Skocz do zawartości

Maksymalny Wet Look


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

Mam cherry glaze, użyłem fk 1000p, ale wydaje mi się ze nie jest to rewelacja. Lakier to ciemna zieleń skody. Co polecicie pod cherry, żeby było wow? Bo aktualnie to go nie ma raczej. Coś co najlepiej jest dostępne w samplerach, żeby sobie wytestowac to i owo

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aamatys - PB BH to typowy glaze, praktycznie bez żadnych właściwości ściernych/czyszczących. Nawet "całkiem nowy" lakier lepiej jest przygotować pod dalsze wykończenie, więc (wg mnie) prawidłowa kolejność to: cleaner (lub IPA), PB BH i PB NR. Osobiście porządnie umyłbym lakier (pełna dekontaminacja), potem IPA, PB BH i NR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

635241 Co polecicie pod cherry, żeby było wow?

 

 

Korektę lakieru ...

 

Jeśli bez korekty to fk nie da Ci wetlook'a, zastąp carnaubą i będzie lepiej. Mój sprawdzony to Clearkote, ale jest w płynie i nie każdemu pasuje. Właśnie z cherry miałem tą kombinację na granatowym Volvo. Efekt super,jak na auto bez korekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Szkoda, ze temat umarł wiec postanowiłem odświeżyć. Czytając go zainwestowałem w Harly Wax, na lakierze ciemno grafitowym (nalozonym na Prima Amigo) zmniejszył efekt mokrego lakieru jaki daje ta politura. Na plus zmniejszone przyciąganie kurzu, dobre kropelkowanie i łatwe nakładanie. Efekt błyszczący ale bez tego pazura. To juz z wet looku po colli 476 byłem bardziej zadowolony. Co lepszego na lato polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co lepszego na lato polecacie?

Clearkote Carnauba Wax. Możesz jeszcze dostać tester w jednym ze sklepów. Efekt na pewno Cię zadowoli, zwlaszcza na Amigo. Miałem go kiedyś na Tripple i na granatowym Volvo czad!! Ja tym razem spróbuję ValetPro Mad Wax na Pre Wax cleaner od Carchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Soft99 King Of Gloss? Mam u siebie na białym metaliku, jest naprawde nieźle, a wielkość wosku sprawia że wystarczy Ci on do końca życia :P

To będzie raczej maksymalny kurz. :D Na białym pewnie tak nie widać tego, ale na ciemnym aucie jest prawdziwy dramat z tym woskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tym razem spróbuję ValetPro Mad Wax

Ja sie nie polubiłem z VP mad wax.

Jest dość tani ale... żywotność bez szału. Miekka konsystencja, a wole twarde, łatwiej nakładać cienką warstwę.

Brudzi plastiki na biało jak szalny więc trzeba sie pilnować. Przykładowo dodo juice bv bezstresowo nawet jak listwy wysmarujesz to sie nie martwisz.

Nie odważyłem się go aplikować na swoje auto, poszedł na felgi i eksperymentalnie na pewien zmatowiały akryl bez przygotowania, co dziwne nawet fundnął wet look na ile to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Soft99 King Of Gloss? Mam u siebie na białym metaliku, jest naprawde nieźle, a wielkość wosku sprawia że wystarczy Ci on do końca życia :P

To będzie raczej maksymalny kurz. :D Na białym pewnie tak nie widać tego, ale na ciemnym aucie jest prawdziwy dramat z tym woskiem.

 

Wszystko Ci przyciągnie kurz jak docierasz i elektryzujesz mikrofibra. Po 1 oplukaniu problem znika

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tym razem spróbuję ValetPro Mad Wax

Ja sie nie polubiłem z VP mad wax.

Jest dość tani ale... żywotność bez szału. Miekka konsystencja, a wole twarde, łatwiej nakładać cienką warstwę.

Brudzi plastiki na biało jak szalny więc trzeba sie pilnować.

No to mnie zasmuciłeś. Konsystencję przeboleję, ale brudzące plastiki nie, będę musiał uważać. No cóz, tak to jest jak się człowiek skusi na nowość. :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko Ci przyciągnie kurz jak docierasz i elektryzujesz mikrofibra. Po 1 oplukaniu problem znika

Nie z King of kurzem. Miałem, sprzedałem, imo kiepski wosk przez wieczny problem z kurzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Ostatnio położyłem collinite 476s ,ale po ptasich odchodach byłem bardzo rozczarowany jak zobaczyłem ,że wżarło się w lakier:x

Wyczytałem tutaj na forum ,że tylko sealanty chronią przed ptasią kupą.

W następnym tygodniu będę robił korektę lakieru i nie wiem jakie produkty wybrać i w jakiej kolejności.

Posiadam:

Poorboy's World Black Hole

Collinite 476s

Meguiars cleaner wax

Zamierzam dokupić

Dodo Juice Lime Prime Lite

GTECHNIQ EXO v3   na tym najbardziej mi zależy, czy to dobry wybór?

 

Co mogę z tego użyć i w jakiej kolejności?

Chcę mieć bardzo dobre zabezpieczenie lakieru jak najdłużej z dobrym efektem głębi lakieru...

Kolor to carbon black na bmw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@woofeer - GT Exo to powłoka - jeżeli przed nią zastosujesz cleaner, musisz go perfekcyjnie wymyć, aby pozostała jałowa powierzchnia. Dlatego - jeżeli chcesz DJ PL, musisz dokupić jeszcze albo budżetowy IPA, albo typowy środek do wymywania lakieru. Później jednak, po położeniu Exo - moim zdaniem - zbędny będzie Colli. Bardziej przyda się preparat boosterowy, podbijający/utrzymający stan powłoki. Jeśli już bardzo będziesz chciał smalcować auto, kup sobie jakiś konkursowy wosk - i tak na powłoce żaden wosk długo nie poleży. Problem może być  w samej powłoce - jeżeli nigdy nie kładłeś takiego typu zabezpieczenia, musisz się bardzo przyłożyć przy procesie jej aplikacji i docierania - każdy błąd będzie skutkował śladami/mazami bardzo trudnymi do usunięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.