Skocz do zawartości

Tornador Gun


Gość szeryf

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Kupujac kompresor patrz na wydajnosc efektywna nie teoretyczna zazwyczaj producenci podaja teoretyczna ktora jest wieksza. Marketowe kompresory do 500zl sa do du... do recznego tornadora musisz liczyc sie z kosztem ok 1000zl zeby wycisnac z niego maksymalna wydajnosc przy ciaglej pracy. Co do tornadora do odkurzacza to mialem kompresor metabo 520-200d to i tak kompresor po 10-15 min nie doganial i cisnienie spadalo a koszt takiego kompresora to 2800zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od pol roku zastanawiam sie nad zakupem tornadora. Widzialem u mx nowickich na stronie tornador ben bow...natomiast zastanawiam sie na roznicami ponizszych produktow. Czy ten za sto pare...rozni sie tylko od pozostalych "rurka" ? Jak ma sie ta plastikowa do tej metalowej wzgledem zuzycia ? Zaznaczam ze sprzet uzywany bedzie tylko przeze mnie przy dwoch autach przy systematycznym sprzataniu. Czy jest sens doplacac kolejna stowke (do tego z metalowa rurka) ?

https://www.pielegnowacauto.pl/urzadzenia/benbow-torando-gun-classic.html

https://www.pielegnowacauto.pl/urzadzenia/benbow-pro-cleaning-gun-classic.html


https://www.pielegnowacauto.pl/urzadzenia/benbow-tornado-gun-premium.html



Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Moim zdaniem nie ma sensu dopłacać. Sam używam tego za 100 pare zł . W firmie gdzie pracuje, te zwykle chodzą Non stop i żadnego problemu nie mamy. Na własny użytek będzie to wieczny sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mieliśmy plastikowe no name oraz metalowego no name na miejscu gdzie kiedys się pracowało, niestety przy nie szanowaniu sprzetu ten plastikowe odpadł z gry bardzo rzadkie czyszczenie zakatowało go na śmierc, zaś metalowy przy takim samym nie szanowaniu, dalej ma się dobrze.
Jednak moc, działanie wszystko to samo więc jak bedziesz dbał to bierz tego tańszego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi. Popatrzylem wlasnie na znany portal aukcyjny i jest tego dosc sporo. Chyba postawie na sprzet z plastikowa rurka... bedzie on pracowal na dwoch autach ... bedzie wiec czas na spokojne czyszczenie. Zaoszczedzona kase wykorzystam na cos innego.

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SylPio napisał:

Dzieki za odpowiedzi. Popatrzylem wlasnie na znany portal aukcyjny i jest tego dosc sporo. Chyba postawie na sprzet z plastikowa rurka... bedzie on pracowal na dwoch autach ... bedzie wiec czas na spokojne czyszczenie. Zaoszczedzona kase wykorzystam na cos innego.

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka
 

Ja używam tego najtańszego od nowickich. Z tego co wiem, są oficjalnym dystrybutorem BenBow. W razie jakichkolwiek problemów pewnie będzie łatwiej z dostępnością części zamiennych.
Przydatna rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

szukałem tornadora i kupiłem AUTO TOOL za 199pln, u Chińczyka 150pln.

485ee3cf43d2a86748fc884746f5

 

 

jest identyczny jak benbow za który przepłacamy 40pln, różnią się tylko naklejką na pojemniku :-D

 

napis na pistolecie 

c78b3bdd8638f52f6984c5fe9b62816a.jpg

 

dzisiaj testowane na maksymalnym szczurze i jest zajebiście. Zapotrzebowanie na powietrze konkretne, także nie ma co podbijać z kompresorem poniżej 100L. Zauważyłem, że ciśnienie robocze najniższe na jakim sobie można pozwolić to 5bar, czochra i nie robi za dużego rozrzutu. Przy 8bar miażdży, ale zadyma okrutna, jak dla mnie optymalnie to 5bar.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Cześć.

Szukam tornadora, który da sobie radę także przy kosmetyce aut dostawczych, jedynie do kratek, podłogi, czasem podsufitek/materiałowych przegród czy mniej dostępnych zakamarków wnęk.

Na rynku jest strasznie duży rozstrzał cenowy 100-600zł, a też nie chcę kupować szajsu, któy padnie po kilku autach.

Dobrze by posiadał regulację powietrza.

Ktoś z was z pewnością przerabiał ten temat i wie co w nich szybko pada i wynika z czystej eksploatacji, będę mega wdzięczny gdyby ktoś podrzucił sprawdzony model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.