Skocz do zawartości

Co zamiast UC kiedy on nie daje rady z maszyną?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mój samochód to BMW E46 cosmoschwartz 99' (lakier wszędzie oryginalny, widać lata - lekko zmatowiały, sporo rys). Zgromadziłem ostatnio środki i dzisiaj zabrałem się do polerki, początkowo miała być ręczna i kupiłem UC, ale się okazało, że tata kiedyś kupił maszynę :-] Do pracy z UC mam takiego pada: http://www.mrcleaner.pl/monster-shine-p ... p1106.html

Tak więc ładnie umyłem lakier i przystąpiłem do działania :ad:

przejechałem klapę na górze i zmyłem pozostałość po UC (1000-1500obr), a tam praktycznie nic się nie zmieniło :shock: Zniknęły jedynie swirle, ale nawet zmatowienie lakieru pozostało.

Stwierdziłem, że spróbuję jeszcze i tak dociskałem aż maszyna jęczała, zwiększałem obroty, po zrobieniu tej małej powierzchni byłem już konkretnie zmęczony tym dociskaniem (trwało to z 20min, nie wyobrażam sobie całego auta tak robić :thumbdown: ), efekt troche lepszy, zmatowienie zniknęło ale rysy zostały.

I tu moje pytanie - czy robię coś źle, czy potrzebuję innej pasty do tego lakieru?

U ojca na Mercedesie maska wyszła bardzo fajnie (co prawda lakier też w nieco lepszym stanie - jedynie mocne swirle).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widzę, że dobrze trafiłem :D

 

Czyli FG500 mam sobie darować? Pasowała mi ta opcja, bo można kupić przynajmniej mniejsze opakowanie w mniejszej cenie..

W takim razie Scholl S2 też są 250ml i na pewno da radę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sinner, ...niby mocniejsze od FC+? Nie zgadzam się z taką teorią!!!

 

Nigdzie nie powiedziałem że mocniejsze od FC+, jedynie chciałem powiedzieć że atakować trzeba bardzier ściernymi pastami na maszynowej polerce od UC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.