Skocz do zawartości

Płyn do prania tapicerki materiałowej


svchost91

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 180
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 5 tygodni później...

Witam,

 

Przejrzałem kilka tematów, ale nie mogę doszukać się odpowiedzi. Mam kilka plam na fotelu pasażera. Powstały na skutek kontaktu z mokrą kurtą. Chciałbym wyczyścić całość jednak nie posiadam odkurzacza do prania.

Dobrze rozumiem, że ręczne "pranie, czyszczenie ręcznie" polega na użyciu:

1. aplikacja prespray

2. zabawa szczoteczką

3. przetarcie mikrofibrą

 

Dodam, że samochód to volvo, tapicerka czarna, a materiał mi nieznany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie szukam czegoś do ręcznego odświeżenia foteli, kanapy, rolety bagażnika i punktowo dywaników, wykładziny. Mam jakieś tam zacieki, plamy na siedziskach i coś się rozlało na rolecie (sok, piwo, nic chemicznego) Co byście polecili? Coś z tego się nada:

 

http://showcarshine.pl/tapicerka/2639-s ... er-1l.html

 

http://showcarshine.pl/tapicerka/2048-v ... 00-ml.html

 

http://showcarshine.pl/tapicerka/1998-m ... 500ml.html

 

http://showcarshine.pl/plastik-winyl-gu ... otowy.html

 

http://showcarshine.pl/plastik-winyl-gu ... etrze.html

 

Który będzie najskuteczniejszy? Czy może lepiej użyć zwykłego APC w odpowiednim stężeniu i nie wydawać kasy na te środki?

 

Ps. Fajnie byłoby gdyby któryś z tych środków sprawdził się również w myciu deski rozdzielczej, plastików, klamek, przycisków na konsoli, kratek nawiewu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zaczynam swoją przygodę z praniem tapicerek. Zakupiłem odkurzacz Profi 50, proszek RM760 i do tego Kenotek Textile Cleaner. Zacząłem od mojego auta (Espace III). Cała podłoga mega brudna, oleje, smary, sok z malin, brud po prostu taki że nie wierzyłem że cokolwiek to usunie. No i po 2 godzinach batalii podłoga jest jak nowa :) Pomógł zdecydowanie Kenotek jako prespray w dawce 1:10 z ciepłą wodą. Cena super (160zł za 10 litrów). Fotele mam skórzane więc ich nie prałem. Teraz żałuję że nie zrobiłem zdjęć przed :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie czy ktoś już używał ExceDe Encapsulator Cleaner? Po jakim czasie środek jest już suchy? Nie posiadam ani odkurzacza piorącego ani garażu :( w związku z tym będę czyścił wnętrze pod chmurką a nie chciał bym by schło 3 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie czy ktoś już używał ExceDe Encapsulator Cleaner? Po jakim czasie środek jest już suchy? Nie posiadam ani odkurzacza piorącego ani garażu :( w związku z tym będę czyścił wnętrze pod chmurką a nie chciał bym by schło 3 dni

Ja jak prałem dywan córce to po około 4-5h był suchy, odkurzony i mała biegała po nim. Zależy teź jak mocno zlejesz powierzchmie. Mi wydaje się że zwilżyłem jedynie co wystarczyło do czyszczenia

 

Napisane z Tapatalka za pomocą Xiaomi RN2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie chciał bym zapytać bo zamierzam kupić numatic piorący i do tego środki z ADBL prespray i Textile Rinse no i jakis hydrofobowy na koniec. Wystarcza mi jedynie te dwa środki ADBL czy jeszcze cos muszę do kupić wiem ze sa rożne środki do czyszczenia ale z racji tego ze bede wiecej zamawiał produktów z ADBL to te dwa wezme extra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Kupuję Puzzi 8/1 . Mogę go wziąć samego albo w zestawie z 10l Karcher 764 w calkiem dobrej cenie. Widzę że chemia Karchera nie jest jakaś super mocna i nie doczyszcza mocnych zabrudzeń, ale może warto mieć takie coś w arsenale do odświeżania wnętrza + coś mocniejszego np. VALETPRO HD lub inne? Czy ktoś stosował Karcher 764 i może odnieść go do 760 o którym dużo osób piszę pozytywnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam puzzi 8/1, też miałem proszek i płyn firmowy w zestawie, używałem na początku jednego i drugiego (płyn lepszy, bo nie zostawia śladów jak proszek na ciemnych tapicerkach) dopóki nie znalazłem tego forum :D , a to co zostało dałem koledze który szoruje tylko dywany ;) , póki co na pierwszy strzał idzie zawsze HDCC, jak nie daje rady to się ratuje różnymi płynami, odplamiaczami, apc czy innymi, nie ma jednego dobrego środka na wszystkie zabrudzenia moim zdaniem. A niedoceniony jak dla mnie przy trudnych do usunięcia plamach na fotelach (co najważniejsze jest bardzo bezpieczny) to tenzi punkt gt, polecam gorąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Kupuję Puzzi 8/1 . Mogę go wziąć samego albo w zestawie z 10l Karcher 764 w calkiem dobrej cenie. Widzę że chemia Karchera nie jest jakaś super mocna i nie doczyszcza mocnych zabrudzeń, ale może warto mieć takie coś w arsenale do odświeżania wnętrza + coś mocniejszego np. VALETPRO HD lub inne? Czy ktoś stosował Karcher 764 i może odnieść go do 760 o którym dużo osób piszę pozytywnie?

 

Moje doświadczenie i opinie klientów jednoznacznie wskazują, że o wiele bardziej nie zawodny jest odkurzacz Soteco Lava. Proponuję rozważyć tę pozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam

Posiadam Puzzi 100. Chemia jaka używam do prania dywanów, wykładzin w domu to prespeej Tersus PR 101 + Karcher RM 760.

Posiadam jeszcze Tersus MC 990 którego używałem do czyszczenia podsufitki.

Ogólnie z prania dywanów tymi środkami jestem zadowolony ale zastanawiam się czy byłoby coś jeszcze lepszego?

Mam na myśli Chemspec Enz-All + Formuła 90.

Czy to dobry zestaw, może ktoś używa i może coś więcej powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.