Skocz do zawartości

Płyn do prania tapicerki materiałowej


svchost91

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 180
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czy po zastosowaniu płynu np. Tenzi textil, stosujemy jeszcze wodę? Stosowałem zawsze presprey,potem RM 760 i koniec. Przeczytałem opis tenzi i widzę że wymaga wypłukania. Prawda?Wszystkie trzeba płukać? Stosowaliście tersus pr102 ultra w porównaniu z innymi płynami? Czytałem o nim pochlebne wypowiedzi więc :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po zastosowaniu płynu np. Tenzi textil, stosujemy jeszcze wodę? Stosowałem zawsze presprey,potem RM 760 i koniec. Przeczytałem opis tenzi i widzę że wymaga wypłukania.

Wypłukujesz ekstrakcją RM ;)

Ja tam zawsze dla pewności,jak trzeba było iść stężeniem z opryskusa ,delikatnie strzelam po ekstrakcji wodą i odciągam,mam pewność,że nic nie wyjdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kubik za odpowiedz :good:

Podrążę temat, bo nie jasno się wyraziłem. :oops: Kończy mi się RM i chcę go zastąpić płynem. Zainteresowanie padło na płyn, bo do moich amatorskich czyszczeń kalkulacja cenowa nie ma wiekszego znaczenia a płynom nie straszna wilgoć z garażu i łatwo dozować. Dlatego pytanie, czy po zastosowaniu presprey + płyn kolejny krok to woda? Po RM nie trzeba wodą płukać :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam urządzenie wielofunkcyjne do prania tapicerki ( ekstraktor i wytwórnica pary wodnej ). Po przeglądnięciu tematu zdecydowałem się na VP heavy duty carpet cleaner, dodatkowo mam proszek, ale zapomnijmy o nim na chwilę.

 

Z jednego z postów kanara wyczytałem, że w/w płyn sprawdza się w myjkach parowych.

 

Czy faktycznie można go używać w takich urządzeniach ?

 

Parownica oraz dysza spryskująca pobiera wodę/chemię z jednego zasobnika, więc ułatwiło by mi to zadanie, nie musiał bym przelewać co chwilę środków a i może usprawniło mycie parą.

 

Podpytam jeszcze czy miał ktoś do czynienia ze środkiem "Dywanpuc" z dystrybucj Zelmera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TENZI TEX wash, uzywam jest ok i ładnie cytrusowo pachnie potem

No i 1-litrowa butelka ile, 20 coś zł?

Jak masz odkurzacz piorący to możesz używać tabletek. W pracy mamy karcher puzzi 100, bawiłem się nim i niedługo będziemy mieć klienta na pranie i z szefem obmyślamy co kupić, czy tabletki czy płyn, najwyżej przetestujemy na tabletki jak nie wypali to płyn się kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Szukam czegoś konkretnego do prania tapicerki. Obecnie posiadam Nielsen Nap Low Foam ale przydałoby się dobrać do niego innych zawodników tak, żeby nigdy nie być zaskoczonym. Widzę, że sporo osób sobie chwali Tenziego Texwash ale i wiele osób używa chemii od Tersusa. Co konkretnego byście polecili? Jeśli Tersus to które środki (bo jest tego dość sporo)?

 

Oczywiście mowa o praniu za pomocą odkurzacza piorącego.

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam, Błaszczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele osób używa chemii od Tersusa. Co konkretnego byście polecili? Jeśli Tersus to które środki (bo jest tego dość sporo)?

 

O tersusie jest sporo info w temacie z opisem prania tapicerki Kanara. Warto przeczytać bo to taka biblia prania w sporej ale jednak pigułce.

 

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=628

 

W skrócie:

PR101 - prespray

EX850 - ekstrakcja

MC990 - podsufitka i miejsca "delikatne"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chodzi o Nielsena Nap Low Foam to z mojej strony mogę powiedzieć tyle: dobrze dopiera, ładnie pachnie ale tez dość mocno podbija wizualnie kolor tapicerki. No i w kontakcie z rękoma strasznie podrażnia. Przynajmniej u mnie takie zjawisko wystąpiło. Ale stosunek jakość/cena - bardzo dobry !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jesli chodzi o płyn do prania tapicerki to wiem ze skuteczna jest chemspec formula 90 .jedna butla starcza wg producenta na 9000m2.Mój kuzyn używał tego środka do prania dywanu .Produkt rzeczywiście skuteczny ale gdy są jakieś znaczne zabrudzenia to powinno się używać prespray .Na rynku są trzy firmy angielski Chemspec produkuje enz all,angielski prochem produkuje power burst ,polski tersus produkujepr101

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja sobie liczyłem w exelu najlepiej wychodzi 3 chemie, przeliczając na 1 pranie (2 zbiorniki 6l w odkurzaczu George) .

Oczywiście te przeliczenia maja jakieś błędy (wersja beta) ale tak orientacyjnie widać jaka chemia w jakiej rozcieńczalności wychodzi najlepiej. Apropo rozcieńczalności producenci piszą np 1:30 przy lekkich zabrudzeniach, 1:20 czy średnich czy 1:5 mocne, w tabeli uwzględniłem te lekkie zabrudzenia. Uwzględniałem jedynie cenę produktu, nie skuteczność, bo każdy sobie to sprawdza po swojemu.

 

Oczywiście konstruktywne sugestie miele widziane, nie ma tutaj kilku firm, zawsze można uzupełnić.

 

chemiam.jpg

Link do ściągnięcia :

chemia porównanie preparatów plik Excel

chemia foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja sobie liczyłem w exelu najlepiej wychodzi 3 chemie, przeliczając na 1 pranie (2 zbiorniki 6l w odkurzaczu George) .

Oczywiście te przeliczenia maja jakieś błędy (wersja beta) ale tak orientacyjnie widać jaka chemia w jakiej rozcieńczalności wychodzi najlepiej. Apropo rozcieńczalności producenci piszą np 1:30 przy lekkich zabrudzeniach, 1:20 czy średnich czy 1:5 mocne, w tabeli uwzględniłem te lekkie zabrudzenia. Uwzględniałem jedynie cenę produktu, nie skuteczność, bo każdy sobie to sprawdza po swojemu.

 

Oczywiście konstruktywne sugestie miele widziane, nie ma tutaj kilku firm, zawsze można uzupełnić.

 

Obrazek

Link do ściągnięcia :

chemia porównanie preparatów plik Excel

chemia foto

 

 

nie otwiera mi sie w excelu. Mogłbys mi to podesłac w pdf'ie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy jest sens kupować za 32zł Nielsen Nap Low Foam 1L ( tylko w litrowych jest w tym sklepie co kupuję inne rzeczy) do wyprania ręcznie tapicerki? Nie jest brudna ale nie była prana i chciałbym ją trochę odświeżyć. Czy zakup jest bez sensu podczas gdy posiadam APC G101 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy jakich efektów oczekujesz. 32 zł nie sa to astronomiczne sumy, a zostanie Ci jeszcze na zaś. Poza tym NLF dobrze wybiela plastiki wiec mozesz go i do tego zastosowac jak Ci zostanie. A tapicerka skoro nie bardzo zmeczona to na pewno po Nielsenie odżyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele osób używa chemii od Tersusa. Co konkretnego byście polecili? Jeśli Tersus to które środki (bo jest tego dość sporo)?

 

O tersusie jest sporo info w temacie z opisem prania tapicerki Kanara. Warto przeczytać bo to taka biblia prania w sporej ale jednak pigułce.

 

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=628

 

W skrócie:

PR101 - prespray

EX850 - ekstrakcja

MC990 - podsufitka i miejsca "delikatne"

 

Ja zamiast Tersusa używam Chamspeca jako prespray enz all,do ekstrakcji formula 90 .Do tapicerki i delikatnych- Dfc 210 lub pure clean z prochemu te dwa ostatnie maja taką zaletę że nie zostawiają osadu.

Mam nadzieję że moderator nie uzna mojej wypowiedzi za ,,bezczelną reklamę".Po prostu jedni używają tersusa tak jak Kanar a inni inne produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy tak czytam i zgupiałem bo większośc środków jest do odkurzacza a potrzebowałbym środek do uprania tapicerki ale ręczni9e bo są plamy np.po tym jak się wsiada w czsie deszczu wystarczy moka kurtka i juz są plamy.Co byście polecili do ręcznego prania tapicerki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.