Skocz do zawartości

Ciekawe urządzenie zastępujące pędzelek


Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki kompresor, z tym, że mniejszy teoretycznie powinien to pociągnąć bo zapotrzebowanie powietrza to 100l/min więc z jakimiś przerwami i 50l pociągnie bo przecież nie będzie jazda non stop. Myślę że pozycja godna uwagi w naszym "fachu" a że znalazłem to się chwalę bo może ktoś nie wiedzieć o takiej "nowince", ja na pewno skorzystam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bielek, mam to urządzenie, w 2011 dałem się namówić znajomemu i wówczas płaciłem duuużo więcej, mam też kompresor 100 l i podczas prania podsufitki pracował on praktycznie non stop i strasznie się grzał a ciśnienie nie było ustawione na max, co z kolei skutkowało słabszym efektem domywania silnie zabrudzonej powierzchni. prałem też dywan i fotelik samochodowy, a także kompleksowo 3 tapicerki samochodowe dla handlarzy ;)

pranie tym tapicerek odpuściłem między innymi z powodu zbyt małego kompresora oraz efektu o którym pisał SJake,

znajomy ma 250 lub 300 l pojemności i różnica w domywaniu jest spora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem ostatnio ;-) moim zdaniem szkoda pieniędzy ... u nas był kompresor 150l (+ dodatkowy baniak jeszcze) i chodził prawie non stop i też się strasznie grzał ;-)

 

to narzędzie do wbijania brudu głębiej.

dokładnie tak ;)

 

Wydaj te 300zł na dobre kosmetyki :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie siuwaxy masz w tym momencie na myśli? Jestem posiadaczem Stilo i chętnie dowiem się, co sprawdza się na tych specyficznych powierzchniach.

 

Interior Wash, szczotka z odpowiednim włosiem, mikrofibra do wnętrza.

 

Psikasz, rozprowadzasz pędzelkiem lub nie. Zostawiasz na 40-50sekund. Psik na szczoteczkę - jedziesz... Sciągasz brud MF. Jeszcze raz psik na MF ku poprawce i przelot po desce. Plastik gotowy na dressing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja codziennie działam tornado i prawda jest taka ,że dobre to jest do wszelkich zakamarków i do plastików ,ale i tak często nie domywa dobrze plastików i najlepiej trzeba szorować gąbką z mikrofibry i dobrym siuwaksem .

Ale ostatnio wymyśliłem inną przydatność tego sprzętu ,a mianowicie wydmuchiwanie wody z wszelkich zakamarków przed korektą lub woskowaniem :-] .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastik gotowy na dressing.

To zapytam dalej- jaki dressing dobry byłby do kokpitu Stilo, pytam zarówno o powierzchnię góry deski rozdzielczej, tą chropowatą i szybko szarzejącą jak i o te podgumowane plastiki dołu kokpitu i tapicerki drzwi oraz całej reszty.

Jak dotąd używam na twarde plastiki PB Trim Restorer (wyciąga czerń z plastiku i maskuje wyblakłe od słońca miejsca) na resztę Nielsen Finesse. Pytam, bo myślę jak ew. w/w środki zastąpić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.