Skocz do zawartości

Płyn do prania tapicerki materiałowej


svchost91

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie - co teraz się poleca do czyszczenia standardowo brudnych siedzeń ? Brak plam po cieczach czy jedzeniu, poprostu standardowe zabrudzenie od wożenia ludzi, kurzu, przewożenia rzeczy itp. Coś taniego czyli jakieś 20 - 40 zł i lepszego niż K2 TAPIS które mam obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 180
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 miesiąc temu...

Który płyn radzi sobie lepiej z czyszczeniem tapicerki z tłustych plam przy użyciu odkurzacza piorącego? Tenzi Texwash czy Tenzi Brudex?

Używałem ostatnio Stockmeier KT22-SC, ale niestety nie poradził sobie z tłustymi plamami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brudex bedzie napewno mocniejszy choc nie uzywale. Texwasha uzywalem calkiem ok ale zmienilem na Kenotek textile cleaner ( wg mnie jest mocniejszy) i tego moge ci polecic bo w wiekszym stezeniu dziala dobrze jako odplamiacz. Radzi se dosc dobrze z tlustymi zabrudzeniami ostatnio pomogl mi usunac smar z kanapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ktoś przerabiał może temat kociego moczu? Taka misja mi się trafiła, fajne auto, miła klientka ;) a niestety nawet Chemspec nie dał rady... Jak pozbyć się tego zapachu z tylnej kanapy i przede wszystkim dywanu?

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 26.06.2017 o 11:27, Anto napisał:

Który płyn radzi sobie lepiej z czyszczeniem tapicerki z tłustych plam przy użyciu odkurzacza piorącego? Tenzi Texwash czy Tenzi Brudex?

Używałem ostatnio Stockmeier KT22-SC, ale niestety nie poradził sobie z tłustymi plamami.

Możesz spróbować zrobić KT22 1:5 punktowo na plamę, powinien sobie poradzić, on ma silne właściwości odtłuszczające, mam klienta, który używa tego produktu do czyszczenia zaworów EGR :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Potrzebuję dobrego środka do prania - z tego co wyczytałem najbardziej polecacie używanie środka Chemspec Liquid Formula 90 oraz Kenotek Textile Cleaner.

Chemspec Liquid wystarczy jako pre-spray i do prania ekstracyjnego czy bardziej nadaje się na początek Kenotek?

Zastanawiam się czy jest sens kupować 2 różne produkty czy wystarczy jeden.

 

Jak wygląda sprawa Chemspec Formula 90 - proszek lepszy czy płyn?

 

Używał ktoś z was może Sonax Multistar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Slobek napisał:

Witam,

Potrzebuję dobrego środka do prania - z tego co wyczytałem najbardziej polecacie używanie środka Chemspec Liquid Formula 90 oraz Kenotek Textile Cleaner.

Chemspec Liquid wystarczy jako pre-spray i do prania ekstracyjnego czy bardziej nadaje się na początek Kenotek?

Zastanawiam się czy jest sens kupować 2 różne produkty czy wystarczy jeden.

 

Jak wygląda sprawa Chemspec Formula 90 - proszek lepszy czy płyn?

 

Używał ktoś z was może Sonax Multistar?

Formula 90 jest raczej do plukania tkaniny, jako prespray uzyj chemspec enz-all lub tersus pr101. Wedlug mnie jesli chcesz dobrze wyprac to koniecznie musisz kupic dwa produkty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuję dobrego Pre-Spray i coś do Prania do odkurzacza Hyundai VC5750 i czy ktoś mi może pod powiedzieć czy jako Pre-Spray może być ten od ADBL i do Ekstrakcji Excede heavy Duty Extraction Cleaner ? dobrze poradzą sobie te produkty ? czy do ekstrakcji szukać coś innego ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Excede jest dobry, ale najlepiej mieć oddzielne produkty do ekstarkacji i pre-spray, ponieważ na przykład u nas całkowicie się różnią składem i właściwościami. Jeden produkt ma za zadanie rozpuścić zabrudzenia, a drugi dobrze wypłukać i zabezpieczyć tkaninę przed szybszym brudzeniem się.

Do tapicerek najlepiej pre-spray MAXIFI Master Pre-Spray oraz do ekstrakcji MAXIFI Power Rinse lub Emulsify Rinse. MAXIFI można kupić w 500 g opakowaniach i wtedy cena za zestaw (Master-Pre Spray + Power Rinse) wynosi 109,80 zł i mamy dedykowany pre-spray oraz produkt do płukania, które wystarczą komuś kto kupuje na własny użytek na bardzo długo. Takim zestawem można spokojnie wyprać 33 auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy za pomocą Shiny Garage Interior Cleaner plus szczotka na wkrętarkę a na koniec wyciągnięcie tego odkurzaczem pomoże w odświeżeniu tapicerki? Chodzi głównie o małe plamy na siedzeniach niewiadomego pochodzenia oraz pod nogami. Ogólnie tapicerka była prana w lipcu, chodzi tylko o odświeżenie wnętrza. Czy lepiej użyć do tego dedykowanych środków do tapicerki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Co polecicie jako pre-spray, a co i/lub jako do ekstrakcji? Do wyboru mam:

1. NIELSEN NAP EXTRA

2. Nielsen Nap Low Foam 

3. ValetPRO Heavy Duty Carpet Cleaner

4. TENZI TEXWASH

lub coś innego ze sklepu petrostar (mam do nich bardzo blisko więc odpadają mi koszty wysyłki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2019 o 10:03, xnolb napisał:

2. Nielsen Nap Low Foam 

Mam tego zawodnika. Prałem ekstrakcyjne Karcherem WD3 więc zależało mi na czymś nisko pieniącym. Wiadomo, łatwiej się wypłukuje. No i muszę przyznać, że w porównaniu do tego, jak kiedyś prałem za pomocą APC (dawało radę bardzo dobrze), to praca idzie 3 razy szybciej, bo się dużo lepiej wypłukuje a przy tym zdaje się, że łatwiej jest usunąć brud, tak jakby bardziej dogłębnie działał (pewnie dlatego, że to produkt do tapicerki a nie apc 🤣). Z czystym sumieniem mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nielsen Low Foam czy Excede Heavy Duty Extractor ? 
 

ktory z nich będzie mocniejszy i bardziej się sprawdzi W dwóch rolach - jako pre-spray i potem jako przepłukanie?

Potrzebuję jedno mocno zasyfione auto przeprać wiec Maxifi odpada bo to dla mnie ogromne ilości.  
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Strus napisał:

Nielsen Low Foam czy Excede Heavy Duty Extractor ? 
 

ktory z nich będzie mocniejszy i bardziej się sprawdzi W dwóch rolach - jako pre-spray i potem jako przepłukanie?

Potrzebuję jedno mocno zasyfione auto przeprać wiec Maxifi odpada bo to dla mnie ogromne ilości.  
 

Maxifi lepsze o trzy ligi od nielsena
500ml koncentratu powinno ci starcyzc na  5 pojazdów spokojnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.