Skocz do zawartości

odświeżenie lakieru z reklamami winylowymi


buff n shine

Rekomendowane odpowiedzi

witam szanownych forumowiczów.

znajomy poprosił mnie o doprowadzenie do stanu używalności i swietnosci jego vana. problem z tym że van w większości jest obklejony literami reklamowymi,w związku z tym mam pare pytań.

Czy takie litery można polerować i jakich użyć wosków żeby nie było smug oraz żeby nie uszkodzić reklamy.Oczywiscie mowa o odświeżeniu lakieru ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takich samych jakie użyłbyś na lakierze bez naklejek. zwłaszcza przy pracy ręcznej. przy pracy maszyną można sobie pozwolić maksymalnie na pasty i pady finishowe lub cleanery. chyba, że masz jedną dużą naklejkę z nadrukowanym napisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem o użyciu niebieskie gąbki autosmart w połączeniu z UPC maquiares albo platinium polish auto smarta ręcznie, bo lakier nie jest złym stanie w miare nowe auto.No i jeśli w niczym nie przeszkadza maszynowe wykończenie to może niebieski pad im niebieski korek 3M.I lecieć po wszystkim?

Czyli po polishu nie powinno zostać śladów na literach?

A jak się sprawa ma z woskami? myślałem o colii 476 albo maquiare,ale boję się że pozostawiają ślady, auto jest czerwone a liyery i srebrne i czarne.

 

[ Dodano: 18 Kwiecień 2012, 12:37 ]

czy może zamiast ręcznie lepiej jest przejechać wszystko maszynowo zielonym korkiem, albo żółtym na niebieskim padzie?

 

[ Dodano: 18 Kwiecień 2012, 12:46 ]

całosc żółtym a nie zielonym przepraszam dopiero doczytalem

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaserwowałeś porażającą ilość kombinacji;)

po co stosować mocne pasty, jeśli auto jest nowe i zadbane?

ja tylko twierdzę, że takie napisy możesz polerować z umiarem i delikatnie, pastami drobnoziarnistymi na miękkich gąbkach i niedużych obrotach.

W to jaka kombinacja się sprawdzi na danym aucie nawet nie będę próbował wnikać, jest ich milion, a z tego miliona pewnie połowa będzie działała.

Na temat wosków masz na tym forum kilka tysięcy postów, więc wszystkie odpowiedzi leżą jak na tacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.