Skocz do zawartości

Czym usunąć z plastików wtarty SwirlX ?


Rekomendowane odpowiedzi

Pod koniec wakacji sprezentowałem sobie DA Megsa, a że jest to moja pierwsza polerka mechaniczna i nie miałem doświadczenia w korzystaniu z takich bajerów, musiałem coś spieprzyć. OK, do rzeczy. Niedostatecznie zapezpieczyłem czarne plastiki (nie pytajcie jak :) ). Używałem SwirlX-a i zostało trochę białych śladów. Próbowałem to usuwać Trim Detailerem i GC Protectant Wipes, daje to efekty. Ślady znikają, ale po jakimś czasie wyłażą na wierzch. Czy jest sposób, aby je raz na zawsze usunąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślady po paście polerskiej musisz usunąć, a nie zamaskować (co ma miejsce przy użyciu np Trim Detailer`a).

Potrzebne będą Ci APC oraz stosunkowo twarda szczoteczka. Dopiero po tej czynności powinieneś użyć TD.

 

Uprzedziłeś moją wypowiedź Marcin :P

Tylko dodam, że szczoteczka nie może być twarda, bo na którymś forum widziałem jak ktoś wziął bardzo twardą szczotkę i poharatał sobie plastiki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dodam, że szczoteczka nie może być twarda, bo na którymś forum widziałem jak ktoś wziął bardzo twardą szczotkę i poharatał sobie plastiki

 

 

Nieee, to chyba musiała być szczotka druciana! Jeśli o mnie chodzi, to jestem ostrożny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee, to chyba musiała być szczotka druciana! Jeśli o mnie chodzi, to jestem ostrożny :)

 

Widzisz, sprawa opiera się o to, jakie wytrzymałe są plastiki/elementy gumowe. Jak weźmiesz za twardą szczotę to może ich nie uszkodzisz, ale porysujesz je sobie, a to nie wygląda ładnie. Jak to się mówi: ostrożności nigdy za wiele ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APC powinno dać radę. Czasami warto pobawić się profesjonalnym sprzętem jakim jest.... dość twarda szczoteczka do zębów, no chyba że ktoś ma całą gamę szczotek i pędzelków. W tej zabawie najważniejsze jest szybkie reagowanie. Jeśli zostawisz to na dłuższy czas, to może być troszkę większy problem z usunięciem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś usunąć takie coś izopropylem w sprayu? Idealnie czyści przepływomierze (do tego ma zastosowanie). Alkohol rozpuszcza i momentalnie odparowuje. może tym a potem trimem?

 

Nie próbowałem, ale jestem ciekawy jaka będzie reakcja plastikowych elementów na taki środek aczkolwiek nie wydaje mi się, żeby mógł coś uszkodzić, bo z tego co pamiętam czegoś podobnego używa się do czyszczenia optyki np. w czytnikach CD. DVD itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podepne sie ...

 

Renault Thalia 2002r. slady po pascie tempo :oops: (nie myslalem ze te listwy sa tak "chlonne", na tych z bmw nie robilo takie cos wrazenia) .

 

Czym to usunac ? Probowalem juz szczoteczka i zwyklym szamponem to nie szlo raczej zbytnio :( .

 

APC ? a jesli tak to w jakim stezeniu ?

 

A moze cos tanszego ?

 

thalia.jpg

 

thal1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcierać mikrofibrą aż zniknie. Ale jeśli masz jakieś apc to najpierw tym spróbuj!

 

nie mam poki co zadnego apc i chce cos kupic aby skutecznie usunac m.in. te slady . Choc pewnie i tak dopiero na wiosne ale juz wole byc przygotowany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.