Skocz do zawartości

Szczotka do czyszczenia felg


pro rider

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Kryman napisał:

Jeden piernik.

Ale mówisz z doświadczenia? Bo widzę, że EZ Detail ma cypek na końcu szczotki i widziałem, że ktoś chyba się skarżył na niego właśnie. Po czasie imo spada z tej szczotki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia nie. "Macałem" obie w sklepie. Włosie mają jedno i to samo. Jeśli chodzi Ci o ten plastikowy element na końcu szczotki, to mi taki odpadł w WaxPro, wystarczyło zakleić metal taśmą izolacyjną i po krzyku, nie ma mowy o porysowaniu czegokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś poniższą szczotkę do opon/nadkoli?

http://showcarshine.pl/mycie/1462-vikan-szczotka-do-felg-bezpieczny-rant.html

Sprawdza się? Szukam czegoś do 50zł. Długość tak, aby można było bez problemu wyczyścić nadkole bez wkładania ręki nad oponę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 godzin temu, Arkeolowy napisał:

lepsza daytona czy ez detail?

zalezy od Twoich preferencji. Mówimy o EZ małej ?

Jak potrzebuje na szybko to używam Daytony jak mam czas to WaxPro.

Bo wielka Daytona swoją masywnością wejdzie na raz w o wiele więcej przestrzeni niz may WaxPro.

Ale obydwie domywają prawilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie,
Która Szczotka byłaby najlepsza do takich felg?
Na bieżąco co tydzień używam w oprysku Tugi lub Ironx a następnie po kilku minutach spłukuję myjką.
Jest w porządku ale wewnątrz na rantach nie ma szans domyć bezdotykowo w związku z czym chciałbym się wspomóc szczotką. Mam też problem z tymi szparami między kółkami/okręgami, które muszę doczyszczać fibrą lub rękawicą.
Felgi nowe bez najmniejszych rys czy zadrapań, nie zabezpieczone żadną powłoką.
Myślę o jakiejś wełnianej żeby nie porysować ale cena Daytony mnie odstrasza.
Dzięki 11159aa2204799c9a16dcd951ce49904.jpg

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kolo100 napisał:

Myślę o jakiejś wełnianej żeby nie porysować ale cena Daytony mnie odstrasza.
Dzięki

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka
 

Daytona nie jest wełniana...jest nylonowa.
Z wełniaków polecam Wheel Woolies  lub odpowiednik flexipads.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kolo100 - mam właśnie zestaw Flexi: https://bestseller.pl/flexipads-wheel-woolie-wands-set-3.html (co prawda nabyte gdzie indziej) i nie narzekam. Na pewno gorsze od Wheel Woolies, ale i cena 3-krotnie niższa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow niezłe... Czy po oprysku tugąub Ironx, spokojnie tę wełną wyczyszczę wnętrze felgi. Z tego co widzę 3 różne rozmiary to na pewno ta mniejsza wejdzie mi w szczeliny...

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kolo100 napisał:

Czy po oprysku tugąub Ironx, spokojnie tę wełną wyczyszczę wnętrze felgi.

Pewnie i tak... ale lepiej kupić jakiegoś wheel cleanera np od excede niż katować tak często felgi tarcze i inne rzeczy deironem. Jak na moje oczywiście. Wtedy i spokój ze szczotką i z autem. Swoją drogą jak czyścisz je co tydzień to wystarczy woda z szamponem lub APC w opryskiwaczu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, ze tuga jest bezpieczna dla felg,tarcz itp.

Czyli lepiej najpierw pre Wash, po spłukaniu następnie apc lub szamponem i tą szczotką excede master?

 

Edit:

A który najlepszy Wheel cleaner?

Excede, shinny, valetpro?

 

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, kolo100 napisał:

Wow niezłe... Czy po oprysku tugąub Ironx, spokojnie tę wełną wyczyszczę wnętrze felgi. Z tego co widzę 3 różne rozmiary to na pewno ta mniejsza wejdzie mi w szczeliny...

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka
 

Mam 3 Woolies...
Ta średnia powinna być uniwersalna
http://shiningcar.pl/pl/p/Wheel-Woolies-Wheel-Brush-30cm/2728.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga ta wełniana....
Panowie czy ten excede Ultimate Wheel cleaner naprawdę daje radę z syfem? Pytam bo butelka 1l kosztuje 28pln i jak rozcieńczę w stosunku 1:10 to mam 10 litrów produktu...

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok super dzięki. Zamawiam w takim układzie i będę miał 10 litrów bo 0.5L ironx i 1L tugi ubywa w oczach...

Jeszcze tę szczotę jakąś dobrać i będzie git.

 

co sądzicie o takiej Vikan https://mrcleaner.pl/akcesoria-szczotki-do-felg/vikan-miekka-bezpieczna-szczotka-do-felg-525052?from=listing

Celowo wysyłam link do mrcleanera bo mają do końca dnia 20% taniej na wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@kolo100 kup od excede robi robote 1:10 jak myjesz co tydzien w zupelnosci starcza :) domywa fajnie. Zobacz dzial Testy  co do szczotki to ile tam jest średnicy ??  W tych otworach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BiałyGTi napisał:

@kolo100 kup od excede robi robote 1:10 jak myjesz co tydzien w zupelnosci starcza :) domywa fajnie. Zobacz dzial Testy  co do szczotki to ile tam jest średnicy ??  W tych otworach

W tych normalnych otworach 8cm a w tych małych pomiędzy 4cm średnicy mniej więcej. Zależy mi żeby szczota weszła w te małe otwory ponieważ nie mam dojścia do wnętrza felg w inny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a daytona mini wejdzie mi w te szczeliny 4cm?

Czy Daytona różni się od daytony mini tylko długością? Czy włosie jest tej samej szerokości?

Kurde 118pln po rabacie 20% za szczotkę to trochę dużo chyba, że mini wystarczy to robi się 68pln....

Musiałbym mieć pewność, że wejdzie mi w każdy otwór w feldze... 34cm powinny wystarczyć żeby umyć wnętrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, kolo100 napisał:

co sądzicie o takiej Vikan https://mrcleaner.pl/akcesoria-szczotki-do-felg/vikan-miekka-bezpieczna-szczotka-do-felg-525052?from=listing

Celowo wysyłam link do mrcleanera bo mają do końca dnia 20% taniej na wszystko.

Pewnie za późno (bo mamy już 2018 r. :)) - mam trzy szczotki Vikana (miękką, twardą i a'la zmiotka z gumowym rantem) - szału nie ma (bo trudno, aby przy szczotce do felg był :D), ale robią to, co powinny. Jedyny minus (dotyczy wszystkich tego typu szczotek), że chlapią/pryskają wokół podczas czyszczenia felgi. Chemia ich nie rusza - również ta kwasowa i silnie zasadowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.