Skocz do zawartości

Usuwanie morki na białym lakierze


maya

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, pamiętajmy żeby najpierw namoczyć papier np. w wiadrze z wodą co najmniej 10min. a gdy już matujemy to najlepiej na bieżąco to miejsce pryskać wodą np. z opryskiwacza i podstawa to dobry papier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maya, może mógłbyś podzielić się doświadczeniami w usuwaniu morki, jakieś techniki, jak robić, jak nie robić itp. na co zwracać uwagę i co robić żeby nie przedobrzyć ;)

Ja od siebie mogę dodać że bardzo przyjemnie pracuje się papierami wodnymi na twardej gąbce do zmywania naczyń. A może ma ktoś lepszy sposób? Z miłą chęcią posłucham wszystkich rad. Ja z kolei mam czarny lakier.

Czarne lakiery robię z zamkniętymi oczami :mrgreen: Tylko ten jeden białas dał mi w kość. Teraz już mam na to sposób, najpierw najdelikatniejsza włoknina ścierna 3000 (żeby było matowe) i dopiero potem na mokro. No i bez miernika lepiej się nie bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
gdzie masz sterylne warunki?

 

 

Czysty garaz\hala z czysta podloga w zupelnosci starcza do takiego dzialania przy lakierze, zeby piach czy inny syf sie nie dostal pod papier,a i tak moga powstac solidne rysy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja usuwałem morkę na ciemnym lakierze po lakierniku grubość warstw szpachli,lakierów łącznie ok. 350mikronów.

Pacjent Mercedes ML 500 - tylny błotnik z klapką wlewu paliwa, powierzchnia prawie taka jak maska silnika w niejednym samochodzie.

Wyglądało to tak:

1. dokładne umycie

2. glinkowanie

3. ponowne umycie

4. wysuszenie

5. szlifowanie krzyżowo papierem 2500 marki Kovax do pracy na Podkładce Tolecut Kovaxa do momentu jak zaczęły zanikać górki morki i powierzchnia stawała się w miarę równa, cały czas kontrola przez b. delikatne usuwanie pyłu.

6. wykończenie papierem 3000 j.w.

7. umycie i wysuszenie

8. polerowanie: pasta FG500 Menzerna pad biały Flexipads, PF2500 Menzerna pad żółty Flexipads wykończenie Menzerna Super Finish SF 4000 na czarnym padzie waflowym Festola.

Wyszło lustro, wszystkie prace wykonałem na wolnym powietrzu pod zadaszeniem i nic się nie działo.

Polecam papier na sucho, na mokro moim zdaniem za duża mordęga, papier i podkładkę można kupić np. MX Nowicki. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.