Skocz do zawartości

Szczotka do czyszczenia felg


pro rider

Rekomendowane odpowiedzi

@Strus Dokładnie taką dziś używałem pierwszy raz i chciałem się z wami podzielić :) , a najdokładniej tą : 
http://autonablask.pl/produkt/szczotka-felg-zolta/

Jak widać wygląda identycznie, a cena lepsza :)

Moje wnioski --- pryska jak oszalała, całe ręce miałem okropkowane, ba całą twarz także :) Mycie bardzo dobre, włosie wydaje się sztywne, ale nie powinno robić nikomu i niczemu krzywdy. Bez problemu myłem wewnętrzną stronę felgi - wchodzi w szczelinę między tarczą a felgą. 
Po umyciu felg spłukałem szczotkę wodą i wygląda jak nowa. 

Za tą cenę szczerze polecam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strus używałem identycznej tylko ze kupionej w SCS a dokładnie taka http://showcarshine.pl/mycie/798-showcarshine-soft-wheel-brush-delikatna-szczotka-do-felg.html  i mogę potwierdzić to co napisał @kursien szczotka fajnie domywa, nie rysuje felg, ale strasznie pryska, mnie dodatkowo wkurza to że jest dość giętka i sie wygina

Odkąd kupiłem bodajrze w kauflancie szczotkę bardzo podobną do tej na zdjęciu bardzo rzadko używam tej żółtej

pobrane.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 6.01.2018 o 18:11, kursien napisał:

pryska jak oszalała, całe ręce miałem okropkowane, ba całą twarz także

 

W dniu 6.01.2018 o 18:11, kursien napisał:

Za tą cenę szczerze polecam

 

 

Na pewno chodzi tu o szczotkę do felg ? :mrgreen::D:lol:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Napisze również już tutaj (nie każdy czyta 'Luźne rozmowy')
Jakby ktoś szukał budżetowej, a zarazem małej poręcznej szczotki do felg z mikrofibry to można śmiało brać z alliexpress

SAM_6851.jpg
SAM_6852.jpg
SAM_6853.jpg
SAM_6854.jpg

Mikrofibra oczywiście ściągana. Pianka pod spodem. Dość miękka ale nic nie nie wygina.

Koszt: 7 zł (standardowo wysyłka free) Od zamówienia do dostarczenia = 23 dni.
LINK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakiś czas temu wrzucałem tutaj fotki budżetowej szczotki do felg z allexpress . (Kopia 1:1 WaxPro).
Kolega zobaczył w garażu i mowi..zamów mi taką samą.

SAM6457JP_qrwexsh.jpg&key=3e8fed865b9de5

Oks, zamówiona identyczna, lecz od innego sprzedawcy. CENA  =25 zł

Przyszła po około 20 dniach i jakie było moje zdziwienie jak chińczyk spakował mi (strzelam ze przez pomyłkę) sporo większego brata :D 

Długość całkowita: 48 cm
Długość części roboczej: 26 cm

Tutaj porównanie..

SAM_6936.jpg

SAM_6937.jpg

SAM_6938.jpg

SAM_6939.jpg

SAM_6940.jpg

SAM_6941.jpg

I teraz co powiedzieć koledze jak mi się ta większa bardziej podoba :o:?:D

Aktualnie widze ze ten sprzedawca wystawia tylko te duże (48 cm). Cena bez zmian 25 PLN
LINK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Grzechu23 napisał:

Jakiś czas temu wrzucałem tutaj fotki budżetowej szczotki do felg z allexpress . (Kopia 1:1 WaxPro).
 

Faktycznie bliźniak, dziś porównywałem WaxPro z iWheels. Praktycznie te same szczotki. ADBL zapewne, też ma podobne, choć już słychać głosy, że delikatniejsza od ww.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie niezastąpiona pozostaje od Mothersa ta długa,tak bardzo że dziś szlak mnie trafił jak się spostrrzeglem że niedawno świeżo zakupioną pozostawilem na myjni :angry: i musiałem natychmiast zamówić następną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, menior napisał:

A od Mothersa jest tylko 1 taka długa czerwona szczota 

Fender Well Brush ?  Czyli dłuższa wersja Wheel Brush ? Bo to podobne jest do K2 szczotka do mycia ręcznego. W sensie wyglądu na pewno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Strus napisał:

Mam taką i niestety jest bardzo mała i dość łatwo się wygina.

Z Mothersa nie mam tej długiej i myślałem czy na razie zamiast niej kupić Julowską taką https://www.jula.pl/catalog/motoryzacja/pielegnacja-samochodu/mycie-samochodow/szczotki-do-mycia/szczotka-do-felg-629193/

Na minus na pewno brak łagodnego wykończenia gumowego na końcu plastiku. Włosie sprawdzałem w sklepie i było dość delikatne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już jesteśmy w temacie Chińczyków

https://pl.aliexpress.com/item/1piece-Long-Handled-Wheel-and-Fender-Brush-100-Sheepskin-D15A-or-D15B/32736941903.html?spm=a2g17.10010108.1000016.1.73fc1cdbyU4QNy&isOrigTitle=true

https://pl.aliexpress.com/item/MJJC-Brand-2018-Wooies-Wheel-Detailing-Cleaning-Brush-3-pieces-Kit-with-High-Quality/32832554798.html?spm=a2g17.10010108.1000016.1.42a3319bpP976e&isOrigTitle=true

próbował ktoś jedną z tych opcji? zastanawiam się, czy się opłaca. podróba woolies, na zdj wygląda niby spoko, ale sam nie wiem czy za taki hajs się nie natnę ;p już raz zamówiłem pięciopak rękawic, które miały być super a okazały się tak małe, że nadają się tylko na zabawkę dla dziecka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ktoś tu opisywał, że suche wporządku wyglądają, są puszyste, delikatne, sprężyste . Ale po zamoczeniu objętość włókien spada, strasznie się sklejają i robi się z tego taka kiszka, że nie nadaje się do pracy. Tyle zapamiętałem z czyjegoś opisu. Sam nie używałem. Nie wiem czy te, które podałeś w linkach to to samo, ale wtedy też chodziło o podróbki wheel woolies z Ali.

 

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2018 o 21:20, Grzechu23 napisał:

Napisze również już tutaj (nie każdy czyta 'Luźne rozmowy')
Jakby ktoś szukał budżetowej, a zarazem małej poręcznej szczotki do felg z mikrofibry to można śmiało brać z alliexpress
Mikrofibra oczywiście ściągana. Pianka pod spodem. Dość miękka ale nic nie nie wygina.

Koszt: 7 zł (standardowo wysyłka free) Od zamówienia do dostarczenia = 23 dni.
LINK

 

Grzesiek, jakie faktycznie wymiary ma ta szczotka ? Jaka jest długość rączki i jaka długość gąbki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.