Skocz do zawartości

Mycie bezwodne EcoTouch vs detailing


Rekomendowane odpowiedzi

Z ciekawości kupiłem ecotouch waterless żeby wypróbować go w roli prewasha, lubryfikantu do glinki czy QD. Jestem po pierwszych próbach i zapowiada się ciekawie. Sam preparat jest wodnisty, przeźroczysty, prawie bez zapachu, nie pieni się (nie przypomina żadnej chemi, z którą zetknąłem się dotychczas) ale moc oddzielania brudu ma! Postaram się zrobić porządny test, oczywiście bez mycia bezwodnego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazówka: w celu uniknięcia zarysowań nie stosuje się produktu Eco Touch Waterless Car Wash w przypadku silnie zabrudzonego pojazdu (pokrytego błotem i solą). W takiej sytuacji potrzebne jest wcześniejsze spłukanie auta wodą. Należy upewnić się, że używana jest wystarczająca ilość produktu, aby mógł on rozłożyć brud drogowy i usunąć zanieczyszczenia bez zarysowań lakieru.

Żródło: http://pl.ecotouch.eu

 

Ogólnie nie wiem czy to wgl się opłaca bo póki co wody na świecie nie brakuje i nie kosztuje 38zł za 500ml.

Tak czy inaczej czekam z niecierpliwością na dalsze relacje.

 

IMHO typowy QD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie produkt może sie przydać ludziom, którzy pod blokiem chca "umyć" auto sami (bo jak to w blokach- nie maja co robic z czasem :mrgreen: ) a nie chcą jechac na myjnie, nie mają znajomego z podwórkiem et etc. taki ktos jedzie w sobote na bezdotyk, usuwa grubą warstwę piachu i błota a potem pod blokiem pół dnia spedza na "pieszczeniu" swojego wozu popijając browara a straz miejska może sie dopierniczyc co najwyzej do picia piwa w miejscu publicznym .... w niedziele wyjezdza na miasto czystym wozem i ma satysfakcje, że zrobił to sam.

:lol:

 

póki co wole tradycyjnie w sobotę wyciągnąc dwa kubełki i mojego nilfiska :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także test utwierdził mnie tylko w przekonaniu że bezwodne mycie jest OK, jest sporo produktów do bezwodnego mycia różnych firm, ja stosuje ten rodzaj mycia na 3 swoich rodzinnych autach i jestem bardzo zadowolony, nie ma żadnych swirli, rys itp. a na dodatek auto bardzo ładnie się błyszczy bo jest w tym produkcie zawarty wosk. Oczywiście że raz na kilka miesięcy jak auto jest mocno usyfione można auto wymyć dokładnie karcherem, szamponem czy APC, ale przy tzw. normalnych miejskich zabrudzeniach ta metoda bezwodnego mycia świetnie się sprawdza i w Europie zachodniej czy w USA jest bardzo popularna, u nas również coraz więcej ludzi się do niej przekonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Czyli koszt takiego mycia będzie się kształtował od poziomu ok. 10 zł do 40 zł (w zależności od wielkości samochodu, warstwy brudu itd.). Tragedii nie ma, ale tanio (eko) też nie jest ;).

 

Sam pewnie z takiej opcji nie skorzystam... (z różnych względów) :D. Ale dobrze wiedzieć co i jak. dzinkins, :good: za podjęcie się na poważnie tematu. Ciekaw jestem jak test się rozwinie ;).

 

Witam,

 

Co do kosztów takiego mycia to trzeba wziąć pod uwagę dwie rzeczy. Pierwsza wiadoma dla wszystkich, że w zależności od wielkości samochodu oraz stopnia zabrudzenia możemy zużyć od tych 150ml do 300ml na jedno auto.

Druga, to warto zauważyć, że w sprzedaży jest też 5 L RTU, który kosztuję 190zł więc jest dwa razy taniej niż w przypadku zakupu 10 butelek.

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
UP ;)

 

EFEKT PO MYCIU :o

 

Obrazek

By dzinkins1 at 2012-04-19

 

Obrazek

By dzinkins1 at 2012-04-19

 

Te rysy to niedopolerowany lakier na bank były przed myciem, jak wycieracie auto prostym ruchem to jak mogły powstać rysy wkoło odbicia lampy? ;) ew. eco tuch wypłukał wypełnioną pastę, alternatywa ipy? ;)

 

Sprawa jest prosta, są lakiery na których takie mycie nie zrobi żadnego wrażenia a są takie na których zrobi ostrą rzeźnię. Produkt wygląda na ciekawy wart wypróbowania. Technika mycia "waterless" to nie jest coś dla ortodoksyjnych detailerów ale jak wiadomo każdy produkt ma swojego klienta ;) Dla osoby dbającej o swoje auto w stopniu umiarkowanie ponad przeciętną może zdać egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Te rysy to niedopolerowany lakier na bank były przed myciem, jak wycieracie auto prostym ruchem to jak mogły powstać rysy wkoło odbicia lampy? ;) ew. eco tuch wypłukał wypełnioną pastę, alternatywa ipy? ;)

 

Sprawa jest prosta, są lakiery na których takie mycie nie zrobi żadnego wrażenia a są takie na których zrobi ostrą rzeźnię. Produkt wygląda na ciekawy wart wypróbowania. Technika mycia "waterless" to nie jest coś dla ortodoksyjnych detailerów ale jak wiadomo każdy produkt ma swojego klienta ;) Dla osoby dbającej o swoje auto w stopniu umiarkowanie ponad przeciętną może zdać egzamin.

_________________

 

Dużo jest racji w tym co piszesz ale powstające hologramy nie wynikają z wypłukania past :acute:

 

 

Taka oficjalna wiadomość :

Autko zostało wystawione na sprzedaż i na dzień dzisiejszy nie ma możliwości kontynuacji testu :/:cry::oops:

 

Może w najbliższym czasie coś innego podstawimy aby test zakończyć z jakimś podsumowaniem :o:o;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś widziałem Yariskę po dwóch myciach przez właściciela :shock::cry:

 

 

Stan najbardziej maski jak przed korektą bo chyba much nie schodziły :wallbash:

 

 

 

To już teraz możemy powiedzieć żę mycie bezwodne DUŻO DUŻO mniej złego zrobi niż umycie przysłowiową gąbka :/

 

Myślę że 30 myć WATERLESS = 1 mycie gąbką 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Miło nam to słyszeć, coraz więcej mamy zwolenników naszych produktów.

 

Dla zainteresowanych aktualnie piszą o nas w 3 magazynach.

 

Polski Caravaning

X-Cross

"GT" 4-stronnicowy test naszych produktów, wykonany przez redakcję, samochód z okładki umyty naszymi produktami :)

 

W każdej z tych gazet redakcja otrzymała zestaw kosmetyków do testów.

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.