Skocz do zawartości

W11 Wydział Śledczy by Błaszczu & Soll


blaszczu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Na początku chciałbym podziękować Radkowi (soll na KA) za pomoc i udostępnienie miejsca do pracy :good:

 

Startujemy...

 

Jest to moja pierwsza relacja w PSB więc proszę o wyrozumiałość. Fotki są jakie są, niestety nie było czasu na cykanie wielkiej ilości zdjęć z pędzelkami itp gdyż czas ostro nas ograniczał.

 

Pacjent to mój Ford Mondeo Mk2 2.0 z 1998 r. Lakier w kolorze "K5" - granat który mieni się w fiolet a wieczorami podchodzi pod czerń. Auto strasznie zaniedbane przez poprzedniego właściciela :thumbdown: Masa rys, przebarwień, różnych zaprawek, zmatowień - taki właśnie obraz można było zobaczyć pod halogenem. Wcześniej nie zabierałem się za korektę, gdyż auto było przed poprawkami lakierniczymi.

 

Prace zajęły nam 2 popołudnia i jeden praktycznie cały dzień. Nie udało się zrobić 100% korekty ale w porównaniu do tego co było to naprawdę efekt może powalić. Uczciwie korektę oceniamy na 80% - sporo rysek zostało ale auto wreszcie nabrało blasku i można sobie w nim cykać fotki :good:

 

Trochę Was zanudziłem tak więc pora przejść do konkretów :)

 

Mycie:

*Poorboy`s World Super Slick & Suds Concentrated Car Was

*Rękawica z mikrofibry (przed korektą)

*Rękawica Car Pro (po korekcie)

*2 wiadra

*Myjka Karcher

 

Korekta:

*Menzerna FG500

*Menzerna PF2500

*Menzerna SF4000

*Scholl S17

*Trio pad od Menzerny 80mm

*Trio pad od Menzerny 135 mm

*IPA

*Lare EPL-11

 

Zabezpieczenie lakieru:

*Auto Finesse Rejuvenate

*Chemical Guys Pete`s 53

 

Inne:

*MAC 124 Prickbort

*Bilt Hamber Auto Clay Soft

*Aplikator gąbkowy żółty

*MF (Fluffy Dryer, Eurow Shag i inne)

*Pędzelki

*Nielsen Billance

*RainX

 

I inne których nie pamiętam ;)

 

Samochód przed korektą

 

dsc06994s.jpg

 

dsc06995r.jpg

 

dsc06999f.jpg

 

Przed korektą trzeba było pozbyć się takich zanieczyszczeń jak m.in klej na lakierze

 

dsc06996zr.jpg

 

Startujemy z myciem, glinkowaniem, usuwaniem smoły itp :)

 

dsc07000o.jpg

 

dsc07001r.jpg

 

dsc07002p.jpg

 

imgp6327.jpg

 

Po całym procesie przed korektą pora na "chwilę prawdy" czyli halogen. Jest słabo! :thumbdown:

 

dsc07010e.jpg

 

dsc07008j.jpg

 

dsc07009x.jpg

 

dsc07006y.jpg

 

W niektórych miejscach trzeba było posłużyć się koreczkiem

 

dsc07012a.jpg

 

Startujemy z korektą :ad: I są już jakieś pierwsze efekty :)

 

dsc07017a.jpg

 

dsc07023kg.jpg

 

imgp6351.jpg

 

Prace idą do przodu - w końcu można już sobie strzelać foty w lakierze :-]

 

imgp6352.jpg

 

imgp6353h.jpg

 

Niestety zdjęć z woskowania i końcowych etapów nie mam ale musicie zadowolić się zdjęciami z efektu końcowego ;) Myślę, że źle nie wygląda w porównaniu do tego co było - do ideału daleko, to fakt ale jest nieźle :good:

 

imgp6378ue.jpg

 

imgp6369f.jpg

 

imgp6376.jpg

 

imgp6381.jpg

 

imgp6382.jpg

 

I na sam deser...

 

dsc07033o.jpg

 

Mam nadzieję, że zbytnio Was nie znudziłem tą relacją i mnie zbyt mocno nie zjedziecie :D

 

Następne relacje jak i korekty na pewno będą lepsze :)

 

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mundek zdecydowanie odmłodniał,trochu mało zdjęć ale obrazują stan sprzed i po korekcie :good:

Co ten zawór od gazora tak wystaję?

 

No niestety zawór nie dodaje uroku ale też mi nie przeszkadza bo to konkretne auto ma mnie po prostu niezawodnie przemieszczać z punktu A do punktu B. W następnej furze którą planuję takich niespodzianek nie będzie.

 

autko odzyskało blask i wygląda o niebo lepiej jednak co do samej relacji to brakuje mi tu choćby jakiejś sensownej 50/50.

 

Korekta robiona na szybko tak jak pisałem - w następnej która będzie już niebawem postaram się o ładne "pięćdziesiątki" :good:

 

Relacja króciutka, nawet bardzo. Nie ma dużo fotek a szkoda bo ja lubię.

Efekt końcowy ok - jedynie psują go przednie zmatowione lampy... tym bym się zajął ;)

 

Lampy oraz wnętrze będą robione w przyszłym tygodniu - zostanie też to pokazane w tej relacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widac różnicę, ale czemu brak pięćdziesiatek?? ;) kilka zdjeci przed korektą pod halogenem a potem efekty w cieniu, bez halogena :P po pierwszys zdjeciach pod halogenem widząc element przedzielony taśma spodziewałem się zdjec 50/50 zwalających z nóg- zwłaszcza na tym lakierze 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego kołpaczki myłeś na aucie? leniuch cię wziął? :P

 

Będzie poprawione - czas naprawdę nas gonił :(

 

W przyszłym tygodniu będzie robione wnętrze, lampy, dokończenie plastików zewnętrznych i dokończenie fury na tip top :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto widac że odżyło. Mało zdjęc, kołpaki myte na felgach :shock: , nad lampami trzeba popracowac, rejestracja nie ściągnięta, nadkola nie ruszone, brak roboty wnętrza i silnika. Ogólnie efekt nie jest zły ale następnym razem musisz sie troche poprawic. Napewno trzeba dużo czasu zarezerwowac a tu go pewnie brak było. Pozdrawiam i życzę dalszych pracy i postępów w detailingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto widac że odżyło. Mało zdjęc, kołpaki myte na felgach :shock: , nad lampami trzeba popracowac, rejestracja nie ściągnięta, nadkola nie ruszone, brak roboty wnętrza i silnika. Ogólnie efekt nie jest zły ale następnym razem musisz sie troche poprawic. Napewno trzeba dużo czasu zarezerwowac a tu go pewnie brak było. Pozdrawiam i życzę dalszych pracy i postępów w detailingu

 

Tak jak pisałem - auto jeszcze będzie poprawiane tzn lampy i wnętrze najprawdopodobniej będę robił pod koniec tego tygodnia. Silnik mam w planach ale to trochę później bo auto musi iść na robotę do mechanika i wiadomo, że oni czystego auta mi nie oddadzą :thumbdown: Kołpaki też będą zdjęte i należycie dopieszczone - spokojnie, ciąg dalszy nastąpi... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.