Skocz do zawartości

Muc-Off prezentacja i testy kosmetyków


mx_nowicki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Dystrybutor

W ostatnich dniach trafiły na nasza półkę sklepową produkty angielskiej firmy Muc-Off. Aktualnie w ofercie znajdują się następujące produkty:

- szampon Ubershine w opakowaniu 500ml i 1L

 

- Produkt AIO Miracle Shine

 

- Cleaner Pre Wax Cleanser

 

- Dressing do opon Tyre Shine

 

- Quick Detailer, a raczej bardziej Quick Wax Split Second Detailer

 

- Różne szczotki do mycia felg. Bardzo dobrze wykonane, a ceny przystępne. Szczotki Muc-Off

 

Poniżej będziemy zamieszczać nasze spostrzeżenia i testy na temat produktów Muc-Off. Mile widziane opnie innych użytkowników którzy nabyli już te produkty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Miałem tworzyć nowy temat w testach, ale skoro Paweł mnie ubiegł, to wrzucę tutaj kilka moich spostrzeżeń na temat lini Muc Off. Przez ostatnie kilka dnia bawiłem się AIO,cleaner,płynem do felg, dressingiem, środkiem do smoły i owadów i QD/QW. Zaczne może od produktów które mi się spodobały ;)

 

 

Szampon Muc-Off übershine Luxury Car Shampoo :

 

-kolor różowy

-zapach zielonego jabłuszka, trochę chemiczny ale ogólnie przyjemny

-stężenie 30ml : 10litrów

-piana i poślizg na 4+

-nie rusza wosków

 

 

isdsc02109.jpg

isdsc02110.jpg

isdsc02106.jpg

isdsc02113.jpg

isdsc02116.jpg

 

 

Kolejny solidny szampon na rynku , rozsądnie wyceniony, wychodzi w miarę ekonomicznie.

 

 

Cleaner Muc-Off Pre Wax Cleanser

 

 

isdsc02147.jpg

 

 

-dość wodnisty, podobnie do AF Rejuvenate

-przyjemny cytrusowy zapach

-bardzo szybko wypracowuje się na maszynie. Nie zasycha, nie pyli, po prostu szybko znika z lakieru.

-lakier robi się bardzo śliski

-w kategoriach "oszustów" przejumuje pałeczke od HDC

 

 

Tutaj pierwsze podejście, ręcznie na TriColorze, twarda strona :

 

 

isdsc02140.jpg

isdsc02141.jpg

isdsc02144.jpg

 

 

TriColor, twarda strona :

 

 

isdsc02168.jpg

isdsc02170.jpg

 

 

 

Rotacja, żółta gąbka 3M :

 

 

isdsc02173.jpg

isdsc02175.jpg

isdsc02178.jpg

isdsc02187.jpg

isdsc02191.jpg

 

 

Oczywiście taki poziom korekty na twardym VAGowskim lakierze jest nie do zrobienia cleanerem, nawet ściernym więc nie da się ukryć że produkt kryje aż miło, ale robi to naprawdę porządnie. Efekty plus krótki czas pracy dają idealne narzędzie "na szybciocha".

 

 

AIO Muc-Off Miracle Shine Polish and Protectant

 

 

isdsc02148.jpg

 

 

-dość gęsty

-słodkawy, chemiczny zapach z wyczuwalnymi destylatami ropy

-na maszynie można popracować trochę dłużej niż cleanerem, nie zasycha, nie pyli, można polerować spokojnie po kilku minutach, producent zaleca ~30-40 sekund po nałożeniu

-można warstwować po 24h

 

 

Tylna klapa, TriColor na miękkiej stronie :

 

 

isdsc02149.jpg

isdsc02152.jpg

isdsc02151.jpg

isdsc02153.jpg

 

 

Boczny słupek, twarda strona TriColora, w sumie 2 podejścia w dwu godzinnych odstępach :

 

 

isdsc02164.jpg

isdsc02167.jpg

isdsc02171.jpg

 

 

I trochę kropelek :

 

 

isdsc02194.jpg

isdsc02195.jpg

isdsc02198.jpg

isdsc02199.jpg

 

 

Książkowe AIO, sporo ukrywa, banalne w użyciu , do zrobienia auta jednoetapowo na szybko idealne.

 

 

Na tym się niestety kończy relacja zdjęciowa, ale opisze pozostałe produkty :

 

 

Dressing do opon Muc-Off Tyre Shine

 

 

-gęsty, jak Endurance, ja nie lubię ale to kwestia gustu

-bardzo ładny, cukierkowaty zapach

-wydajnosć na poziomie innych dressingów z tej półki

-efekt to TOTALNY mat , mimo początkowego połysku. Podobnie do RG Color Enhance, moim zdaniem zbyt matowy, szczególnie na starszych oponach.

-ogólnie mieszane uczucia, to raczej nie moja bajka

 

 

Quick Detailer Muc-Off Split Second Detailer Wax

 

 

-kokosowy zapach

-łatwość użycia średnia, bardzo wolno odparowuje , na czarnym wypolerowanie wymagało trochę wysiłki

-śliskość i efekty wizualne nie powalają , są dużo lepsze pozycje na rynku

 

 

Testowałem również płyn do mycia felg i środek do smoły, ale za mało żeby powiedzieć coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da się ukryć że produkt kryje aż miło

 

No te "pięćdziesiątki" tricolorem :shock: a już zderzak to niemal jak po "smarcie" :D

Próbowałeś to może dziabnąć IPĄ? dls rozkodowania proporcji krycie/ściąganie oczywiście... ;)

 

Ale na faściocha to chyba faktycznie mocny gracz, tzw "giełdziorze" zaopatrzą się pewnie w galony... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Próbowałeś to może dziabnąć IPĄ? dls rozkodowania proporcji krycie/ściąganie oczywiście...

 

 

No nie próbowałem, ale nie ma opcji na ściągnięcie tych rys, a skoro rysy mimo to znikają to wniosek jest jeden ;) Nie ma co ukrywać że po IPA wrócilibyśmy praktycznie do punktu startu, ale nie o to w tym chodzi.

 

 

jedno warstwowy akryl

 

 

Baza + klar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szampon Ubershine i moje marne wypociny, mój pierwszy mały oficjalny, potwierdzony zdjęciami test więc proszę o wyrozumiałość :oops:

 

Obiektem testowym była moja Honda Accord, nie myta dwa tygodnie, ale jak widać tragedii nie ma:

IMG_3259.jpg

IMG_3260.jpg

 

Do wiaderka poszło 40ml:

IMG_3257.jpg

IMG_3265.jpg

 

I efekt po spłukaniu, zdjęcie tragiczne :wallbash:

IMG_3266.jpg

 

Jakieś kropelki, nie potrafię ich dobrze uchwycić :dontknow:

IMG_3268.jpg

IMG_3267.jpg

 

Podsumowanie:

- zapach, zielone jabłko, prosto z butelki lekko chemiczny, przy myciu czuć tylko jabłko

- poślizg, świetny, rewelacja

- piana jest też dobra

- cena przystępna

 

Według mnie produkt idealny :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Podsumowanie:

- zapach, zielone jabłko, prosto z butelki lekko chemiczny, przy myciu czuć tylko jabłko

- poślizg, świetny, rewelacja

- piana jest też dobra

- cena przystępna

 

Według mnie produkt idealny :good:

 

Bardzo dziękujemy za test i podzielenie się swoją opinią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-efekt to TOTALNY mat , mimo początkowego połysku. Podobnie do RG Color Enhance, moim zdaniem zbyt matowy, szczególnie na starszych oponach.

 

A cytując stronę dystrybutora:

 

Muc-Off Tyre Shine pozostawi na Twoich oponach piękny, głęboki połysk nie tylko na długie dni, ale tygodnie. Dressing jest mocno skoncentrowanym żelem, którego już niewielka ilość zapewni długotrwałą ochronę oponom.

 

Czy uzyskany efekt zależy od stanu, typu opon, warunków aplikacji? JAk wyjaśnić tą rozbieżność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
A cytując stronę dystrybutora:

 

Muc-Off Tyre Shine pozostawi na Twoich oponach piękny, głęboki połysk nie tylko na długie dni, ale tygodnie. Dressing jest mocno skoncentrowanym żelem, którego już niewielka ilość zapewni długotrwałą ochronę oponom.

 

Czy uzyskany efekt zależy od stanu, typu opon, warunków aplikacji? JAk wyjaśnić tą rozbieżność?

 

Ok już wyjaśniam. Opis produktu był oczywiście wzięty ze strony producenta (zanim ruszyliśmy z testami). Za chwilę poprawię opis, bo nie wiem jakim cudem im połysk wychodzi :dontknow: Efekt to 100% mat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Wiolka mx_n, i wszystko jasne, nie ukrywam że bardzo mnie ciekawi ten produkt stąd moje zainteresowanie, dzięki za wyjaśnienie :good:

 

Mi się nie podoba ten dressing :D Nie wiem czy nie zabezpiecza ale nie przyciemnia opony i jest matowy (Race Glaze'a nie używałam dlatego trudno mi się odnieść do tego produktu ale nie tylko Evo wspominał o tym, że podobne efekty dają). Raczej to co jest na sklepie to ostatnia sztuka :) Nie będziemy wprowadzać tego produktu.

 

Ciągle mnie ciekawi Quick Detailer :-]

 

Wpadaj do sklepu ;) Ciekawość zostanie zaspokojona :D (szczegóły jak zwykle z Pawłem ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.