Skocz do zawartości

co zrobić z taką felgą??


atropos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Niedawno bawiłem się po raz pierwszy z felgami wysokiej klasy samochodu i znalazłem na nich coś co widać dobrze na zdjeciach - jakby ubytki lakieru w zakamarkach (tam gdzie zbiera się najwięcej pyłu z klocków), a może po prostu wżarty syf. Fele były najpierw umyte Nielsen Cyclone, potem IronX. Gdy ciągle syf w zakamrkach nie chciał schodzić dodatkowo Nielsen Non Acid Aluminium. Efekty takie jak na zdjęciach. Pytanie - czy ktoś ma jakiś pomysł na wyczyszczenie tego? Czy w grę wchodzi tylko piaskowanie i nowy lakier?

3.jpg.7b50421a6093ad4f173656189fb1d560.jpg

2.jpg.e3fc4e3cb5080a54225ecb51f9c7953d.jpg

1.jpg.8ce4994ccb501ef5b7c75f8bf3f343a7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio testowałem na bardzo podobnie zabrudzonej feldze z audi Nielsen Non Acid Aluminium w stężeniu 1:1 + szczoteczka zeszło wszystko :)

 

no i druga opcja Scholl Concepts Rim-7 ogromną zaletą w przeciwieństwie do większości innych deironizerów jest czas schnięcia osobiście trzymałem go nawet 40 min i nadal nie zasychał na feldze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mały odkop: dziś wreszcie udało mi się spróbować polecanego przez Maćka Scholl Concepts Rim-7 - najpierw Nielsen Aluminium 1:5, potem wspomniany Scholl Concepts Rim-7. Zaczęło schodzić - w przyszłym tygodniu zrobię felgi od A do Z i wrzucę kilka fot. Dzięki nOx!!!

 

 

 

Wczoraj pochyliłem się konkretnie nad felgami w Daimlerze. Efekt przy nie ściąganiu kół (wiem, pozerstwo i żenada, ale nie mam jeszcze takich możliwości technicznych) wyszedł świetny! Dwa użycia Scholl Concepts Rim-7 z szczoteczką do zębów (miękkie włosie :lol: ). Jak sądzę felga nadaje się do piaskowania i malowania, widoczne na zdjęciach plamy to ubytki w powłoce - pewnie za dwa tygodnie syf znów sięw nich zagnieździ...

 

Foty:

1340885910307.jpg.0223e8c17ac48b0140848b476a370cd4.jpg

1340885915403.jpg.e2da43119235f378eb294c27d594d2fd.jpg

1340886794326.jpg.a71930fa5c9d91f24b86dde7f8be2fe4.jpg

1340891342026.jpg.4d2db49732be012fb4af05d9adac37be.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pisząc Jaguar miałem włąsnie na myśli Daimlera - ale blisko było :-)

 

[ Dodano: 1 Lipiec 2012, 23:36 ]

a tak przy okazji, jakie są koszty doczyszczenia mocno zajechanych felg wraz z woskowaniem, pytam z ciekawości jak to jest w innych rejonach kraju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam podłączę się do tematu. Mam na felgach drobne ryski prawodopdobnie poprzedni właściciel nie mógł doczyścić felg i je delikatnie potraktował jakąś szczotką lub czymś innym. Podobne rysy na 3 felgach w podobnym miejscu. Wcześniej mi to nie przeszkadzało, ale teraz przy każdym myciu widzę to i zaczyna mnie to denerwować. Chciałbym coś z tym zrobić, wiec mam kilka pytań:

1. Czy można to potraktować menzerną SF 4000 czy nie? Wiem, że na formu piszą, że nie wolno używać past ściernych.

2. Czy autosol da radę? A może coś innego?

586fc5084fccee98med.jpg

134d0132ec9b5450med.jpg

89921b49879db890med.jpg

51415b2cb09add7fmed.jpg

Na tym zdjęciu chyba są za duże rysy aby je usunąć ręcznie. Jakieś propozycje?

 

 

4ca92ce4c4d30343med.jpg

3. Na ostatnim zdjęciu widać uszkodzoną oponę. Wiem, że jest do wymiany ale co mogło być przyczyną takiego uszkodzenia? Opony Dunlop z 49 tydzień 2011 roku. Podobna sytuacja jest na drugiej oponie. Obie chodziły na przodzie.

DZięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takich rys to mocno ścierna pasta by się przydała np FG400 bo lakier na tych felgach jest dosyć twardy.

Co do autosolu to jest on do gołego metalu a te felgi są wypolerowane i pokryte clarem.

Widzę że auto to Touran Cross gdzie felgi z przodu i z tyłu mają inna szerokość, co do opon to niestety ten model tak ma że przednie strasznie szybko drze opony od środka a tylne ząbkuje. Spowodowane jest to tym że auto nie mieści się w standardową koleinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie ratujcie ...

Pacjenci to felgi speedline z opcla vectry C z fabrycznym lakierem, zimówki. Auto kupione na felgach późną jesienią, dobijane do teraz i właśnie próbuje je odszczurzyć bo letnie na szczęście odratowałem w zeszłym roku.

Car Pro Trix, IronX paste, apc nie rozcieńczane, plak do silnika - nic nie ruszyły ...

Pędzlowane, tarte szczotkami, druciakami - nic nie pomaga.

Albo to tak mocno wżarty pył klocków albo jeszcze zmiksowany z jakimś tłuszczem - nie wiem. Krwawi, pieni sie a jednak zostaje i nie ubywa. Od środka dramat bo koło całe brązowe. Chce to jakoś usunąć ale jak będzie trzeba to zwyczajnie oddam do piaskowania.

20180422_194644.jpg

20180422_194705.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 4diwr0c napisał:

Panowie ratujcie ...

Pacjenci to felgi speedline z opcla vectry C z fabrycznym lakierem, zimówki. Auto kupione na felgach późną jesienią, dobijane do teraz i właśnie próbuje je odszczurzyć bo letnie na szczęście odratowałem w zeszłym roku.

Car Pro Trix, IronX paste, apc nie rozcieńczane, plak do silnika - nic nie ruszyły ...

Pędzlowane, tarte szczotkami, druciakami - nic nie pomaga.

Albo to tak mocno wżarty pył klocków albo jeszcze zmiksowany z jakimś tłuszczem - nie wiem. Krwawi, pieni sie a jednak zostaje i nie ubywa. Od środka dramat bo koło całe brązowe. Chce to jakoś usunąć ale jak będzie trzeba to zwyczajnie oddam do piaskowania.

 

 

Koch Eulex, jak nie pójdzie to , że przeżarty lakier jest w tych miejscach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.