Skocz do zawartości

Płyn do prania tapicerki materiałowej


svchost91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanie. Mógłby ktoś polecić jakiś dobry płyn do tapicerki materiałowej do prania ekstraktorem? Będę potrzebował tego prawdopodobnie 5 litrów, bo trochę aut i dywanów do przeprania mam, a w takiej ilości muszę się rozglądać trochę oszczędniej. Nie zakładałbym tematu, gdybym miał mniej ograniczony budżet, bo znam bardzo dobry środek i mogę już z tego miejsca polecić ---> Machine Upholstery Cleaner z Diamondbrite. Co by nie mówić o tej firmie i jej "MAGICZNYCH" właściwościach zabezpieczeń lakieru, to jednak płyn do tapicerki mają bardzo dobry. Nie jest on jednak tani i mam nadzieję, że mi pomożecie z doborem czegoś w bardziej przystępnych cenach.

 

Jeśli chodzi o pranie wykładziny podłogowej (wiem, że już taki temat jest) - Valet PRO Heavy Duty Carpet Cleaner - nadaje się? z tego co słyszałem, to ma pozytywne opinie.

 

 

PS. Nie widziałem podobnego tematu odnośnie prania ekstraktorem, więc mam nadzieję że temat zostanie i przyda się forumowiczom. Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 180
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A czym innym jest ekstrakcja jak nie właśnie praniem za pomocą ekstraktora ;)

 

Sporo już wypróbowałem i najbardziej mi podszedł z płynów valetpro, który dobrze radzi sobie też w maszynach parowych. Kiedyś miałem też dobry płyn firm koberal ale nie wiem czy jeszcze go można kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja sie spocę to ni czorta cytrusami nie pachnie :D

Tenzi Textil-ex nadaje się bardziej do ekstrakcji.

Pachnie ale zepsutymi z dodatkiem jaj :lol:

 

Nie wiem jak -ex bo nie używalem i nie mogę nic powiedzieć ale na texwashu jak byk jest na etykiecie ".. pranie ekstrakcyjne (odkurzaczem piorącym) 200-500 ml/10 litrow wody.."

Dla mnie w tej cenie produkt bardzo fajny.

 

Na tłuste i ropopochodne zabrudzenia używałem/używam Tenzi TopPerfekt. i ekstrakcja czystą wodą.

 

Przed swietami przetestowalem VALET PRO interior APC na dywanikach welurowych po zimie.

Mgiełka z opryskiwacza dosc mocno minuta przerwy szczotkowanie chwila przerwy i wciagnalem odkurzaczem. Efekt ok - szybkie i widoczne odswieżenie. Jak się zrobi cieplej przetestuje go w odkurzaczu na fotelach w moim aucie (nie ma plam są zabrudzone równo)

 

Reasumując od wnętrz są tu więksi fachmani ;) i bardzo chętnie korzystam z ich rad ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwalają zaoszczędzić na detergentach, auta szybciej wysychają, nie zalewasz pół auta wodą, jednak do brudnej starej wykładziny podłogowej z której nie do końca da się wyciągnąć cały piach odkurzaczem lepszy standardowy ekstraktor. Każdy z tych maszyn ma swoje swoje niezaprzeczalne zalety i wg mnie gdyby ustawić dwóch doświadczonych operatorów na dwa podobne auta to efekt końcowy byłby identyczny z tą zaletą, że po parówce auto by szybciej wyschło ;) Wada to cena, niestety te urządzenia sporo kosztują.

Widziałem na własne oczy mycie parowe aut, mycie parą wnętrz itp. Technika jak każda inna. Jedne rzeczy zrobisz lepiej standardowymi maszynami (np nadkola) inne lepiej i bezpieczniej parówkami (np. silnik, usuwanie plam). Warto mieć obydwa urządzenia, jak w każdej branży inwestycje w sprzęt to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Jest jakiś płyn/środek do prania tapicerki dla tych co specjalnego odkurzacza do prania tapicerki nie posiadają?

ValetPRO Heavy Duty Carpet Cleaner jest do prania ręcznego.

używałem i jest ok, ale i tak planuję odkurzacz wypożyczyć bo wiadomo brud wchodzi głębiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest z tym ValetPRO Heavy Duty Carpet Cleaner? Da się zrobić mieszkankę do odkurzacza ekstrakcyjnego czy raczej używać go trzeba jako prespray ze szczoteczką a potem odkurzacz ekstrakcyjny z Karcher RM760? Dzisiaj prałem jasną tapicerkę z szarymi dywanami były naprawdę mocno zabrudzone, Karcher RM760 z odkurzaczem ekstrakcyjnym nie wciągnął całego brudu i nie jestem do końca zadowolony i szukam właśnie czegoś mocniejszego dlatego zaglądnąłem na forum... kanar nie od dziś wiadomo ,że jesteś jak guru w tym sprawach doradzisz coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucas_UK, VP Heavy Duty Carpet Cleaner można używać też do prania w odkurzaczu. Skończył mi się ostatnio RM760 i używałem go do prania. Wyszło całkiem przyzwoicie. I ładniej pachnie wg mnie od proszku Karchera ;) O ile pamiętam to rozcieńczanie do prania 1:80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest z tym ValetPRO Heavy Duty Carpet Cleaner? Da się zrobić mieszkankę do odkurzacza ekstrakcyjnego czy raczej używać go trzeba jako prespray ze szczoteczką a potem odkurzacz ekstrakcyjny z Karcher RM760? Dzisiaj prałem jasną tapicerkę z szarymi dywanami były naprawdę mocno zabrudzone, Karcher RM760 z odkurzaczem ekstrakcyjnym nie wciągnął całego brudu i nie jestem do końca zadowolony i szukam właśnie czegoś mocniejszego dlatego zaglądnąłem na forum... kanar nie od dziś wiadomo ,że jesteś jak guru w tym sprawach doradzisz coś?

 

http://www.kanar-customs.pl/blog/valetp ... -produktu/ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

svchost91, Heavy Duty jak dla mnie nr.1 ale trzeba robić silniejsze stężenie niż poleca producent.

 

tez wlasnie robie wieksze stezenie niz zaleca producent...

 

przy szczotkowaniu HD, robicie tak aby powstawala piana, czy raczej ten produkt nie jest taki ,aby byla widoczna piana....

 

ja z przywyczajenia to zawsze leje wtedy wiecej preparatu aby utworzyla sie piana (poprzedni produkt ktory uzywalem kiedys sie pienił) i tak sie zastanawiam wlasnie czy moze bez sensu leje tego wiecej, bo produkt nie ma sie pienić podczas szczotkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki escimo :good: Kończyłem dzisiaj prać tą jasną tapicerkę, pacjentem było VW T4, pod nogami kierowcy od strony pedału gazu, nie udało mi się uzyskać oryginalnego koloru, użyłem w mocnym stężeniu Bilt Hamblera, szorowałem szczoteczką, potem wciągałem odkurzaczem wraz z płukaniem z RM760, brud nadal pozostał, z ciemno brązowego zrobiło się jasne latte... nie jestem do końca zadowolony cóż można zrobić następnym razem?

 

miałem jeszcze jeden problem, mianowicie problem po pleśni, grzybie i co tam jeszcze było,

IMG_2050.JPG.a8b6357814856b37aa76a185f20bca6a.JPG

IMG_2016.JPG.c018d6ad6ae76f8f983de40ab4aeb243.JPG

IMG_1990.JPG.ffd71fab459a0d1d0683bc7ad1eb4c34.JPG

IMG_2017.JPG.2f4efa11855bba69adc48f2ea0b884db.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucas_UK, ja przestalem uzywać karchera rm760,wypłukuje teraz samą wodą...

 

wkurzało mnie, że rzadko bo rzadko ,ale mogły powstać białe plamy na ciemnej tapicerce, w szczegolności z grupy VAG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.