Skocz do zawartości

Coś "szybkiego" na lakier?


pfikusny

Rekomendowane odpowiedzi

Znajoma prosi mnie o pomoc w zakupach i nie jestem pewien co doradzić.

 

Jej auto, to mniej więcej półroczny Civic.

Kolor - czarny.

Lakier już nieco porysowany przez mycie, ale już są postępy, szampon, karcher...

 

Tak czy inaczej:

Znajoma nie chce bawić się w woskowanie (złe doświadczenia, pewnie przez marketowe woski, nakładane w grubych warstwach :mrgreen: ).

Aaale, dałaby się jeszcze namówić, na coś czym można spryskać auto i zetrzeć dwoma ruchami mikrofibry :mrgreen:

 

Na tym polu moje doświadczenie to:

- Wosk ma mokro sonaxa - i może nawet nie jest on taki zły, ale jednak wymaga nieco więcej niż dwa machnięcia mikrofibrą

- Ultimate Quik Detailer od Megsa - mój faworyt. Wiem, że to nie wosk, ale daje fajny efekt lustra, bajecznie łatwo się rozprowadza, ma fajne kropelkowanie i w mojej opinii - całkiem długo się utrzymuje (1-2 tygodnie bez problemów).

- Pro Detailer - fajna głębia koloru, "Wet look", ale efekt wydaje mi się gorszy niż po zastosowaniu UQD. Mam wrażenie że po PD auto szybciej się kurzy (słabsze właściwości antystatyczne niż przy UQD?) no i kropelkowanie tez ma gorsze niż UQD.

 

 

Myślę, że polecę jej zakup UQD i powinna być z niego zadowolona, ale może macie inne propozycje?

Jest jeszcze np. Meguiars Ultimate Quik Wax - tylko czy da się go spolerować równie łatwo jak UQD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest trudnego w woskowaniu, mógłbyś ją spróbować przekonać.

Bez oczyszczenia lakieru (glinka, coś do smoły itd.) nie ma sensu niczego nakładać.

QD są do wzmocnienia/odświeżenia istniejącej powłoki wosku.

Ja bym jej polecił CarPro Reload (niech go rozcieńczy 1:1 z wodą destylowaną ze względu na czarny lakier), da najlepszy efekt i będzie się w miarę długo trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze np. Meguiars Ultimate Quik Wax - tylko czy da się go spolerować równie łatwo jak UQD?

Co prawda mam starszą wersję Quick Wax, ale w 15-20 min.obskoczysz bez problemu auto, efekt bardzo fajny.

 

Jest jeszcze Duragloss #951 albo Citrus Bling (jako wosk lub QD z zależności od rozcieńczania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko to może być jakiś typowy glaze.

Efekt murowany tyle że do pierwszego mycia.

 

Wersja bardziej profesjonalna to kup jakiś środek to smoły i przeleć całe nadwozie.

Na to przyzwoity wosk.

 

Ja na Twoim miejscu ulitowałbym się nad nią oraz autem i zrobił to pierwszy raz osobiście pokazując efekt :D

 

Lanie jakichś detailerów na obecny stan lakieru jest absurdalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu ulitowałbym się nad nią oraz autem i zrobił to pierwszy raz osobiście pokazując efekt :D

 

Ale ja bym bardzo chętnie machnął to autko :-]

Tylko, że problem jest taki, że właścicielką jest żona mojego prezesa (przy okazji prezesowa drugiej firmy), więc zaraz pojawiły by się głosy, że się podlizuję :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę teoretyzował, bo z żadnym z tych produktów nie miałem do czynienia, ale twoje założenia spełniłyby raczej:

 

- Polishangel Rapidwaxx

- Zaino Z8

- CarPro Reload

 

Kolejność przypadkowa. Test tego pierwszego masz na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.