Skocz do zawartości

Maksymalny Wet Look


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dobrze przygotowany element wykończony woskiem TurtleWax będzie miał lepszy "wet look" niż słabo lub tym gorzej w ogóle nie przygotowany i pokryty Royale czy Divine. 90% efektu daje sam lakier, reszta to już znany na tym forum płacz na najwyższym poziomie. Oczywiście dla fanatyków takich jak my, te 10% to bardzo znacząca wisienka na torcie.

Jeżeli chodzi o "wet look" na idealnie przygotowanej powierzchni... zależy jakie auto, jaki kolor, jaki stan itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wracam do tematu;-)

Na dzień dzisiejszy po lekturze i analizie kupiłem:

Cleanery:

Dodo Lime prime lite

Swissvax Cleaner Fluid

Woski:

Dodo Blue Velvet

Dodo Purple Haze

Swissvax Saphir

Sonax Xtreme Wax

Organika Emulsja z woskiem

Detailer:

SmartDetail

 

Już nie mogę się doczekać, ale będę mógł dopiero działać w marcu/kwietniu, jak zacznie się wiosna!

Dopiero rozpoczynam przygodę z woskiem, zaproponujcie, doradźcie co na pierwszy ogień z zakupionego zestawu.

Ponieważ nie mam wprawy w nakładaniu wosku, który będzie najlepszy na początek: emulsja, miękki, twardy?

Zaplanowane etapy: mycie, cleaner, wosk. Na razie rezygnuję z glinki, bo się boję! (tak więc zostawmy ten temat;-)

Nie wiem, czy najpierw dla wprawy położyć mięki wosk? Czy może Sonax (bo jest najtańszy;-)

Czekam na porady. Auto to ciemno-niebieski metalik. Niestety cały czas nie ma warunków na zrobienie zdjęć. Ale wrzucę na pewno przed samą robotą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MetalMagnes

Dodo Blue Velvet jest twardy, Purple Haze jest miękki.

Sam stosuje kombinacje BV, a na to PH.

 

Co do glinki, to odpuściłbym treatment bez glinki i naprawde nie ma się co bać.

 

Co do techniki nakładania twardego i miekkiego wosku, to nie ma żadnej różnicy, więc obojętne na czym się bedziesz uczył (dośwadczenie Dodo BV i PH), wiem natomiast, że SV ma duże wymagania, ale to metys, albo Hubert ze SwissVaxa Ci odpowie.

 

Co do Dodo Lime Prime, sympatyczny.

 

Poćwiczyłbym jak już chcesz ćwiczyć na sonaxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teścik, fajny pomysł. Tylko jest z tym trochę zachodu...a poza tym nie będzie to miarodajne/obiektywne jak jeden wosk położę na dach, drugi na maskę, trzeci na bok itp. Myślę, że zostanę przy jednym wosku. A w okresie od kwietnia do września zdąrzę przetestować wszystkie. Tylko od którego zacząć :o:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metal, dlaczego boisz się glinki? przecież to najmniej inwazyjny środek czyszczący, sam mam dwa nowe autka (czarne metallic) i bez problemu poleciałem glinką :P Efekt był super, nigdy się nie spodziewałem, ze nowe (teraz już roczne) salonowe auto może mieć tyle brudu na lakierze. Glinka to dla mnie największa rewelacja na rynku detailingowym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MetalMagnes, Marcin czyli, zrób sobie jeden błotnik. Zobaczysz. Uwierzysz. Docenisz. I.....oblecisz nią cały samochód. Lakier pod palcem inaczej będzie "jechał".

 

Prawda! Swoją drogą, patrze, że masz sporo postów, a tu się okazuje, że nigdy auta nie robiłeś :thumbdown:

Wierz mi, że jest niezastąpiona!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marctwain, czy mógłbyś nie umieszczać tutaj mojej podobizny?

 

Marcin, ja też nie wierzyłem w glinkę. Przekonał mnie nOx, kupiłem, spróbowałem na Opelku i na drugi dzień szukałem okazji, by wypróbować na Peugeocie (miałem dach zapylony lakierem). Jakie było moje zdziwienie, gdy po kolejnym aucie (Skoda Fabia po przedstawicielu handlowym) po samej glince zaczeła świecić sie jak głupia.

Jedyny minus glinki jest taki, że oczyszcza również wnętrze rys, więc mogą być bardziej widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.