Skocz do zawartości

Test 6 wosków


malkolm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako że rascall zaproponował na forum testowanie wosków MA-FRA i z chęcią chce je udostępnić postanowiłem to wykorzystać i zrobić test.

 

Przedmiotem testu będzie:

1.MA-FRA

2.MA-FRA

3.MA-FRA

4.Meguiar's Gold Class Liquid Car Wax

5.K2 Ultra Wax

6.Meguiar's Cleaner Wax, tutaj prośba do forumowiczów, ten wosk chciał bym wymienić na #16, lub Collinite no. 476 lecz przesyłka z all4auto nie szybko dotrze (część rzeczy niedostępna) i nie posiadam żadnego z nich, jeśli ktoś by mógł to prosił bym o przesłanie niewielkiej ilości do testu.

 

Woski będą testowane najprawdopodobniej na Oplu Astra G z 2003 roku. Maska auta zostanie podzielona na 6 równych części, pasy te będą przebiegały od dołu do góry maski (aby maksymalnie wykluczyć oddziaływanie wosków na siebie). Poza tym pomiędzy polami testu zostaną zrobione centymetrowe przerwy (zaklejone taśmą na czas nakładania wosków).

Całe pole testu zostanie przygotowane poprzez wyglinowanie i wyczyszczenie Meguiar's Swirlxem. Rozważam użycie Meguiar's Deep Crystal Step 2 Polish lecz nie wiem czy nie będzie to miało wpływu na trwałość niektórych wosków.

 

Zdjęcia zostaną wykonane w dużej rozdzielczości i umieszczone na serwerze.

 

Jeśli ktoś ma jakieś propozycje lub uwagi to proszę o nie.

Pierwszy post będzie na bieżąco aktualizowany.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie woski mają zapach rozpuszczalnika co mi na przykład nie przeszkadzało ale niektórym pewnie tak

MA-FRA Carlux mleczko, jak dla mnie za rzadkie, nakłada się ok, poleruje też,

MA-FRA VELCREM to nie jest pasta czy krem a raczej gęsty płyn tyle że umieszczony w puszce, fajnie się nakłada, ale polerowanie to męka, jeszcze czegoś takiego nie "darłem" .

MA-FRA METALCREM a to jest środek godny uwagi, na ciemnym lakierze daje fajną głębię koloru i przyciemnia go, nakłada i poleruje się spoko, ciekawe jak z trwałością

po nałożeniu wszystkich wosków zrosiłem je wodą, o dziwo k2 stworzył ładniejsze krople od gold classa,

szykuje dłuższy tekst o tym wszystkim co robiłem jak i dlaczego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś się ruszyło, :)

jeśli będzie zainteresowanie tematem to coś więcej napiszę Ilość osób, dla których internet i publikowane w nim strony internetowe jest podstawowym źródłem wiedzy i informacji, jest niezliczona i wciąż rośnie. W sieci szukamy różnego rodzaju usług, od zupełnie podstawowych jak np. fryzjer, kosmetyczna, po specjalistyczne jak prawnik.Wyszukujemy strony www z informacjach o lokalach, urzędach, szkołach itp. Tradycyjne książki telefoniczne odeszły w zapomnienie. Z tego właśnie względu, Internet jest idealnym miejscem, aby zaprezentować potencjalnym Klientom swoją firmę. Jednak strona internetowa nie zawsze ma charakter biznesowy, często jest sposobem na podzielenie się z innymi własnymi zainteresowaniami, hobby, pokazaniem tego, co tworzymy. Proces tworzenia strony www to skomplikowany proces, na który składa się kilka etapów: Stworzenie koncepcji i analizy - tu zastanowić się należy nad tematyką strony www. Ponadto klient określić powinien funkcje, jakie chce, aby strona posiadała, czyli co będzie można na niej zobaczyć i zrobić. Projektowanie stron internetowych - to wykonanie projektu graficznego, który zawierać będzie elementy wizualne strony takie jak: kolorystykę, czcionkę, nawigacje, nagłówki, obrazy, boksy itp. Dobrze zaprojektowana strona ma przede wszystkim na celu zachęcenie klientów do jej odwiedzenia i wywołanie u nich pozytywnych skojarzeń z firmą. Proces tworzenia strony oraz aplikacji internetowych - obróbka graficzna i programowanie. Wdrożenie i hosting stron internetowych - czyli zamieszczenie strony www w internecie i udostępnienie jej użytkownikom. Jeżeli posiadamy własną firmę i zależy nam na jej profesjonalnym zaprojektowaniu, warto zdać się na doświadczenie i zmysł doświadczonego web designera. ;)

 

Pisz wszystko co wiesz no i foty po dawaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k2 stworzył ładniejsze krople od gold classa

a próbowałeś może zostawić te woski na dłużej, później przetrzeć jeszcze raz mikrofibrą i spryskać wodą? Wtedy efekt powienien być odwrotny, ale tylko powinien:)

woski schły około 30 minut, później je wypolerowałem, posprzątałem cały bałagan, odkleiłem taśmy itp, przetarłem jeszcze raz i wtedy pryskałem

co do fot to z nakładania wosków nie będzie bo aparat został u narzeczonej :( foty będą po kolejnych myciach auta

po raz pierwszy używałem #16 i chyba już przy nim pozostanę, te olbrzymie krople to mistrzostwo świata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ponad 1.5 miesiąca siedzi Harly i dalej kropelki bardzo ładne,krąglutkie :)

Mam to samo :-]:good:

Na drugim aucie mam Auto Glym HD Wax i też dobrze daje rade.

Oba woski nałożone prawie w tym samym czasie, ok 1,5 miesiąca temu, auta myte 5 razy, jeśli dobrze pamiętam :o

59442a535734f_HarlyWax.JPG.4d6d914f3afde1a303d141aa5722357b.JPG

59442a53752db_AGHDWax.JPG.2df5baaa541676e6a243128fa6cddbae.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele widać z tych zdjęć przyznam szczerze - mógłbyś w jakimś programie graficznym przeciągnąć mniej więcej linie podziału to wtedy łatwiej by było patrzeć na to :-]

 

przepraszam za brak polskich liter, właśnie nad tym pracuje

 

Spróbuj zmienić "charset" z iso-8859-1 na iso-8859-2 albo chociażby na windows-1250 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, no wiesz co, ja gołym okiem widzę różnice na 3 i 4 zdjęciu , a linii specjalnie nie rysowałem :)

fotki są w dużej rozdzielczości to możesz sobie powiększyć :)

 

Ja też trochę widzę, ale niewiele ... czekaj czekaj, te linie jakby przeciągnięte palcem to Ty robiłeś specjalnie, bo tak teraz na to zwróciłem uwagę ? :-]

 

P.S. Widzę, że są PL znaki :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wygląda po myciu i osuszeniu, zznać te linie, te plamy to po kleju z taśmy ale nie chciałem ich zmywać żadnymi chemikaliami aby woskom nie zaszkodzić

linie bardziej znać na woskach ma-fry, ładniej wyciągają kolor lakieru

P1030132.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://malkolm.strefa.pl/kropelkowanie_po_pierwszym_myciu_.html tutaj są fotki po pierwszym myciu,

przepraszam za brak polskich liter, właśnie nad tym pracuje

ja jestem trochę zaskoczony

 

Jeśli dobrze odgaduję granice, to najładniejsze kropelki ma K2 i #16 - czy na żywo to się potwierdza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.