Skocz do zawartości

APC Shiny Garage vs Nielsen Cyclone


Raku

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka!

Chciałbym przedstawić Wam wyniki testu dwóch APC. APC od Shiny Garage dostałem od all4auto, a APC Nielsena miałem już wcześniej

dsc07706e.jpg

dsc07718i.jpg

 

 

cytat ze strony sklepu na temat APC Shiny Garage:

Lime APC to skuteczny, wielozadaniowy produkt marki Shiny Garage.

Bez problemu może służyć do prania tapicerki, czyszczenia elementów plastikowych czy komory silnika.

Zalecane rozcieńczenie:

pranie tapicerki 1:20-30,

cięższe zabrudzenia 1:3-10.

Pojemność 1L

 

i cytat o APC Nielsen:

Nielsen Cyclone to produkt typu APC (All Purpose Cleaner ) w zależności od rozdzieńczenia nadaje się dousuwania zabrudzeń w komorze silnika, mycia plastikowych elementów wnetrza ,tapicerki oraz do mycia karoseri dobrze czyści oraz odtłuszcza myte elementy.

W zależności od potrzeb nalezy go rozcieńczać od 1:10 jako bardzo silniny środek do mycia np silnika , felg itp 1:50 do średnich zabrudzeń w wnetrzu a nawet 1:100 do lekkich zabrudzeń wnetrza , oraz elementów lakierowanych itp.

 

Pojemność 1 l.

 

Zabrałem się za mycie wnęk koło zawiasów drzwi. Mocno nie były brudne, ale po przejechaniu paluchem zostawał tłusty ślad, więc obydwa preparaty w rozcieńczeniu 1:1.

 

wnęki:

lewa (tutaj używane było APC SG)

dsc07692qe.jpg

dsc07693h.jpg

dsc07694w.jpg

dsc07695f.jpg

 

prawa (APC Nielsen)

dsc07696f.jpg

dsc07697.jpg

dsc07719k.jpg

dsc07720l.jpg

 

później było psikaniem, pędzelkowanie, spłukanie wodą i lekkie przetarcie mikrofibrą:

dsc07708o.jpg

dsc07721nc.jpg

 

APC SG:

dsc07709q.jpg

dsc07711m.jpg

dsc07713q.jpg

dsc07714d.jpg

dsc07717e.jpg

 

APC Nielsen:

dsc07722d.jpg

dsc07723e.jpg

dsc07724b.jpg

dsc07726.jpg

dsc07727an.jpg

 

 

zauważyłem, że po stronie Nielsena zostało takie coś:

dsc07725r.jpg

 

no to powtórka Nielsenem:

dsc07730v.jpg

dsc07731r.jpg

dsc07732n.jpg

 

nic nie chciało zejść nawet po mikrofibrze. więc chwyciłem APC od SG i proszę:

dsc07734j.jpg

 

 

 

moje uwagi:

APC Shiny Garage Lime:

- zapach nie koniecznie jest lime. bardziej przypomina mi płyn do mycia szyb. w każdym razie jest ładny i nie drażni w rozcieńczeniu 1:1

- usunął lepiej mocny brud z wnęk od Nielsena

- jest w bardzo dobrej cenie

 

APC Nielsen Cyclone:

- pachnie o wiele ładniej od konkurenta, ale przy takim małym stężeniu i rozpyleniu, bardzo drażnił i nie szło oddychać

- dobrze domywa, ale mogłoby być lepiej

 

Zdecydowanie wygrał APC od SG ze względu na o wiele niższą cenę i lepsze działanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...

Potwierdzam, Shiny Garage APC działa bardzo dobrze, według mnie jest to ta sama półka co np. Meguiar's All Purpose Cleaner.

Duży plus za cenę i znośny zapach, który nie jest tak duszący jak wymieniony wyżej Meg's.

Rozcieńczenie 1:4.

 

Kilka zdjęć zrobionych na szybko komórką, brud zbierany był przez kilka lat :-]

Nie czepiać się niedomytych zakamarków, całość zajęła mi 5 minut :kox:

 

fqiPM.jpg

vZkUp.jpg

9xaOn.jpg

fkngX.jpg

xEzSZ.jpg

4wn7v.jpg

rdfm0.jpg

fmowU.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma porównania do innych APC bo zaczynam dopiero zabawę ale używam tego APC z SG i jestem bardzo zadowolony. Daje sobie radę z brudem na plastykach zewnętrznych w SUV które czasem jest mocno brudno i są na nim jakieś leśne, klejące soki. Bardzo brudny wydech to tez nie problem dla niego. rozcieńczenie 1:1 - zapach??żaden - nie wczuwam się. Fajnie się pieni i na prawdę dobrze pracuje. Polecam każdemu :)

 

Ciekawe jak poradzi sobie z olejami i smarami na silniku...wkrótce zrobię próbę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
apc shiny garage w stężeniu 1:5 zostawił mi białe zacieki takie dość mocne, trudne do usunięcia.

 

Na jakiej powierzchni?

U mnie został biały osad na plastikowej końcówce atomizera ale łatwo było go usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.