Skocz do zawartości

Tornador Gun


Gość szeryf

Rekomendowane odpowiedzi

Do tapicerki absolutnie nie. Bylem kiedys rozmowa na innym forum odnosnie tego produktu, jak znajde to wkleje linka.

 

[ Dodano: 3 Listopad 2009, 15:14 ]

prosze bardzo:

 

http://ifc.net.pl/ wejdz na ten adres i wpisz w szukaj: tornador gun, jest tam temat o tym "gun'ie" ;)

 

[ Dodano: 3 Listopad 2009, 15:39 ]

link bezposredni

 

http://www.firmasprzatajaca.pl/forum/vi ... rnador+gun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kratek, to kompresor mam.......zresztą kompresor jest bardzo fajny na wszelkie zakamarki w aucie, bo odkurzaczem wszędzie nie wjedziesz.

Ale np zastanawia mnie czyszczenie tym gunem kokpitu i innych plastików.

Wątpię, czy bez poruszenia brudu szczoteczką, wszystko wyciągnie z porowatej faktury elementów z tworzyw sztucznych.

Nie ma to jak szczoteczka, ircha do zebrania brudu i mikrofibra na sucho :) aż miło patrzeć, jak z "czystego" kokpitu kapie brud :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Używam ,tornadora do prania podsufitki ,mało zabrudzonych foteli i tapicerki,jak dla mnie rewelacja.Dużym atutem tego pistoletu jest mała ilość preparatu do prania jaki zużywasz,co idzie za tym ,że masz bez zbytniego suszenia ,zaraz po praniu suchutko na fotelach.Dobrze się sprawuje w zakamarkach,kratach nawiewowych i rożnych tego typu zakamarkach.Jako preparatu używam UNI STAR z firmy normfest ,daje radę.Chemię czyszczącą można użyć różnych firm,slyszałem że jest lepsza chemia dedykowana do różnych materiałów ,ale nie miałem styczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Osobiście używam Tornado Gun i jestem w 100% zadowolony, czyści szybko skutecznie i nie zużywa dużo środka. Ma jedną wadę, cena jest trochę wysoka... :(

 

Na początku trochę mnie odstraszała, ale jak już sobie przywiozłem z anglii to to nie żałowałem ;] Aż miło spojrzeć jak wciąga brud :good:

 

Aha, wie ktoś może czy można to już kupić w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Właśnie dowiadziałem się u dystrybutora jak działa taki Tornador Gun w praktyce, bo nie dawało mi to spokoju a opis działania z ulotki nie bardzo odzwierciedla rzeczywistość. Każdy snuł tylko domysły na podstawie kilku filmików z y..t....

Zasada jest prosta jak budowa cepa.

Przede wszystkim musi być spełniony 1 warunek: sprężarka minimum 100-150l, jeśli ktoś ma mniejszą to nie spełni swojej funkcji należycie (czyli większość z nas w tym momencie pokręci głową).

Przy myciu plastików, kokpitu, boczków i.t.p. sprawa jest oczywista (urządzenie idealne, dozujemy ulubiony środek chemiczny z dołączonej buteleczki i powstaje czyszcząca mgiełka pod b.wysokim ciśnieniem) .

Przy myciu np. podsufitek redukujemy zasysanie płynu a urządzenie wytwarza z b. dużą prędkością wir powietrza a'la tornado. Wtedy brudy (wcześniej zmiękczone przez mgiełkę z tornadora ulubionym presprayem) zostają "odbite" i część z nich osadza się w tej tubie a część niestety jednak lata sobie w powietrzu (tak więc pewnie wyczyszczoną część auta należałoby jakoś zabezpieczyć).

Nie ma przy tym żadnego efektu jak ktoś wspominał wciskania brudu (w to trochę wątpię) a tym bardziej zasysania (to akurat było oczywiste i trzeba być totalnym dyletantem aby wpaść na taki pomysł).

Urządzenie wydaje się być dobrą alternatywą jeśli coś chcemy zrobić szybko albo dobrze wyczysćić kokpit lub zakamarki bo w/g mnie tu spisze się idealnie (przy całym szacunku do pędzelków za 50 zł ).

Jedno na pewno trzeba przyznać że efekt po zastosowaniu TG jest całkiem przyzwoity

ale powstaje pytanie czy warto aż tyle za niego płacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam was, ja też od roku używam ternadora, a używam go wyłącznie do prania podsufitki i do czyszczenia nawiewów, jestem z niego bardzo zadowolony. Tornador ma taką zawleczke którą regulujemy ilość wyrzucanego płynu, najpierw się pierze oczywiści z płynem a następnie przejeżdza się wyprany już kawałek bez płynu żeby jeszcze resztki brudu i płynu wydmuchać. Wejdzcie sobie na moją stronke i tam w galerii jest pokazane zdjęcie podsufitki wypranej przy użyciu ternadora www.aquaopole.pl pozdrwaiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Byłem jakiś czas temu w Kolonii i widziałem Tornadora w akcji. Gość czyścił nim różne materiały ubrudzone nutellą, pastą do butów etc.

Muszę przyznać że byłem zaskoczony łatwością czyszczenia. Jeszcze nie zdecydowałem się na zakup bo nie mam dość dobrego kompresorka, ale jak się dowiedziałem powinien mieć co najmniej 300-400 litrów wydajności na minutę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Ja używam Tonadora już jakiś czas i powiem że jest idealny właśnie do wszelkich zakamarków,nawiewów itp.Co do tapicerki,to od biedy można nim czyścić fotele,efekt jest bardzo ładny lecz krótko trwały,po jakimś czasie użytkowania burd wychodzi na zewnątrz z gąbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja używam Tornador od 2005 r i nie wyobrażam sobie pracy bez niego. Obecnie posiadam dwie sztuki jedna oryginalna a druga po tuningu. Jeden starszy pistolet przerobiłem troszkę aby lepiej mi się nim pracowało. Ja robię nim naprawdę wszystko, podsufitki, tapicerki, dywany, wloty. Jest on bardzo ekonomiczny jeśli chodzi o chemie ale nie jeśli chodzi o powietrze, trzeba mieć bardzo dobry kompresor żeby np w połowie podsufitki vw t5 nie brakło powietrza bo kłopoty murowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

ja od 4 lat używam tornadora i nie widze pracy bez niego, używam do boczków w drzwiach, podsufitki, i podłogi, skraca czas pracy a i efekt rewelacyjny, do tego chemie:

http://allegro.pl/car-star-1z-srodek-cz ... 67215.html

i mocna spręzarka 2 tłoki i min 50 litrów zbiornik, ja mam taką i jakoś daje rade, ale przydałby sie większy :)

Oto przykładowe zdjęcie, jak wychodzi podsufitka

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2fb ... d4d95.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c57 ... bf259.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.