Skocz do zawartości

Jak to to usunąć... czyli podkładka magnetyczna na dachu


Silver_Shadow

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem i potrzebuję Waszej pomocy... w ubiegłym roku zafundowałem sobie podkładkę magnetyczną pod antenę. Podkładka jeździła przez całe lato na dachu a z mojego lenistwa i totalnej głupoty nawet nie chciało mi się jej zdejmować do mycia auta. I się zemściło... :x autko tak polubiło się z podkładką że nie chce mi jej oddać... :P przywarło i za ... (pip) nie chce zejść. :zly:

Jak to usunąć? ma ktoś jakiś patent na to? :dontknow:

2012-05-13-036_1000x562.jpg.adcff4a9be4060c5584ef028b714c7f0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podkładka jest magnetyczna,a nie naklejana jak folia.. ale fakt kiepsko to wygląda .. Teściu nie zdejmował Anteny z dachu bez całe lato i w zime chciałem odczepić antenę i guma sie przykleiła do lakieru i moim zdaniem lakier został ,,odparzony"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiadomo co ją tak naprawdę trzyma

Jeśli nagnetyzm to podgrzanie opalarką (oczywiście w sensownym zakresie żeby nie przegrzać lakieru) może dać skutek bo z tego co pamiętam magnetyzm słabnie wraz z temperaturą.

Natomiast jeśli się po prostu przykleiła na skutek np wody środków do mycia auta i soli drogowej to faktycznie może być przyżarta do lakieru.

Daje się odrywać po kawałku chociaż? Widzę że była rwana. Jak wygląda powierchnia lakieru po oderwaniu kawałka?

 

aaa... i uderzyłbym do producenta/dystrybutora. niech dają sposób na ściągniecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt... po kawałku ale z wieeelkim trudem schodzi... tylko pazurki bolą :/ innych narzędzi boję się użyć bo wbrew pozorom lakier jest pod podkładką (przynajmniej na obrzeżach) w porządku. Próbowałem podgrzewania suszarką... efekt żaden oprócz tego że podkładka robi się bardziej miękka ale nie na tyle żeby "chciała zejść z dachu". Ale pomysł z reklamacją do producenta nie głupi :evil: przypuszczam że nie jestem jedynym z tym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo :/

 

Mozolnie ale poszło jak pisał maestro00 ;)

 

 

Tar&Glue remover ?

Suszarka/opalarka ?

 

a co dokładnie pomogło? bo suszarka na TO nie działa :x

więc używając dedukcji pozostaje Tar&Glue remover..? :idea:

 

[ Dodano: 14 Maj 2012, 12:58 ]

A próbowałeś strumieniem wody z myjki?

 

próbowałem prawie wszystkiego ;) Twój patent również przerabiałem ale może za małe ciśnienie było :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o spróbowałbym grisolem całkiem fajnie schodzi. :)

 

poszukałem, poczytałem i ... znalazłem w info na stronie jakiegoś sklepiku że opakowania 5L, 10L, i 20L :shock:

aż tyle nie potrzebuję :D masz może na zbyciu jakieś 100 ml ? myślę że w zupełności wystarczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.