po pędzelkowaniu odrazu pojawiły sie zacieki. co ciekawe pojawiały się one tylko na lakierze i plastikach, na szybach i uszczelkach już nie :o

 

generalnie rzecz biorąc apc samo z siebie zasychało robiąc zacieki. te zacieki były takie jakby z proszku. jak twarda woda zaschnie to ten zaciek wygląda w miare jednolicie. tutaj to były zacieki, które 'pyliły' po przejechaniu palcem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyglądało to w ten sposób:

 

- rozrobienie produktu w proporcji 1:4 w czystej butelce z atomizerem. Woda zwykła.

- psikanie we wnękę drzwi i od razu pędzelkowanie; jak widziałem, że już bród nie puszcza to spłukiwałem wodą (nieduże ciśnienie, żeby nie nachlapać do środka)

- przy schnięciu widoczne białe plamy, zacieki - oczywiście wspomagałem się wodą i ściereczkami, żeby to usunąć

 

Auto nie było nagrzane - wyjechałem z garażu.

 

W dziale "krótkie pytanie" pisałem też, że to APC w proporcji 1:10 mocno wysuszyło plastik w środku - a przecierałem wilgotną mikrofibrą tak, jak radzili inni userzy. Na szczęście dressing tej samej firmy to przykrył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dodam, że auto również nie było nagrzane. stało w cieniu, a ja zabierałem sie za nie z rana.

odrazu robiłem plastiki które mam na progach i tutaj nie zostawiło zacieków. zacieki pojawiły się tylko na zewnętrznych plastikach, ale były one sporadyczne. natomiast na lakierze to masakra była. dobrze, że bez problemu zeszło suchą mikrofibrą, ale powstała dodatkowa robota :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza i podstawowa kwestia, apc rozrabiamy z wodą, aplikujemy na dany element, czyścimy pędzelkiem/mikrofibrą/aplikatorem, spłukujemy wodą lub przecieramy wilgotną szmatką, nie zostawiamy do wyschnięcia i zawsze płuczemy lub używamy wilgotnych szmatek.

 

Oczywiście raz jeszcze sprawdzimy co może powodować ewentualne powstawanie białego nalotu, ale jak wspomniałem wcześniej, dziś ponownie po przeczytaniu wątku testowałem Lime'a w różnych kombinacjach rozcieńczenia od 1:1 do 1:15, wewnątrz, na zewnątrz, na lakierze, po spłukaniu, bez, po przetarciu, innymi słowy każdą możliwą kombinacje, i tylko przy aplikacji na lakier, powstał delikatny biały film, który bez problemu usunąłem szmatką.

 

Tak jak mówię raz jeszcze wszystko sprawdzimy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

delikatny biały film, a u mnie to był osad, który usunąłem bez problemu szmatką :P ale pierwsze wrażenie "co to kurde jest?!" :mrgreen:

z tym, że trzeba przetrzeć szmatką to sie jeszcze mogę zgodzić. tylko, że np czyścimy silnik czy amortyzatory gdzie nie wszędzie dojdzie sie szmatką i zostanie nam osad :?

ale nie uważasz, że coś jest nie tak jeżeli z lakieru nie zmywa go proszek na bezdotyku gdzie ciśnienie nie jest małe?

w sumie nie mam porównania co do innych apc więc może tak ma być :P

ale pomijając te wszystkie kwestie to ważne, że Lime jest stosunkowo tani, dobrze czyści i nie śmierdzi :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie nie mam porównania co do innych apc więc może tak ma być :P

 

Ja mam porównanie do innych APC (Nielsen, VP, mam też sampler Presty ale tego jeszcze nie sprawdzałem) i tylko w APC ShinyGarage występuje ten problem.

 

Lime jest stosunkowo tani, dobrze czyści i nie śmierdzi :good:

 

Nie śmierdzi ale aż taki piękny to też ten zapach nie jest. Nielsen ma przyjemniejszy zapach a VP Interior APC całkiem deklasuje ShinyGarage pod tym względem moim skromnym zdaniem.

 

Ogółem na mnie aż tak wielkiego wrażenia te APC nie zrobiło. Problem z osadem jest dość irytujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w stężeniu 1:5 w sumie nawet nie wyczuwałem zapachu. ale chyba nie mam wrażliwego węchu, bo dla mnie zapach w auci jest do wyrzucenia a brat z mama są bardzo wyczuleni i mówą, że wytrzymać nie mogą.

ja nie będę mówił czy jest dobre czy złe, bo nie miałem porównania z innymi. jak narazie mam zastrzeżenia jedynie do tego osadu. za zawiasy w smarze i przylepionym kurzu w bialym aucie wezme sie za 1-2tygodnie to coś więcej powiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem białego nalotu wystąpił również u mnie. Wnęki robione ok 1:5 spłukane od razu niskim ciśnieniem z węża, a przy płukaniu całego auta nie żałowane myjką w szczeliny i po wyschnięciu wyraźnie było widać "ścieżki" po pędzlu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie mamy nową dostawę i usunęliśmy problem białego nalotu.

 

Niesmak pozostał i nie odważę się sprawdzić ale to jest zdecydowanie największy problem tego APC. Jeśli faktycznie został usunięty przy zachowaniu pozostałych właściwości produktu to może to być niezła alternatywa dla konkurencyjnych produktów tego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Lime'a trzeba przetrzeć po zastosowaniu, nie można go zostawić do wyschnięcia. (...)

 

Można bezpiecznie stosować na kokpit (1:10) czy lepiej sobie odpuścić? Do tej pory myślałem, że wysuszyło mi plastik ale jak pomyślę dłużej, to może był osad w porach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Lime'a trzeba przetrzeć po zastosowaniu, nie można go zostawić do wyschnięcia. Tak było w przypadku poprzedniej wersji produktu, obecnie mamy nową dostawę i usunęliśmy problem białego nalotu.

a macie może jakąś magiczną miksturę, którą będzie można dolać do obecnego APC i pozbawić go nalotu? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem nowe APC Shiny Garage od all4auto... dzisiaj testowałem i nie zostawia białego osadu. Mam też wrażenie, że lepiej domywa. Smar z wnęk, którego wcześniej nie mogłem się pozbyć dziś pięknie zszedł. Jestem zadowolony! :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiecie, staramy się aby nasze produkty były pozbawione wad, do tego dążymy, a dzięki Waszym uwagom jak ta z białym nalotem, jesteśmy w stanie na bieżąco doskonalić nasze produkty za co dziękuje, jednocześnie przepraszam, że nie napisaliśmy w instrukcji zastosowania, że po aplikacji należy produkt przetrzeć, nie pozostawiać do wyschnięcia. Teraz przed wprowadzeniem nowego produktu na rynek jeszcze bardziej skrupulatnie będziemy go testować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weglus - używam od kilku miesięcy Shiny Garage Glass Cleaner i nie mam żadnych osadów.

 

Kilka dni temu dostałem od Wojtka butelkę APC Shiny Garage, czyściłem nim progi, zawiasy, plastiki i inne rzeczy przy aucie, jedne przecierałem a inne tylko spłukiwałem wodą i żadnego białego nalotu nie zaobserwowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem taką małą próbę i wygląda na to, że problem został zażegnany ale nie chcę mówić ostatniego słowa dopóki nie sprawdzę tego dokładniej. Nie wiem czy zdążę w tym tygodniu bo choruję i przy takiej pogodzie nic nie będę robił przy aucie a na weekend wyjeżdżam ale jak nie w tym tygodniu to w przyszłym powinienem znaleźć trochę więcej czasu i dokładniej porównać nową wersję APC Shiny Garage ze starą.

 

kupszczelisty, pewnie dostałeś nową wersją APC a wiele wskazuje na to, że ta jest pozbawiona tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj czyściłem progi i gumowe dywaniki nową formułą APC Shiny Garage. Świetnie się sprawdziło (mogę wrzucić zdjęcia jak ktoś chce) i nie zanotowałem problemu z osadem :good:

 

W tym momencie mogę uczciwie powiedzieć, że jest to z pewnością produkt godny uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.